Fly4free.pl

Nowy nabytek LOT leci do Warszawy! Nówka-sztuka prosto z fabryki

Foto: Konwicki Marcin / Shutterstock / Flightradar24
Pierwszy z trzech Boeingów 737 MAX 8, które w tym roku ma otrzymać narodowy przewoźnik, jest już w drodze z fabryki z Seattle do Warszawy. Jak informuje nas rzecznik LOT Krzysztof Moczulski, maszyna jest spodziewana w Warszawie w czwartek o godz. 6.30 rano.

Boeing 737 MAX 8 z rejestracją SP-LVN to 12 samolot tego typu, który będzie latał w barwach LOT. Pierwotnie miał trafić do narodowego przewoźnika już w okolicach majówki, jednak zważywszy na ostatnie problemy Boeinga, i tak nie jest to duże opóźnienie.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-05-30T02:57:00.488Z przez Wakacje.pl

Nowy samolot LOT wyleciał z położonego nieopodal fabryki w Renton lotniska Boeing Field we wtorek wieczorem lokalnego czasu i wylądował już na lotnisku w islandzkim Keflaviku. Stąd maszyna wykona lot na Lotnisko Chopina w Warszawie. Jak mówi w rozmowie z Fly4free.pl Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT, maszyna jest spodziewana na Okęciu w czwartek ok. 6.30 rano.

To pierwszy z 3 Boeingów 737 MAX 8, które w tym roku zasilą flotę narodowego przewoźnika. Kolejne dwa samoloty tego typu mają przylecieć do Warszawy w wakacje. Z kolei następne 8 Boeingów 737 MAX 8 LOT ma otrzymać w przyszłym roku.

Przypomnijmy też, że nie są to jedyne nowe nabytki do floty narodowego przewoźnika. LOT pozyska bowiem 3 Embraery E195-E2, które wzmocnią jego flotę regionalną. Pierwszy samolot tego typu spodziewany jest w lipcu, kolejne zaś w sierpniu i wrześniu.

Jednocześnie prezes LOT Michał Fijoł powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, że niewykluczone są jeszcze kolejne nowe nabytki do floty narodowego przewoźnika, które zasilą LOT jeszcze w tym roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »