Fly4free.pl

LOT na dniach ogłosi kolejną nową trasę… z Budapesztu. Dokąd poleci?

Dreamliner LOT
Foto: Krystian Zalewski / Shutterstock
Rychłe uruchomienie nowego połączenia zapowiedzieli przedstawiciele LOT podczas spotkania w stolicy Węgier.

O planach uruchomienia przez LOT kolejnej trasy z Budapesztu napisał węgierski portal turizmus.com, którego dziennikarz był obecny na spotkaniu zorganizowanym przez narodowego przewoźnika dla przedstawicieli agencji turystycznych. Jak czytamy w serwisie, nowe połączenie LOT z Budapesztu może być ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni. Zapowiedziała je Elżbieta Borzon, czyli country manager LOT na Węgrzech oraz Sali Sandor, dyrektor ds. sprzedaży LOT w tym kraju.

Dokąd poleci LOT? Jak udało nam się ustalić, nie będzie to kolejna daleka trasa, ale połączenie do któregoś z krajów regionu, mające na celu dowożenie pasażerów do Budapesztu na połączenia LOT do USA.

Przypomnijmy, że od maja LOT uruchomi dwa bezpośrednie połączenia ze stolicy Węgier do Stanów: rejsy do Nowego Jorku będą wykonywane 4 razy w tygodniu, a do Chicago narodowy przewoźnik będzie latał 2 razy w tygodniu. Oba połączenia są całoroczne, a LOT bardzo liczy na duży ruch z Budapesztu – z wyliczeń lotniska wynika, że co roku do Nowego Jorku i Chicago podróżuje stąd ponad 165 tys. pasażerów, którzy przesiadają się głównie we Frankfurcie, Paryżu i Amsterdamie.

Jak myślicie, dokąd może polecieć narodowy przewoźnik? I czy podoba Wam się, że rozwija działalność w Budapeszcie, zamiast otwierać nowe kierunki w Warszawie lub na innych polskich lotniskach?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Są dopłaty więc pewnie TLV.
panprofesor82, 26 stycznia 2018, 12:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Każda firma za zadanie zarabiać. Skoro widzą większy potencjał w bazowaniu 787 w BUD niż w WAW to sami wiedzą najlepiej co jest dla nich dobre. Ile dostali za to pieniędzy ? Pewnie tyle, że się to kalkuluje tak jak obecnie dowożenie pasażerów zewsząd do Izraela. Czy mi się to podoba ? Wolałbym kontynuowanie polityku WAW jako hubu dla Europy środkowo wschodniej i kolejnego longhaula np. do USA. Czas pokaże, czy budowanie tam hubiku ma sens.
hubson, 26 stycznia 2018, 13:30 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Może wyślą tam jakiegoś Dasza i będzie na stałe obsługiwał te dowozy? Byłoby fajnie, bo im mniej tych kukuruźników u nas w kraju, tym lepiej.
qwesn, 26 stycznia 2018, 16:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A nie lepiej WAW - SFO?
poznan123, 27 stycznia 2018, 8:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »