Fly4free.pl

LOT będzie miał dużego konkurenta na swojej kluczowej dalekiej trasie!

Foto: Pawel Radomski / Shutterstock
Od 3 października linie Korean Air uruchomią nową trasę z Budapesztu do Seulu. To złe informacje dla LOT, który do tej pory był monopolistą na tej trasie.

O zainteresowaniu Korean Air lotami ze stolicy Węgier było głośno już kilka lat temu – pierwotnie przewoźnik planował uruchomienie lotów na trasie do Seulu w maju 2020 roku, jednak na drodze stanęła wówczas pandemia koronawirusa. Teraz jednak uruchomienie tego połączenia nie jest zagrożone.

Korean Air na samym początku będzie latał z Budapesztu do Seulu tylko raz w tygodniu, ale już od końca października do końca marca dołoży na tej trasie drugą rotację tygodniowo. W przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów przewoźnik planuje zaś zwiększyć liczbę lotów do 3 tygodniowo. Podobnie jak LOT, Korean Air także będzie latał na tej trasie przy użyciu Dreamlinerów, a konkretnie modelu 787-9.

Nie są to oczywiście najlepsze wieści dla LOT, który na trasie z Budapesztu do Seulu lata z przerwami od jesieni 2019 roku. Obecnie nasz narodowy przewoźnik wykonuje na tej trasie 2 loty tygodniowo. Samo lotnisko w Budapeszcie jest jednak przekonane, że to nie problem.

– To fantastyczne widzieć kolejną daleką trasę uruchamianą z Budapesztu. Popyt na loty z i do Korei Południowej jest wystarczająco duży, by zwiększyć liczbę rotacji na tej trasie i jestem przekonany, że będzie to kolejne połączenie, które odniesie sukces – mówi Balazs Bogats, dyrektor ds. rozwoju na lotnisku w Budapeszcie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
dobrze dla mieszkańców Budapesztu i okolic. monopol nigdy nie jest dobry dla zwykłego użytkownika
rtg, 31 sierpnia 2022, 12:42 | odpowiedz
znając życie i marketing siatki lotów będą latały dwa razy w tygodniu, jeden za drugim 
LCJ, 31 sierpnia 2022, 21:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »