Fly4free.pl

Turyści w Londynie wyrzucają w błoto ponad 100 tys. GBP rocznie. Przez drobny błąd

turyści londyn
Foto: Ser Borakovskyy / Shutterstock

Równowartość ponad pół miliona PLN rocznie wydają turyści w Londynie tylko na przejechanie jednego znanego odcinka londyńskiego metra. Tymczasem okazuje, że kupowanie biletów na tej trasie jest… absurdalne i nie ma żadnego sensu, bo szybciej pokonamy ten dystans piechotą.

Nie da się uniknąć wszystkich błędów w podróży – zwłaszcza, gdy odwiedzamy jakieś miejsce pierwszy raz. Często wyjeżdżamy z poczuciem, że pewne rzeczy zrobilibyśmy inaczej, bo mogliśmy zaoszczędzić czas, pieniądze lub energię. Okazuje się jednak, że nawet, jeśli te potknięcia wynikające z niewiedzy lub małego doświadczenia są drobne, to w ogólnym rozrachunku mogą być warte fortunę. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Turyści odwiedzający brytyjską stolicę chętnie korzystają z metra – dobrze zorganizowana i rozbudowana siatka stacji pozwala przemieszczać się po zakorkowanym Londynie o wiele sprawniej niż jakąkolwiek inną formą transportu. Z drobnymi wyjątkami. Jednym z nich jest bardzo popularna trasa pomiędzy Covent Garden a Leicester Square. Obie stacje są znane turystom, bo znajdują się przy znanych i lubianych atrakcjach Londynu. Jednak pokonywanie tego odcinka pod ziemią mija się z celem.

Przejście z jednego miejsca do drugiego piechotą zajmuje bowiem zaledwie… 4 minuty, bo odległość wynosi raptem 270 metrów. Niestety nie wszyscy są tego świadomi, a zamiast skorzystać z tradycyjnych map, kierują się jedynie schematem metra. I często decydują się podjechać jedną stację. Tymczasem podróż pomiędzy tymi dwoma miejscami trwa 45 sekund. Jeśli doliczyć do tego zejście i wejście z i na perony, a także oczekiwanie na metro, jest duże prawdopodobieństwo, że zajmie nam to dłużej niż spacer.

A co ważniejsze – Telegraph Money wyliczało, że turyści w ten sposób marnują aż 104 tys. GBP rocznie, czyli równowartość ponad pół miliona PLN. Bilet na tym krótkim odcinku kosztuje – 2,4 GBP (czyli ok. 11 PLN) i to dla tych, którzy korzystają z Oyster Card. Według informacji gazety, pokonuje go średnio 862 osoby tygodniowo, z czego większość to właśnie niezorientowani turyści.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »