Fly4free.pl

Strajk na lotnisku w Londynie zawieszony. Miał dotknąć wielu pasażerów Wizz Aira

wizz air lotnisko londyn luton
Foto: photosounds / Shutterstock

(Aktualizacja) Pracownicy firmy handlingowej na lotnisku Londyn Luton szykują strajk, który potrwa siedem dni. W związku z zapowiedzianą akcją, niektóre loty mogą się nie odbyć, a inne notować spore opóźnienia. Problem dotyczy przede wszystkim Wizz Aira.

AKTUALIZACJA:

Zarówno Wizz Air jak i lotnisko Londyn Luton poinformowały, że strajk pracowników firmy handlingowej został na razie zawieszony. Nie wiadomo, czy zostanie wyznaczona nowa data protestu, ale póki co pasażerowie węgierskiego przewoźnika mogą być spokojni. Wszystkie loty z i do Luton będą odbywać się normalnie.

___

Protest planują wszyscy pracownicy związani z obsługą bagażu zatrudnieni przez GH London Ground Handling Services – zarówno ci pracujący przy jego załadunku, jak i odprawie. Oznacza to jednak, że strajk dotknie wyłącznie pasażerów Wizz Aira, który korzysta z usług wspomnianej firmy. Akcja potrwa aż tydzień. Rozpocznie się w niedzielę 3 marca o godzinie 18 i skończy 10 marca.

Węgierski przewoźnik lata z Luton do 60 miast w całej Europie, w tym 7 w Polsce. Kłopoty mogą więc napotkać pasażerowie z: Gdańska, Katowic, Lublina, Olsztyna, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Ryanair i easyJet również obsługują to lotnisko. Co stanie się z ich pasażerami? Oficjalnie strajk ich nie dotyczy, ale przez zamieszanie na lotnisku, mogą pojawić się opóźnienia.

Pracownicy firmy handlingowej walczą o godne wynagrodzenia. 96 proc. zatrudnionych opowiedziało się za strajkiem. Unite, czyli największy związek zawodowy w Wielkiej Brytanii, zapowiedział też, że chętnie usiądzie do rozmów, jeśli te będą konstruktywne i sensowne.

– Nawołujemy do takich negocjacji od początku 2018 roku – powiedział Jeff Hodge, regionalny przedstawiciel Unite. – Nadszedł czas, żeby GH London uznał wkład pracowników, którzy muszą nadążyć za rosnącymi kosztami życia i podniósł wynagrodzenia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Strajk został zawieszony.
Tommi, 2 marca 2019, 19:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
TYLKO DO KIEDY ? CO Z INNYMI LOTAMI LECĄCYMI Z/DO  LUTON  W WYPADKU STRAJKU  ?
Biko, 3 marca 2019, 18:05 | odpowiedz
Zgodnie z tym, co w tekście jest napisane - strajk miał dotknąć jedynie pasażerów Wizz Aira, bo tylko tego przewoźnika obsługuje dana firma handlingowa. Reszta lotów nie była zagrożona. A czy strajk się odbędzie w innym terminie, będziemy informować na bieżąco.  
Biko TYLKO DO KIEDY ? CO Z INNYMI LOTAMI LECĄCYMI Z/DO  LUTON  W WYPADKU STRAJKU  ?
Aneta Zając, 3 marca 2019, 18:17 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »