Fly4free.pl

Megalotnisko wprowadza podatek od pandemii. Prawie 50 PLN dopłaty do każdego biletu

londyn heathrow
Foto: Tomek Baginski / Unsplash

Pasażerów podróżujących z lotniska Londyn Heathrow czeka niemiła niespodzianka. Port wprowadził podatek od pandemii. W efekcie do każdego biletu trzeba będzie dopłacić blisko 50 PLN.

Opłaty lotniskowe i podatki stanowią znaczącą część ostatecznej ceny każdego lotu. Często wielokrotnie przewyższają kwotę samego biletu, którą ustalają linie lotnicze. I choć opłaty lotniskowe nigdy nie były niskie, teraz okazuje się, że pandemia jest świetną okazją, by je jeszcze podnieść. Boleśnie przekonają się o tym pasażerowie wylatujący z jednego z najpopularniejszych lotnisk świata – Londyn Heathrow.

Wszyscy pasażerowie podróżujący z głównego londyńskiego lotniska będą dopłacać do każdego biletu dodatkowe 8,90 GBP, czyli ok. 46 PLN. Oczywiście, żeby ułatwić ten proces „podatek od pandemii” mają doliczać linie lotnicze, już na etapie zakupu biletu.

Lotnisko mówi wprost, że nowa opłata jest „rekompensatą” za straty, które port poniósł w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa i zawieszenia lotów. Według wyliczeń może to być nawet 2 mld GBP.

– Heathrow nie osiąga absolutnie żadnego zysku z tych usług. Cena jest obliczana wyłącznie w celu pokrycia kosztów eksploatacji i utrzymania infrastruktury, która je obsługuje – powiedział rzecznik Heahtrow, w rozmowie z Evening Standard.

Podatek od pandemii zacznie obowiązywać na wszystkich lotach startujących z Heathrow od 1 kwietnia.  

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »