Fly4free.pl

Linie lotnicze znów odwołują mnóstwo rejsów na wakacje! Dotyczy to też LOT i połączeń z Polski

Foto: vanDerWolf Images / Shutterstock
Lufthansa kasuje dodatkowe 2200 wakacyjnych lotów z Frankfurtu i Monachium, a Transavia odwołuje ponad 240 rejsów na lato. Chaos i problemy z brakiem rąk do pracy dotykają też LOT – z powodu problemów na Schiphol narodowy przewoźnik odwoła część lotów z Amsterdamu.

To już drugie mocne cięcie wakacyjnych tras wykonane przez Lufthansę. Zaledwie kilka dni temu przewoźnik ogłosił odwołanie ponad 900 rejsów, głównie w weekendy. Teraz siatka połączeń niemieckiego przewoźnika ucierpi mocniej – linia poinformowała w komunikacie, że w lipcu odwoła kolejne 2200 rejsów z zaplanowanych w tym okresie 8000 lotów z i do głównych hubów linii we Frankfurcie i Monachium.

Lufthansa nie podaje listy odwołanych lotów. Informuje jedynie, że obcięte zostanie głównie trasy krajowe i europejskie, ale praktycznie wszystkie klasyczne kierunki urlopowe będą realizowane bez żadnych zmian. Lufthansa informuje jednak, że pasażerowie z biletami na loty Lufthansy mogą się jeszcze spodziewać zmian w rozkładach lotów. Niemiecka linia zdecydowała się na tak głębokie cięcie siatki połączeń z powodu braku rąk do pracy.

Transavia
Foto: Transavia

Transavia odwołuje 240 lotów na wakacje

Z podobnego punktu widzenia wychodzi holenderska Transavia, choć akurat w przypadku tego przewoźnika głównym problemem są niedobory pracowników na lotnisku Schiphol, które powodują ogromne kolejki, chaos i odwołane loty. Holenderska tania linia ogłosiła właśnie, że w lipcu i sierpniu odwoła 240 lotów, które dotkną ok. 13 tysięcy pasażerów.

Transavia informuje, że 70 procent z nich będzie mogło zrealizować swoje wakacyjne plany, lecąc alternatywnym lotem w zbliżonym terminie. Pozostali. Pasażerowie mogą liczyć na zwrot kosztów lub przebukowanie biletu na inny termin.

LOT zawiesza część rejsów do Amsterdamu

Problemy lotniska w Amsterdamie dotykają też polskiego przewoźnika, który zdecydował się właśnie na odwołanie części połączeń do Holandii.

– W związku z ograniczeniami przepustowości lotniska w Amsterdamie, odwołane zostały wybrane rejsy – informuje biuro prasowe LOT.

Będą to loty w dniach 3-4 lipca, 12-13 lipca, 28, 29 i 31 lipca, a także 1,4,15,16,22,25,27,28 i 29 sierpnia.

Jak czytamy w depeszy PAP, w tegorocznym sezonie letnim z Warszawy do Amsterdamu LOT lata trzy razy dziennie, a w każdym z podanych wyżej dni przewoźnik odwoła po jednym rejsie dziennie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »