Fly4free.pl

Linia zażądała od pasażera 2,9 mld PLN za wybór lepszego miejsca w samolocie!

Foto: Matej Kastelic / Shutterstock

Ile może kosztować miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi w linii lotniczej? Jeśli lecisz linią Qantas, cena może sprawić, że spadniesz z fotela – jednemu z pasażerów system wskazał, że za lepszy fotel musi dopłacić linii prawie 988 mln AUD, czyli ponad 2,9 mld PLN! Wszystko okazało się oczywiście pomyłką systemu rezerwacyjnego.

O zabawnej wpadce australijskiej linii zrobiło się głośno, bo ofiarą usterki systemu padł Dave O’Neill, dość znany australijski komik, który podróżował z Melbourne do Perth i chciał wykupić sobie fotel z dodatkową przestrzenią na nogi.

– Wszedłem do aplikacji i wybrałem odpowiednią opcję. Jestem dużym facetem, więc chciałem wykupić wygodniejsze miejsce. I chętnie za to zapłacę, ale ta opcja wydała mi się trochę zbyt droga – relacjonuje O’Neill.

I przesyła screen z systemu rezerwacyjnego, z którego wynika, że po dodaniu opcji “extra legroom” mężczyzna musiałby zapłacić 987,999,999 AUD, czyli ponad 2,91 mld PLN! I choć pasażer próbował odświeżać stronę, to astronomiczna cena pozostała niezmieniona.

Usterka szybko została naprawiona, a pasażer wykupił swoją usługę za normalną cenę (70 AUD), ale oczywiście niefortunna wpadka została obśmiana przez internautów.

– Ludzie pytali czy przypadkiem zamiast większego fotela nie zaznaczyłem na stronie opcji “kup samolot” – śmieje się O’Neill.

Sama linia też podeszła do całej sprawy z dystansem.

– Wiemy, że nasi pasażerowie cenią sobie nasze fotele z dodatkowym miejscem na nogi, ale zdajemy sobie sprawę, że ta cena jest nieco zawyżona – skomentowała australijska linia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Pudelek! 
cool_aka_romeo, 20 kwietnia 2021, 10:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »