Fly4free.pl

Tania linia, która miała zmienić latanie w Europie, ogłosiła bankructwo!

Foto: LEVEL

Zasłynęli sprzedawaniem biletów za 1 eurocenta, czyli 4 grosze, ale pokonała ich pandemia koronawirusa. Należąca do koncernu IAG linia Level Europe złożyła wniosek o upadłość.

Level Europe nie jest dużą linią (jego flota liczy 6 Airbusów A320 i A321, ale jej pojawieniu się na rynku towarzyszył duży hałas. Ostatecznie stoi za nią potężna grupa IAG, w skład której wchodzą m.in. British Airways, Iberia czy Vueling.

Level miał się specjalizować przede wszystkim w tanich połączeniach międzykontynentalnych – głównie do USA i Ameryki Południowej, ale też w supertanich lotach po Europie.

I właśnie z połączeń na Starym Kontynencie przewoźnik zasłynął najmocniej – Level Europe wdał się bowiem w spektakularną wojnę cenową na lotnisku w Wiedniu (gdzie mocno rywalizował m.in. z Ryanairem i Wizz Airem), obniżając ceny biletów do niewidzianego wcześniej poziomu – linia sprzedawała bowiem w pewnym momencie bilety za 1 eurocenta, czyli… 4 grosze!

Jednak teraz agencja Reuters donosi, że Level Europe nie wytrzymał pandemii koronawirusa i złożono wniosek o jego bankructwo. Jednocześnie IAG informuje, że bankructwo dotyczy tylko linii Level Europe (wcześniej znanej jako ANISEC), czyli lotów na krótkich trasach po Europie. Podmiot specjalizujący się w dalekich trasach, czyli Level, na razie wciąż ma działać.

Nie da się jednak ukryć, że linie z grupy IAG mają poważne kłopoty. Największe zdaję się mieć British Airways – według Reuters linia planuje zwolnić aż 12 tys. pracowników. Jednocześnie w depeszy agencji czytamy, że w przeciwieństwie do Lufthansy czy Air France-KLM, linie z grupy IAG nie otrzymają pomocy publicznej od rządów swoich krajów (choć mogą liczyć na pożyczki, gdzie rządy mają być gwarantem).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Cześć, mam pytanie czy ktoś gdzieś jakoś próbował odzyskać pieniądze za zakupione bilety od Level Europe GMBH, w 06.2020 poprzez otrzymanego maila wybraliśmy opcje zwrotu do 7 dni. Do dnia dzisiejszego środki nie wróciły. Mamy problem, aby odzyskać środki utrudniony kontakt pytanie tak naprawdę z kim się kontaktować... level obsługuje loty długodystansowe, Vueling inny przewoźnik itd. Będę wdzięczny za sugestie itd. pozdr
piotr.nabialek, 29 sierpnia 2021, 12:22 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »