Fly4free.pl

Leo Express wprowadza zupełnie nową usługę w Polsce i zmiany w siatce. Kiedy wystartuje pociąg?

Leo Express
Foto: Leo Express
Czeski przewoźnik autokarowy uruchomił w Krakowie usługę D2D, dzięki której dowiezie pasażerów prosto z dworca autobusowego do miejsca docelowego, pod same drzwi.

Nowa usługa została uruchomiona od grudnia w Krakowie, a także w Wieliczce i Zabierzowie. Można ją rezerwować na stronie przewoźnika, razem z biletem na pociąg i autobus.

Usługa „od drzwi do drzwi” działa już z powodzeniem w Czechach – jest to sieć busików skomunikowanych z rozkładami jazdy, które dowożą pasażerów na dworzec lub z dworca pod docelowy, wskazany przez nas adres. Busiki będą czekały na pasażerów przy dworcu autobusowym. Co ważne, jest to usługa konkurencyjna w stosunku do taksówek, bo cena za dowóz pod wskazany adres na większość przejazdów wynosi zaledwie 15 PLN.

Czeski przewoźnik uruchomił też nowe linie nocne, które łączą Gdynię z Krakowem. Autobus znad morza wyruszy o godz. 20.15, a w Krakowie zamelduje się o godz. 7.45. Z kolei autobusy ze stolicy Małopolski będą startowały z MDA o 21.20, a w Gdyni pojawią się o godz. 8.50 rano. Autobusy będą się zatrzymywały po drodze w: Katowicach, Częstochowie, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Ciechocinku, Toruniu, Grudziądzu i Gdańsku (na dworcu oraz na lotnisku).

Druga nocna trasa połączy Warszawę z Wiedniem. Będzie ona przebiegała przez: Łódź, Częstochowę, Katowice, Gliwice, Ostrawę, Ołomuniec, Brno i Mikulov. Jest to alternatywa dla skasowanego nocnego połączenia PKP Intercity, które łączyło Śląsk z Wiedniem i Warszawą.

Kiedy bezpośredni pociąg?

Tymczasem wciąż przeciąga się uruchomienie bezpośrednich pociągów przewoźnika na trasie z Krakowa do Pragi przez Katowice. Pierwotnie miały one wystartować na początku grudnia, jednak nie udało się to w związku z koniecznością dopełnienia kolejnych formalności. Jaki jest nowy termin?

– W pierwszych tygodniach nowego roku ogłosimy długo wyczekiwany start naszych połączeń kolejowych z Krakowa do Pragi. W najbliższym czasie planujemy zoptymalizować naszą ofertę pod kątem skomunikowań z pociągami, planujemy również kilka nowości – mówi Peter Jancovic, dyrektor zarządzający Leo Express Polska.

Kiedy nowa trasa zostanie uruchomiona? Według naszych informacji realnym terminem jest marzec.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Niestety Leo Express zlikwidował połączenie Warszawa - Budapeszt. Przed chwilą dowiedziałam się o tym, gdy otworzyłam pocztę i przeczytałam maila z Leo Express o anulowaniu moich biletów do Budapesztu. Na infolinii poinformowano mnie, że połączenie zostanie zlikwidowane. Jeżdżą tylko do 15.01.2018 r. A ja nocleg już nawet mam wykupiony i nie mogę odwołać rezerwacji, bo potrącą mi część kosztów. Jak na razie nie znalazłam żadnego taniego połączenia z Warszawy do Budapesztu.
Anka_r11, 15 grudnia 2017, 18:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
WizzAir ??? albo PolskiBus do Krakowa i dalej do BP
noyle, 15 grudnia 2017, 20:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
noyle WizzAir ??? albo PolskiBus do Krakowa i dalej do BP
PolskiBus jeszcze nie ma terminów na kwiecień 2018 r., więc muszę czekać. A WizzAir nie ma tak korzystnych cen jak zakupiłam bilety dla naszej grupy. A właśnie cena skłoniła nas do wyjazdu do Budapesztu. Ale jest to trochę wkurzające, bo kupuję bilety 11.12.2017 r., a 15.12.2017 otrzymuję maila, że potwierdzają anulowanie biletu i nic więcej. Tak jakbym ja sama anulowała bilet. Na infolinię zadzwoniłam to dowiedziałam się, że nastąpiła likwidacja trasy.
Anka_r11, 16 grudnia 2017, 10:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Anka_r11
noyle WizzAir ??? albo PolskiBus do Krakowa i dalej do BP
PolskiBus jeszcze nie ma terminów na kwiecień 2018 r., więc muszę czekać. A WizzAir nie ma tak korzystnych cen jak zakupiłam bilety dla naszej grupy. A właśnie cena skłoniła nas do wyjazdu do Budapesztu.Ale jest to trochę wkurzające, bo kupuję bilety 11.12.2017 r., a 15.12.2017 otrzymuję maila, że potwierdzają anulowanie biletu i nic więcej. Tak jakbym ja sama anulowała bilet. Na infolinię zadzwoniłam to dowiedziałam się, że nastąpiła likwidacja trasy.
Jedź pociągiem, ceny zaczynają się od 19 Euro do Budapesztu z Warszawy.
janickitomasz09, 16 grudnia 2017, 23:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »