Fly4free.pl

Lataj jak pro! Poznaj 8 trików pracowników lotnisk i linii lotniczych

Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: David Precious, Flickr.com
Kawa, słuchawki, uśmiech – o co jeszcze trzeba zadbać?

Nikt realiów w powietrzu nie zna lepiej niż pracownicy linii i portów lotniczych – pisze magazyn „Travel+Leisure”. Co radzą, by do minimum ograniczyć możliwość przykrych niespodzianek, a podróż upłynęła komfortowo? Tym stewardesy i piloci podzielili się w serwisie Reddit. A „T+L” opisuje najciekawsze triki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Właśnie straciłem 3 min życia na czytanie tych bzdur - proszę o zwrot!
Klient Biedronki, 30 czerwca 2016, 19:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czytam to i nie dowierzam - stewardesa
Radek, 30 czerwca 2016, 20:02 | odpowiedz
Nie bardzo rozumiem o co chodzi w myciu dzbanka na kawę. Ja swojego kubka na herbatę nie myłem od pół roku i jakoś żyję więc o co kaman?
Zbigniew, 30 czerwca 2016, 20:04 | odpowiedz
Serio, F4F?? Ktoś ten artykuł popełnił u Was? To wygląda jak wypociny z GW pisane przez studenciaka na stażu. No żal....
Racjonalista, 30 czerwca 2016, 20:05 | odpowiedz
W ubiegłym toku wracaliśmy z żoną z Kutaisi w dzień matki i na lotnisku w czasie odprawy każda kobieta dostawała malutki bukiecik kwiatów. Nie pamiętam jakim sposobem żona dostała 2 takie bukieciki,jeden wręczyliśmy stewardesie przy wejściu na pokład,w zamian posadziła nas w pierwszym rzędzie,grzeczność i uśmiech wszędzie działają!
mirmonia, 30 czerwca 2016, 20:25 | odpowiedz
ohydna kawa TAK, uprzejmosc TAK, wlasne sluchawki (i przjesciowki!) TAK - ale zamykanie walizek zdecydowanie polecam - fakt ze mozna je otworzyc dlugopisem ale juz nie da sie jej zamknac jak klamry zostana zapiete w TSA i od razu widzisz czy ktos grzebal i mozesz zareagowac - a niezamykanie jesli masz zamek i cala ta porada to czysta GLUPOTA.
Kumaty, 30 czerwca 2016, 22:00 | odpowiedz
Klient Biedronki Właśnie straciłem 3 min życia na czytanie tych bzdur – proszę o zwrot!
Nie za ostro ?
Fox, 30 czerwca 2016, 23:46 | odpowiedz
Jeśli bilety można kupić "we wtorku", to proszę jeszcze o info jak dostać się do tego "wtorku"
gucio haponen, 1 lipca 2016, 9:01 | odpowiedz
zal.pl zenada.pl zlitujsie.pl
litania do 4f4, 1 lipca 2016, 9:21 | odpowiedz
Klient Biedronki Właśnie straciłem 3 min życia na czytanie tych bzdur – proszę o zwrot!
A ja właśnie straciłem kilka sekund na czytanie komentarza, który nic do tematu nie wnosi. Poziom F4F w tego typu "artykułach" jest od dawna znany, więc nie mogłeś czuć się zaskoczony. Nie podoba się? Nie czytaj, albo zadzwoń do redakcji i im o tym powiedz. Jeśli się boisz, i lubisz ukrywać się pod płaszczykiem pozornej anonimowości, napisz im maila. A nie wylewaj żali czy swoich frustracji publicznie w sieci. Szkoda Szukasz tutaj poklasku, czy próbujesz się dowartościować? Czekasz na lajki, niczym pryszczaty nastolatek? A może po prostu podnosisz swoje ego, widząc kolejne łapki w górę. Powiem Ci jedno. Serwisy pokroju F4F są inicjatywami prywatnymi i jeśli właściciel będzie chciał, zamieści tutaj rozkład wiejskiego PKSa. Nikt nie zmusza do odwiedzania serwisu. Twoje życie przyjacielu mało kogo obchodzi, tym bardziej jakieś nędzne 3 minuty, więc daruj sobie i nie trolluj więcej przestrzeni publicznej. Swoją drogą trzeba być niespełna rozumu, żeby przez 3 minuty czytać artykuł w poczuciu nieodwracalnej utraty cennego życiowego czasu. Ja wyłączyłbym stronę po 10 sekundach, tym bardziej, że język ani objętość materiału nie wymaga zbyt wielkiego myślenia. Więc albo jesteś ograniczony umysłowo, albo jesteś hipokrytą. Miłego dnia.
Aaa, 1 lipca 2016, 10:08 | odpowiedz
z kawa to juz przegiecie..chyba co ich wywalili z ryanaira tak twierdza
dd, 1 lipca 2016, 10:27 | odpowiedz
Kumaty ohydna kawa TAK, uprzejmosc TAK, wlasne sluchawki (i przjesciowki!) TAK – ale zamykanie walizek zdecydowanie polecam – fakt ze mozna je otworzyc dlugopisem ale juz nie da sie jej zamknac jak klamry zostana zapiete w TSA i od razu widzisz czy ktos grzebal i mozesz zareagowac – a niezamykanie jesli masz zamek i cala ta porada to czysta GLUPOTA.
Wybierają walizki bez zamka TSA i po problemie. A jak masz zamek TSA to nie musisz przecież zamykać na kłódkę. Tu chodziło o zwykłe walizki, gdzie po sczepieniu dwóch zamknięć możesz nimi jeździć po zamku. Takich nie ma sensu kłódkować.
Sojers1, 1 lipca 2016, 10:54 | odpowiedz
Przejrzałem teksty autora: http://www.fly4free.pl/author/pawel-rzepa/ - ktoś tu chyba czyta za dużo brukowców, onetów, wp itp. Tytuły rodem z tych portalików.
OMG, 1 lipca 2016, 11:44 | odpowiedz
dd z kawa to juz przegiecie..chyba co ich wywalili z ryanaira tak twierdza
Nie przegięcie,sam kiedyś widziałem(w British Airways) jak stewardessa wąchała dzbanek/termos przed nalaniem kawy,dlaczego?
mirmonia, 1 lipca 2016, 12:00 | odpowiedz
jak zwykle słabo przetłumaczone przez nieistniejącego redaktora Pawła Rzepę, prawdziwe nazwisko redaktorolożki to Zawistowska Agnieszka.
marek, 1 lipca 2016, 12:07 | odpowiedz
Ręce opadają jak się nieraz czyta takie pierdoły. Nieraz chyba lepiej niczego nie publikować niż pisać coś tak pustego.
Tomek, 1 lipca 2016, 13:50 | odpowiedz
Zamykanie na zamek (kłódkę) nie służy temu, żeby nikt nie grzebał w bagażu (przecież służby celne mają do tego prawo). Chodzi o to, żeby bagaż się nie otworzył, jak nim rzucają w trakcie załadunku/wyładunku. Z tego samego powodu bagaż zawija się w folię (na wielu lotniskach jest usługa owijania bagażu) czy spina pasem. W rozmowie z osobami często latającymi z bagażem usłyszałem wręcz, że należy używać albo kłódek standardowych (wszystkie mają taki sam trywialny kluczyk), albo... do kłódki dołączać kluczyk, jeśli nie chcemy podczas ewentualnej kontroli stracić kłódki. Zresztą nie trzeba używać kłódki - może to być tasiemka elektroinstalacyjna (ta taka zaciągana), czy nawet kawałek drutu. Wadą tasiemki jest to, że w razie czego po przecięciu nie zostanie raczej niczym zastąpiona oraz że jest to rozwiązanie jednorazowe (na każdy lot idzie jedna tasiemka).
Ister, 1 lipca 2016, 14:22 | odpowiedz
Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki To był tam taki Paweł I ja jechałem na rowerze i go spotkałem I potem jeszcze pojechałem do Biedronki na lody I po drodze do domu wtedy jeszcze już do domu pojechałem
Michal, 1 lipca 2016, 16:00 | odpowiedz
Aaa
Klient Biedronki Właśnie straciłem 3 min życia na czytanie tych bzdur – proszę o zwrot!
A ja właśnie straciłem kilka sekund na czytanie komentarza, który nic do tematu nie wnosi. Poziom F4F w tego typu „artykułach” jest od dawna znany, więc nie mogłeś czuć się zaskoczony. Nie podoba się? Nie czytaj, albo zadzwoń do redakcji i im o tym powiedz. Jeśli się boisz, i lubisz ukrywać się pod płaszczykiem pozornej anonimowości, napisz im maila. A nie wylewaj żali czy swoich frustracji publicznie w sieci. Szkoda Szukasz tutaj poklasku, czy próbujesz się dowartościować? Czekasz na lajki, niczym pryszczaty nastolatek? A może po prostu podnosisz swoje ego, widząc kolejne łapki w górę. Powiem Ci jedno. Serwisy pokroju F4F są inicjatywami prywatnymi i jeśli właściciel będzie chciał, zamieści tutaj rozkład wiejskiego PKSa. Nikt nie zmusza do odwiedzania serwisu. Twoje życie przyjacielu mało kogo obchodzi, tym bardziej jakieś nędzne 3 minuty, więc daruj sobie i nie trolluj więcej przestrzeni publicznej. Swoją drogą trzeba być niespełna rozumu, żeby przez 3 minuty czytać artykuł w poczuciu nieodwracalnej utraty cennego życiowego czasu. Ja wyłączyłbym stronę po 10 sekundach, tym bardziej, że język ani objętość materiału nie wymaga zbyt wielkiego myślenia. Więc albo jesteś ograniczony umysłowo, albo jesteś hipokrytą. Miłego dnia.
Ileż to można poświęcić czasu żeby rozładować swoje kompleksy i komuś pojechać
sgb, 1 lipca 2016, 22:21 | odpowiedz
A mi sie podobało. Parę ciekawych porad dla początkujących podrozników. Jak komuś się nie podobało to po co 8 stron przerzucił? Mama kazała? ;)
pk, 1 lipca 2016, 23:03 | odpowiedz
bzdura totalna! bagaz ma nadawany barcode czyli kod kreskowy, ktory jest jednorazowy. system skanuje kod i przydziela do odpowiedniego doku konkretny gagaz. mozesz miec nawet milion etykiet z wczesniejszych odpraw one juz nue funkcjonuja jako oddzielne jednostki logistyczne. ludzie przestancie pierd........c glupoty
kerry, 2 lipca 2016, 2:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »