Fly4free.pl

Las Vegas i parki narodowe! Loty z Warszawy + auto na 14 dni za 2898 PLN

2898 PLN
Wielki Kanion
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Julien Hautcoeur / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Las Vegas i okoliczne parki narodowe, ze słynnym Wielkim Kanionem na czele, przyciągają jak magnes. To właśnie w ten rejon większość z podróżujących do Stanów Zjednoczonych kieruje swoje pierwsze kroki. Nastawcie się nie tylko na nocne szaleństwa w kasynach i dyskotekach Las Vegas… ale również na zjawiskowe widoki, które znajdziecie m.in. w Parku Narodowym Zion, Bryce czy Death Valley.

Do światowej stolicy hazardu podróżować możecie pomiędzy styczniem a marcem. Ze stołecznego lotniska na pokładzie samolotu należącego do PLL LOT polecicie do Frankfurtu, gdzie czekać was będzie zmiana samolotu. Przerwy w podróży wynoszą odpowiednio 2 godziny i 45 minut oraz 6 godzin i 15 minut (w drodze powrotnej). Międzykontynentalną podróż kontynuować będziecie na pokładzie samolotu linii Condor. W cenie biletu do Stanów Zjednoczonych zabrać ze sobą możecie bagaż podręczny oraz nadawany do luku. Podczas lotu otrzymacie dwa ciepłe posiłki oraz napoje.

Termin podróży: 6 – 20 lutego 2020
Linie lotnicze: PLL LOT, Condor Airlines
Bagaż: podręczny i rejestrowany
Auto: Buick Encore lub zbliżone

Za przeloty oraz wypożyczenie auta na cały pobyt zapłacicie 2898 PLN za osobę przy 2 podróżnych.

Samochód

Po wylądowaniu w Las Vegas polecam wam wypożyczyć samochód na cały pobyt. Rekomenduję auto z kategorii SUV. Takim pojazdem pokonywanie znacznych odległości będzie czystą przyjemnością.

auto vegas

Las Vegas i co dalej?

Przez pierwsze dni proponuję wam pozostać w Las Vegas i zrobić sobie z miasta bazę wypadową do zwiedzania okolicy. W odległości 241 km od Vegas (2:23h jazdy autem) znajduje się Dolina Śmierci. Poświęćcie cały dzień na eksplorację tego parku narodowego. Badwater Basin, Zabriskie Point, Devil’s Golf Course czy Dante’s View, to tylko niektóre z miejsc, które należy zobaczyć. 26 km na zachód od centrum Vegas znajduje się Red Rock Canyon National Conservation Area, a pokonując 54 km na wschód dotrzecie do słynnej Zapory Hoovera. W obu miejscach warto spędzić trochę czasu.

Hurricane to mała miejscowość znajdująca się w stanie Utah. Polecam wam zatrzymać się tutaj, jeżeli planujcie wizytę w parku narodowym Zione. Poza obowiązkową pętlą po parku, którą zrobicie samochodem, proponuję spróbować sił i zaliczyć jeden z wielu tutejszych szlaków – oczywiście jak pogoda pozwoli. Natomiast najlepszą bazą wypadową do parku narodowego Bryce, będzie miejscowość Panguitch, która znajduje się w odległości 35 km od głównej bramy wjazdowej prowadzącej do parku. Większość tutejszych punktów widokowych znajduje się blisko drogi, więc zwiedzanie nie będzie męczące.

Horseshoe Bend, Kanion Antylopy oraz Lake Powell znajdują się w bliskim sąsiedztwie miasta Page – polecam wam zatrzymać się tam na dłużej. Poza wymienionymi atrakcjami ruszcie w 2-godzinną drogę na wschód. Do przejechania będziecie mieli ok. 200 km, a na końcu znajdziecie Monument Valley! Dołóżcie do tego kolejne 46 km i znajdziecie się w mniej popularnym, ale za to ciekawym parku stanowym – Goosenecks. Będziecie mieli okazję zobaczyć tutaj zakole rzeki San Juan.

Polecam wam wizytę na południowej stronie Wielkiego Kanionu Kolorado, to właśnie tam znajdziecie wiele punktów widokowych. Ja zatrzymałem się w Flagstaff i stamtąd atakowałem kanion. Brama parku znajduje się tylko 129 km od miasteczka, co jak na warunki amerykańskie jest małą odległością. Wracając z Flagstaff do Las Vegas zachęcam do zmiany drogi w Seligman i kontynuowania jej aż do Kingman, dzięki temu pojedziecie fragmentem słynnej Route 66!

Monument Valley
Foto: Johnny Adolphson / Shutterstock
Zakole rzeki kolorado
Foto: Gergely Almasi / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Polecam wam zaopatrzyć się w kartę America the Beautiful Passes, która umożliwia nielimitowany wjazdy do parków narodowych przez 12 miesięcy.

  • Monument Valley oraz Kanion Antylopy zarządzane są przez lokalne plemiona Indian. Nie można ich zwiedzać z kartą – America the Beautiful Passes. Do obu za wstęp zapłacicie gotówką lub kartą płatniczą.

  • Do nawigacji polecam offlinową wersję mapy od google maps. Natomiast do pieszych wędrówek idealnie nadaje się aplikacja maps.me.

  • Obowiązkowe dokumenty (ESTA), niezbędne podczas podróży do USA, możecie wyrobić klikając tutaj.

  • W Stanach płaci się dolarami (USD). Dlatego w podróż polecam zabrać wielowalutową kartę Revolut, by nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy do ceny najmu samochodu na miejscu doliczane jest jakieś  dodatkowe obowiązkowe ubezpieczenie? 
Małgorzata Kaczmarek Jarysz, 10 grudnia 2019, 1:25 | odpowiedz
Nie, pozostaje opcjonalny wykupu ubezpieczenia szyb, od kradzieży oraz od zgubionego kluczyka. 
Małgorzata Kaczmarek Jarysz Czy do ceny najmu samochodu na miejscu doliczane jest jakieś  dodatkowe obowiązkowe ubezpieczenie? 
Paweł Iwanczenko, 10 grudnia 2019, 6:28 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »