Fly4free.pl

Langkawi będzie jak Phuket? Malezja chce testowo wpuścić turystów

Langkawi
Foto: Choupi33 / Shutterstock

Malezyjska wyspa Langkawi może być kolejną, która – podobnie jak Phuket w Tajlandii – wdroży pilotażowy program „turystycznej bańki”. Przed ponownym otwarciem kraju dla odwiedzających z zagranicy, Malezja chce najpierw przetestować, czy i jak będzie to wpływać na sytuację epidemiologiczną.

Malezja jest jednym z tych krajów, które od wielu miesięcy są zamknięte dla obcokrajowców. Okazuje się jednak, że to się może niedługo zmienić. Choć na razie nie można spodziewać się ani pełnego otwarcia ani bezproblemowego wjazdu – to i tak zawsze jest to jakiś krok do przodu.

Na początek rząd chciałby otworzyć jedynie wyspę Langkawi. Premier zapowiedział, że od tego jak przebiegnie program pilotażowy – przygotowany w podobny sposób, co otwarcie Phuket w Tajlandii – będzie zależeć termin i sposób otwarcia całego sektora turystycznego w kraju.

Na ten moment wiadomo, że jako pierwsze będą mogły wjechać tam wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Termin uruchomienia programu zależy jednak od tempa szczepień na samej wyspie.

Rząd wdroży to rozwiązanie, gdy wyspa osiągnie 80-procentowy wskaźnik zaszczepienia wśród mieszkańców – powiedział Tan Sri Muhyiddin Yassin. – Grupy, który będą odwiedzać Langkawi również będą musiały być w pełni zaszczepione.

W oświadczeniu dotyczącym planów rządu, premier przyznał też, że Langkawi nie jest jedynym, ale pierwszym miejscem, w jakim zostanie wdrożony program. Pod uwagę brane są również inne regiony.

Oczywiście głównie będą to regiony, do których droga wjazdu i wyjazdu jest wystarczająco odizolowana – np. pozostałe wyspy.

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy szczepienie będzie jedynym wymogiem postawionym przez rząd Malezji. Może się bowiem okazać, że podobnie jak na Phuket turyści i tak będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa i liczyć się z innymi ograniczeniami.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »