Fly4free.pl

Kuba zniesie 2 obowiązkowe testy PCR dla turystów!

Foto: Jan von Uxkull-Gyllenband / Shutterstock.

Od 15 listopada Kuba zniesie obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR dla turystów przy wjeździe do tego kraju, podróżni nie będą też musieli poddawać się drugiemu testowi na lotnisku. Zamiast tego Kuba ma mieć bardziej elastyczne procedury i skupiać się wyłącznie na pasażerach z podejrzeniem symptomu choroby. Nie jest jednak jasne, czy Kuba będzie przyjmowała tylko osoby zaszczepione.

Choć w ostatnich tygodniach liczba nowych zakażeń koronawirusem znów rośnie, Kubańczycy planują zliberalizować zasady wjazdu do tego kraju przed startem sezonu turystycznego. Przede wszystkim po to, by zachęcić podróżnych, ale także dlatego, że kampania szczepień w tym kraju idzie coraz lepiej – według miejscowych władz do 15 listopada, gdy zmiany wejdą w życie, nawet 90 procent populacji Kuby ma być zaszczepione przeciw COVID-19. Jakie to zmiany?

Najogólniej mówiąc: restrykcje mają być łagodniejsze. Przede wszystkim nie będziemy musieli już jak obecnie wykonywać 2 testów PCR na koronawirusa. W myśl aktualnych przepisów pierwszy test musimy wykonać przed podróżą, a drugi – już po przylocie na lotnisku. Następnie zaś klienci biur podróży czekają na wynik testu od 24 do 48 godzin w izolacji i dopiero wtedy mogą się cieszyć wakacjami

Od połowy listopada te restrykcje znikną, a testy nie będą już wymagane. Zamiast tego służby mają się koncentrować na osobach, które wykazują oznaki zachorowania – testy wciąż będą wykonywane, ale wyrywkowo. Kuba ma też honorować certyfikaty szczepień (do tej pory wszyscy bez wyjątku musieli wykonywać testy PCR), co może sugerować, że wstęp do kraju bez kwarantanny będą miały tylko osoby zaszczepione. Rząd kubański nie przesądza jednak na razie tej kwestii. Od 15 listopada wznowiona zostanie również turystyka krajowa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Nareszcie❤💪👍. 8 grudnia lecimy na 15 dni🏝🏜🏖🍹🍸
Marcin Kowalik, 12 września 2021, 11:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »