Fly4free.pl

Te narody najmocniej narzekają na wakacjach. Polacy nie załapali się nawet do pierwszej dziesiątki!

fontanna di trevi
Foto: Heracles Kritikos / Shutterstock
Fontanna di Trevi jest najbardziej rozczarowującą atrakcją, a Amerykanie narodem, który wystawia najwięcej negatywnych opinii. Co ciekawe, Polacy nie załapali się nawet do pierwszej dziesiątki!

Utarło się, że Polacy są jednym z tych narodów, które uwielbiają narzekać. Jeśli jednak przyjrzeć się recenzjom na Tripadvisorze – okazuje się, że nasz negatywny głos jest naprawdę cichutki w porównaniu do innych narodowości.

Kto narzeka najwięcej? Wcale nie my!

Firma Good Trip Marketplace przeanalizowała 1000 najgorszych recenzji napisanych na Tripadvisorze pod 10 najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi świata. Pod uwagę wzięto oceny 1*, czyli „okropne” i 2* „słabe”.

Z badania wynika, że na pierwszym miejscu najbardziej narzekających narodów uplasowali się Amerykanie. Daleko za nimi są Brytyjczycy, a trzecie miejsce zajmują Francuzi. Zaraz za podium znajdziemy Włochów i Hiszpanów. Pierwszą dziesiątkę zamykają Niemcy, Australijczycy, Holendrzy, Brazylijczycy i Kanadyjczycy.

Dobra wiadomość? Nie znaleźliśmy się na liście! Zła wiadomość? To wcale nie znaczy, że nie narzekamy. Biorąc pod uwagę chociażby liczebność turystów z USA i ogólną liczbę pisanych przez nich opinii – po prostu nie mamy do nich startu.

Przy okazji firma zebrała atrakcje, na które najczęściej narzekają turyści – już niezależnie od narodowości. Pierwsze miejsce zajęła… rzymska Fontanna di Trevi! Na podium trafił też Park Guel w Barcelonie i Empire State Building w Nowym Jorku. Czwarte miejce zajmuje Wieża Eiffla, potem mamy Times Square, Luwr i Burdż Chalifa. Listę zamyka Koloseum, Big Ben i Alhambra w Granadzie.

A na co narzekają Polacy? Sprawdziliśmy to już wcześniej

Sami też kiedyś na łamach Fly4free.pl przeprowadziliśmy małe śledztwo w tej sprawie. Okazuje się bowiem, że nawet co piąty klient biur podróży w naszym kraju składa reklamacje. A na co najchętniej narzekamy? Główne tematy to oczywiście wyżywienie, standard i położenie hotelu, a także… towarzystwo.  

– Turyści bardzo często narzekają na brak polskiego menu w hotelowych restauracjach – opowiadała nam wtedy Magda, rezydentka jednego z polskich biur podróży Tęsknią za kanapkami z szynką i pierogami. Skarżą się też na lokalne alkohole w barach, a przede wszystkim dostrzegają brak polskiej wódki czy piwa – dodaje.

Jeden z Polaków oceniających hotel w Egipcie napisał, że „wszędzie było pełno arabów”, a inny podsumowując pobyt w hotelu w Polce, że wadą była „niemiecka para w jakuzzi z gołymi pryszczatymi tyłkami”.
Jednym przeszkadzają dzieci, innym starzy ludzie. Zdarza się też, że na opinie wpływają uczucia – w tym zazdrość czy zauroczenie. Ktoś narzeka, że obsługa była zbyt atrakcyjna, przez co mąż niedostatecznie zwracał uwagę na własną żonę, ktoś na pogodę, a ktoś na przysłowiowy brak schabowego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Narzekanie na Luwr czy Koloseum to delokatnie mówiąc nieporozumienie🤣
gp1959, 28 listopada 2021, 0:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »