Fly4free.pl

Tanie loty do Kostaryki z Berlina za 1888 PLN. Dużo terminów, również na majówkę i wakacje. Bez testów i kwarantanny!

1888 PLN
Foto: Ondrej Prosicky / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Kostaryka to kolejna „zielona oaza”, do której możecie udać się bez uciążliwych restrykcji. A na miejscu? Prawdziwa egzotyka: rozległe parki narodowe, piaszczyste plaże oraz szansa na zobaczenie leniwców w ich naturalnym środowisku.

Do Kostaryki polecicie z berlińskiego lotniska, korzystając z połączenia oferowanego przez linie lotnicze Air France, KLM oraz Copa Airlines; na przykład na tegoroczną majówkę. Po drodze czekają was krótkie, gwarantowane przez przewoźników przesiadki w Paryżu, Panamie oraz Amsterdamie.

Gdzie zatrzymać się w stolicy Kostaryki? Rekomenduję wam noclegi w bardzo dobrze ocenianym, 4* hotelu Radisson San Jose-Costa Rica. Poza komfortowo urządzonymi pokojami do waszej dyspozycji będzie tam basen, dobrze wyposażone centrum fitness oraz elegancka restauracja.

Termin podróży: marzec – listopad
Linia lotnicza: Air France/KLM/Copa Airlines
Bagaż: podręczny

Hotel298 PLN/pokój

W Kostaryce postawcie na zakwaterowanie w nowoczesnym hotelu sprawdzonej sieci. W 4* hotelu Radisson San Jose-Costa Rica czekają na was klimatyzowane pokoje z prywatną łazienką z bezpłatnym dostępem do WiFi, duże łóżka oraz dostęp do WiFi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

Kostaryka to wciąż nieodkryty przez masową turystykę skarb Ameryki Środkowej, którego największym bogactwem jest dziewicza przyroda. Położona pomiędzy Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym może poszczycić się aż 27 parkami narodowymi, które zajmują niemal 1/4 powierzchni kraju.

Które z parków powinniście odwiedzić? Zdecydowanie najbardziej znanym jest park Manuel Antonio. Też uważacie, że gdybyście mieli być zwierzęciem, byłby to leniwiec? Na terenie parku będziecie mieli szansę zobaczyć te sympatyczne zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku. A może wyprawa na szczyt wygasłego wulkanu? Udajcie się w tym celu do parku narodowego Poas Volcano. Ja natomiast szczególnie rekomenduję wam wizytę w parku narodowym Tortuguero – „zwiedzanie” odbywa się z poziomu łodzi lub kajaka, a na jego terenie będziecie mieli szansę zobaczyć siedliska zielonych żółwi morskich.

Kostaryka to świetne miejsce, by zacząć swoją przygodę z surfingiem: na miejscu zastaniecie świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Swoich sił możecie spróbować na plaży Tamarindo – to polecane miejsce dla początkujących, gdzie znajdziecie również mnóstwo szkół surfingu i wypożyczalni sprzętu.

Foto: Inspired By Maps / Shutterstock
Foto: Galyna Andrushko / Shutterstock
Foto: Simon Dannhauer / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu, władze Kostaryki nie wymagają od podróżnych wykonania testu PCR ani poddania się kwarantannie. Będziecie zobowiązani do wypełnienia formularza online oraz posiadania ubezpieczenia.

  • Aktualne restrykcje związane z podróżowaniem do Kostaryki znajdziecie klikając w ten link.

  • Sprawdźcie jak łatwo dostać się do Berlina oraz gdzie zaparkować samochód niedaleko lotniska. Pamiętajcie, że podróż do Niemiec wiąże się aktualnie z koniecznością posiadania negatywnego testu PCR.

  • Polaków nie obowiązują wizy w Kostaryce pod warunkiem, że będą przebywać tam turystycznie do 90 dni.

  • Przeczytajcie relację z podróży do Kostaryki napisaną przez naszą czytelniczkę.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
pisanie w nagłówku, że podróż jest bez testów jest tylko częściowo prawdą. Aktualnie przy lotach przez AMS holendrzy wymagają testu PCR wykonanego na 72h przed lotem, nawet jeżeli tylko się przesiadamy, nie opuszczając lotniska. w PL to raczej nie problem ale zalatwienie takiego testu w SanJose to zupelnie inna kategoria.
Piotr.K, 14 lutego 2021, 10:15 | odpowiedz
Owszem, aczkolwiek dostępnych jest mnóstwo terminów podróży - aż do końca 2021 r. W przypadku lotów w marcu nie należy się spodziewać znacznego poluzowania aktualnych restrykcji, natomiast za kilka miesięcy sytuacja może być zupełnie inna.
Rafał Waśko, 14 lutego 2021, 10:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
na zdjęciu z Warszawy, a to loty z Berlina :)
kontrol, 14 lutego 2021, 10:23 | odpowiedz
Nie sądzę. Restrykcje raz wprowadzone bardzo ciężko władzom odwołać. Vide: ograniczenia po zamachach w USA zostały z nami do dziś. 
Rafał Waśko Owszem, aczkolwiek dostępnych jest mnóstwo terminów podróży - aż do końca 2021 r. W przypadku lotów w marcu nie należy się spodziewać znacznego poluzowania aktualnych restrykcji, natomiast za kilka miesięcy sytuacja może być zupełnie inna.
Bulusia, 14 lutego 2021, 11:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »