Fly4free.pl

Władze wyspy chcą od turystek 450 tys. PLN. Na wakacje przywiozły ze sobą koronawirusa

jeju wyspa
Foto: dondollee / Shutterstock

Władze wyspy Czedżu należącej do Korei Południowej zdecydowały się pozwać dwie turystki – matkę i córkę po tym, jak okazało się, że zignorowały zasady bezpieczeństwa i mimo potencjalnego zakażenia koronawirusem udały się na wakacje. Prowincja domaga się teraz odszkodowania w wysokości 132 mln KRW, czyli ok. 450 tys. PLN.

– Mamy nadzieję, że to będzie odpowiednie ostrzeżenie przed działaniami, które zagrażają zaciętej walce pracowników medycznych i naszych obywateli z koronawirusem – skomentował decyzję Won Hee-ryong, cytowany przez CNN.

Sprawa dotyczy dwóch kobiet: 52-latki i jej 19-letniej córki, które postanowiły zrelaksować się w Czedżu – popularnej wyspie położonej w Korei Południowej. I pewnie nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby nie fakt, że młodsza z nich zaledwie pięć dni wcześniej wróciła do Seulu ze studiów w Bostonie.

To oznacza, że powinna była poddać się kwarantannie i w odosobnieniu przyglądać się, czy nie rozwijają się u niej objawy zakażenia koronawirusem. Kobiety zdecydowały się jednak nie zważać na potencjalne problemu zdrowotne i przez 5 dni korzystały z wakacji. Testom na obecność koronawirusa poddały się jednak dopiero po powrocie do Seulu. Obie mają wynik pozytywny.

Sprawa jest o tyle ciekawsza, że już pierwszego dnia po przyjeździe na Czedżu, nastolatka zaczęła się źle czuć i miała objawy, które mogły wskazywać na koronawirusa. Mimo tego kobiety miały kontakt z blisko 50 osobami w 20 różnych miejscach.

W efekcie władze Czedżu pozwały obie kobiety. Córkę z powodu oczywistego złamania zasad kwarantanny i zignorowania potencjalnego zagrożenia, a matkę, ponieważ „przyłączyła się do nielegalnej działalności córki”.

Wniosek o odszkodowanie opiewa na kwotę 132 mln KRW, czyli blisko 450 tys. PLN. Do pozwu przyłączyły się też dwa obiekty noclegowe i dwie firmy turystyczne, które musiały zamknąć swoją działalność po tym, jak okazało się, że obie kobiety są zakażone.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
i dobrze, jak ktoś jest idiotą to niech płaci
ssaassaa, 9 kwietnia 2020, 0:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »