Fly4free.pl

Tak! Ten hitowy azjatycki kraj w końcu znosi restrykcje wjazdowe związane z COVID-19

Foto: Kampon / Shutterstock
Od 3 września wszyscy podróżni udający się do Korei Południowej nie będą już musieli wykonywać przed podróżą testu PCR na koronawirusa. Nowe przepisy dotyczą wszystkich i nie są uzależnione od tego, czy dana osoba została zaszczepiona przeciw COVID-19.

Korea Południowa do tej pory miała dość surowe przepisy wjazdowe na tle innych azjatyckich krajów, bo obowiązek testowania usunęły już wcześniej m.in. Tajlandia, Filipiny, Malezja i Indonezja. W Korei Południowej do tej pory było inaczej: wszyscy podróżni niezależnie od stanu zaszczepienia musieli przy wjeździe do tego kraju przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa (wykonany do 48 godzin przed podróżą) lub testu antygenowego (wykonanego do 24 godzin przed podróżą).

Na szczęście od soboty 3 września te przepisy przejdą do historii i nie będzie już obowiązkowych testów przed podróżą.  Podróżni wciąż będą jednak zmuszeni do wykonania testu PCR na koronwirusa w ciągu 24 godzin od przybycia do Korei Południowej, co miejscowy rząd określa mianem „niezbędnego minimum”.

Korea Południowa już w maju zniosła większość restrykcji związanych z COVID-19, ale utrzymała testy – była to jednak bardzo krytykowana w kraju decyzja. Wskazywano głównie na niewielką efektywność testów i dodatkowe koszty dla podróżnych, a także konieczność pobudzenia miejscowej branży turystycznej. Jednocześnie liczba nowych zakażeń wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie powyżej 100 tysięcy nowych przypadków dziennie, choć jeszcze w połowie sierpnia liczba nowych zakażeń dobijała nawet do 180 tysięcy na dobę.

Zniesienie restrykcji wjazdowych to oczywiście dobra wiadomość dla turystów i przewoźników takich jak LOT, który z pewnością będzie chciał zwiększyć liczbę lotów na tej trasie. Na razie narodowemu przewoźnikowi przybył konkurent na trasie z Budapesztu do Seulu – to linia Korean Air, która pojawi się na tej trasie od 3 października.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »