REKLAMA

Konkurencja dla Polskiego Busa. Simple Express uruchamia krajówki z Warszawy do Krakowa!

Bardzo dobre wieści napływają od estońskiego przewoźnika Lux Express, właściciela marki Simple Express. W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, której tematem będzie inauguracja działań w Polsce.

Z zaproszenia od Lux Express dowiadujemy się, że:
– odbędzie się prezentacja nowego przewoźnika na polskim rynku transportowym,
– będzie konkurował na trasach z Pendolino.

Konferencja lux2

Jednocześnie od kilku dni Lux Express prowadzi kampanię „Kraków czy Warszawa” z atrakcyjnymi nagrodami m.in. samochodem osobowym. Można przypuszczać, że autobusy nowego przewoźnika zobaczymy właśnie w tych miastach.

Aktualizacja:

Autobusy należące do estońskiego Lux Express będą obsługiwały trasę z Warszawy do Krakowa siedem razy na dobę w obie strony. Będzie to ekspresowe połączenie bez przystanków pośrednich. Pierwszy kurs zaplanowano na początku marca.

REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Noooo. To dobre wieści. Oby były też inne polskie trasy. Wreszcie poważny konkurent PB.
iwan-82, 4 lutego 2015, 15:31 | odpowiedz
Avatar użytkownika
iwan-82Noooo. To dobre wieści. Oby były też inne polskie trasy. Wreszcie poważny konkurent PB.
No co ty? Jak to wreszcie a PyKaeSy? ze swoimi Autosanami i Jelczami to co? Nie liczy się?
krystoferson112, 4 lutego 2015, 15:34 | odpowiedz
Ojj polaki bieeedaki, robaki cebulaki.. a co, ze niby drogo jest w Polskim Busie? najlepiej jak by sie jezdziło za darmo, co?!
czaro27, 4 lutego 2015, 15:45 | odpowiedz
No ja nie wiem jak oni chcą konkurować z Pendolino :) chyba tylko ceną, bo czasem przejazdu to ni cholerę :D no i chyba, że będą jeździć do stolicy a nie na Młociny czy Kabaty :P
Janek, 4 lutego 2015, 15:46 | odpowiedz
ale z poznania do katowic żaden nie leci ! ;/
e, 4 lutego 2015, 15:51 | odpowiedz
Nie, po prostu PB bywa totalnie zapchany, przyda się więcej przewoźników takiego typu :)
omipa, 4 lutego 2015, 15:52 | odpowiedz
Jakościowo PolskiBus to znacznie gracz vs SimpleExpress. Natomiast LuxExpress to już inna liga - na pokładzie bez ograniczeń darmowa kawa, herbata, słuchawki do tabletów w oparciach. W oby dwóch rodzajach autobusów znacznie więcej miejsca. Fajnie, że będzie poważna konkurencja dla PB.
Kalispell, 4 lutego 2015, 15:52 | odpowiedz
Trzymam kciuki za uwzględnienie Łodzi w planach...
Basia, 4 lutego 2015, 16:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Liczę na jakieś trasy mniej popularne niż Kraków - Warszawa czy Warszawa - Gdańsk. Fajnie jakby połączyli stare miasta wojewódzkie.
papudrakus, 4 lutego 2015, 16:10 | odpowiedz
Może w końcu jakaś poważna firma zacznie jeździć z Gdańska do Berlina
joael, 4 lutego 2015, 16:10 | odpowiedz
BasiaTrzymam kciuki za uwzględnienie Łodzi w planach…
I Wrocławia! :)
Olaaa, 4 lutego 2015, 16:13 | odpowiedz
Lux Express to kilka oczek wyzej od PB. Kto jechał choć raz Lux Ex ten widział różnice. Na pierwszym miejscu komfort i pasażer. Tablety w fotelach, kawa, herbata, czekolada itp w gratisie. Uprzejmość kierowców stawiam jako przykład dla innych. Jestem mega szczęśliwy, że będą w Polsce! Już macie pierwszego pasażera!
skoczek, 4 lutego 2015, 16:18 | odpowiedz
JanekNo ja nie wiem jak oni chcą konkurować z Pendolino chyba tylko ceną, bo czasem przejazdu to ni cholerę no i chyba, że będą jeździć do stolicy a nie na Młociny czy Kabaty
A który krajowy przewoźnik startuje z Kabat??? podziel się info, pls. to że PB do Wilanowskiej i Młocin się przykleił nie powinno nikogo dziwić, wole dojechac na te stacje metrem niż tłuc się na taki Zachodni, czy Wschodni
rzułf, 4 lutego 2015, 16:39 | odpowiedz
Dobre autobusy Simple Express daje tylko na trasie Berlin-Warszawa-Wilno bo już na innych trasach chociażby Wilno-Ryga czy do Tallinna już nie ma takiego wypasu jak na trasie Wilno-Berlin. Na innych trasach jeżdżą zwyczajne autobusy nic specjalnego mowa tutaj o kursach Simple Express bo to podmarka Lux Express, która pod swoją nazwą odsługuje też odcinki lepszymi autobusami pod marką Lux Express.
SZ, 4 lutego 2015, 16:43 | odpowiedz
Może z Gdyni do Warszawy?
Molly, 4 lutego 2015, 18:08 | odpowiedz
Ciekawe czy wejdzie jako Simple czy Lux Express, a to różnica klas niewiarygodna. Polski Bus moim zdaniem jest dokładnie pomiędzy jakością jednego a drugiego. Z radością zobaczę Lux Express, SImple Express też całkiem chętnie, ale co Lux Express to Lux Express - prawdziwy komfort podróży.
tzigi, 4 lutego 2015, 18:11 | odpowiedz
może będzie coś na trasie bydgoszcz-szczecin brakuje tego bo pkp to dramat
zuza, 4 lutego 2015, 20:06 | odpowiedz
eale z poznania do katowic żaden nie leci ! ;/
na tej trasie nie da sie zarobić. przecież przejazd to albo na około albo wioskami. raz wybrałem się z południa do poznania autem. 7 godzin jazdy. to jest koszmar po prostu. powrotną zrobiłem przez wroca i okazało się że mimo 100km dalej bylem godzinę szybciej.
Bartek, 4 lutego 2015, 20:11 | odpowiedz
Często podróżuję Polskim busem, jestem jego fanką, ale Simple bardziej przypadł mi do gustu. Przede wszystkim tablet w fotelu, ale też przesympatyczny kierowca, u którego mogłam nabyć bilet w ostatniej chwili, płacąc mu gotówką
Megg, 4 lutego 2015, 20:53 | odpowiedz
Fajnie by było, jakby Simple jeździł po całej Polsce, a nie tylko po trasie Pendolino
Megg, 4 lutego 2015, 20:56 | odpowiedz
rewelacyjne info :-) nie mówiąc już o tym, że Lux czy nawet Simple Express to zdecydowanie wyższa półka niż PolskiBus. ..czyżby szansa w przyszłości na tańsze bileciki w Pendolino ? ;-)
suzi, 4 lutego 2015, 21:14 | odpowiedz
Do Gdańska!
!!, 4 lutego 2015, 22:51 | odpowiedz
eale z poznania do katowic żaden nie leci ! ;/
Żaden autobus nie lata, więc będzie Ci ciężko :)
Mrs. Qwerty, 4 lutego 2015, 23:24 | odpowiedz
Poproszę o trasę Warszawa-Łódź !!! :)
Agg, 5 lutego 2015, 1:13 | odpowiedz
Przydało by się połączenie takie na trasie Kraków-Rzeszów,Wrocław-Gdańsk,najlepiej pomiędzy największymi miastami.Warszawa-Łódż-Poznań-Wrocław.
Milo, 5 lutego 2015, 10:13 | odpowiedz
Lux Express to komfort nie do opowiedzenia w porównaniu z Polskim Busem. O wyprawie z tą linią możesz poczytać na http://sledziszprotkawpodrozy.blogspot.com/2014/12/udao-sie-post-drugi-ryga.html
sledziszprotka, 5 lutego 2015, 10:18 | odpowiedz
Jechalam - nie bylo kawy ani ciasteczek _ dobre - a podroz trwala 11h - niec specjalnego waskie fotele - bez podparcia miedzy fotelami co jest mega uciazliwe - jest tablet z internetem ktory nie dziala - standard
kon, 5 lutego 2015, 11:02 | odpowiedz
SZDobre autobusy Simple Express daje tylko na trasie Berlin-Warszawa-Wilno bo już na innych trasach chociażby Wilno-Ryga czy do Tallinna już nie ma takiego wypasu jak na trasie Wilno-Berlin. Na innych trasach jeżdżą zwyczajne autobusy nic specjalnego mowa tutaj o kursach Simple Express bo to podmarka Lux Express, która pod swoją nazwą odsługuje też odcinki lepszymi autobusami pod marką Lux Express.
Jechałem z Tallina do Parnu i był wypas
oli, 5 lutego 2015, 12:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
MarianLux Express mógłby uruchomić kierunki z którymi Polski Bus ma problem: Warszawa – Lwów i Kraków – Lwów.
Nie rozumiesz, że Lwów to nie jest UE ani Schengen więc już na wstępie odpada?
Pacjonek, 5 lutego 2015, 13:41 | odpowiedz
Konkurencji nigdy dość, aczkolwiek mając do wyboru pociąg (przestrzeń, wagon restauracyjny, możliwość spaceru w trakcie, toaletę, możliwość zabrania roweru!) jadący z czasem od 2h30 (od przyszłego roku 2h15) do 2h50, a autobus, który nie dość, że jedzie prawie dwa razy dłużej, to nie można sobie pochodzić, posiłki serwują bardzo ograniczone jeśli w ogóle, niby posiada toaletę (klitkę de facto), ale rowerów nie zabiera - choćby i bilety kosztowały 10 zł - wybiorę pociąg za 50 zł. Zapomniałbym o najważniejszym - autobus jedzie zmiennym rytmem, a to zwalnia, to przyspiesza, zatrzymuje się na światłach, wyprzedza, bierze zakręty co kawałek. Pociąg pod tym względem - pełen spokój. Nawet jak zwalnia, to można pić herbatę. Ostatnio miałem okazję bezpośredniego porównania Pendolino i Polskiego Busa do Katowic. Właściwie nie ma o czym pisać. Innym porównaniem za to się posłużę: 4h30min w PB między Katowicami a Warszawą (wyjazd przed północą) wymęczyły mnie bardziej, niż 12 godzinna podróż w przedziale zwykłym (aczkolwiek pustym) TLK na trasie Jasło-Warszawa (wyjazd 19, przyjazd z 2h opóźnieniem o 7). Po nocy w pociągu mimo iż nie brałem kuszetki byłem wypoczęty! Po podróży PB - wymęczony i nieprzytomny. Autobus to fajna sprawa (zwłaszcza za 10 zł), jednakże tylko tam, gdzie nie ma torów i do 150 km.
Adrian, 5 lutego 2015, 23:22 | odpowiedz
AdrianAutobus to fajna sprawa (zwłaszcza za 10 zł), jednakże tylko tam, gdzie nie ma torów i do 150 km.
A 162 km??
Janek, 6 lutego 2015, 8:43 | odpowiedz
Niech wygra Kraków! #krakowczywarszawa www.krakowczywarszawa.pl
Mały, 6 lutego 2015, 14:49 | odpowiedz
Janek
AdrianAutobus to fajna sprawa (zwłaszcza za 10 zł), jednakże tylko tam, gdzie nie ma torów i do 150 km.
A 162 km??
Rower.
Janek, 6 lutego 2015, 17:35 | odpowiedz
AdrianKonkurencji nigdy dość, aczkolwiek mając do wyboru pociąg (przestrzeń, wagon restauracyjny, możliwość spaceru w trakcie, toaletę, możliwość zabrania roweru!) jadący z czasem od 2h30 (od przyszłego roku 2h15) do 2h50, a autobus, który nie dość, że jedzie prawie dwa razy dłużej, to nie można sobie pochodzić, posiłki serwują bardzo ograniczone jeśli w ogóle, niby posiada toaletę (klitkę de facto), ale rowerów nie zabiera – choćby i bilety kosztowały 10 zł – wybiorę pociąg za 50 zł.Zapomniałbym o najważniejszym – autobus jedzie zmiennym rytmem, a to zwalnia, to przyspiesza, zatrzymuje się na światłach, wyprzedza, bierze zakręty co kawałek. Pociąg pod tym względem – pełen spokój. Nawet jak zwalnia, to można pić herbatę.Ostatnio miałem okazję bezpośredniego porównania Pendolino i Polskiego Busa do Katowic. Właściwie nie ma o czym pisać. Innym porównaniem za to się posłużę: 4h30min w PB między Katowicami a Warszawą (wyjazd przed północą) wymęczyły mnie bardziej, niż 12 godzinna podróż w przedziale zwykłym (aczkolwiek pustym) TLK na trasie Jasło-Warszawa (wyjazd 19, przyjazd z 2h opóźnieniem o 7). Po nocy w pociągu mimo iż nie brałem kuszetki byłem wypoczęty! Po podróży PB – wymęczony i nieprzytomny. Autobus to fajna sprawa (zwłaszcza za 10 zł), jednakże tylko tam, gdzie nie ma torów i do 150 km.
A może poprostu zostać w domu na kanapie z zimnym piwem. Można się zdrzemnąć i prysznic wziąć, choć kibelek nie zawsze większy niż w autobusie
cudak, 7 lutego 2015, 21:40 | odpowiedz
IC-BUS Deutsche Bahn też jest wyższej klasy – więcej miejsca i wygodniejsze fotele. Pozdrawiam.
Ppp, 8 lutego 2015, 16:52 | odpowiedz
iwan-82Noooo. To dobre wieści. Oby były też inne polskie trasy. Wreszcie poważny konkurent PB.
No tak prędkościa handlową 75 km/h chce konkurować z koleją? Kolej ma V handl. ponad 100 km/h drodzy Państwo.
lobos, 9 lutego 2015, 23:29 | odpowiedz

Do których krajów pojedziemy bez problemu? Wszystkie obostrzenia w jednym miejscu! »
REKLAMA

Uwolnij świat podróży z Fly4free.pl

Gubisz się w obostrzeniach związanych z koronawirusem? Teraz wszystkie obostrzenia przed podróżą znajdziesz w jednym miejscu. Sprawdź restrykcje przed wyjazdem do Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji, Albanii i wielu, wielu innych krajów! Podróżuj bezpieczenie i bądź zdrów!

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.