Fly4free.pl

Koniec sporu w PAŻP. „Nie grozi nam już paraliż polskiego nieba w wakacje”

Foto: PAZP
– Udało nam się porozumieć ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego i wypracować wspólne stanowisko: porozumieliśmy się w sprawie regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy – powiedziała Anita Oleksiak, prezes PAŻP, w krótkim oświadczeniu dla mediów. Podczas briefingu prasowego nie przewidziano pytań dla dziennikarzy.

Podczas środowego briefingu prasowego w PAŻP udało się potwierdzić wczorajsze informacje o osiągnięciu porozumienia PAŻP z największym związkiem zawodowym reprezentującym kontrolerów ruchu lotniczego. Nie znamy jednak żadnych szczegółów porozumienia.

– Za nami długie i żmudne rozmowy. Udało nam się wypracować i osiągnąć porozumienie. Porozumieliśmy się z ZZKRL w sprawie nowego regulaminu wynagrodzeń i regulaminu pracy. Zaakceptowaliśmy i sukcesywnie wdrażamy 24 postulaty dotyczące bezpieczeństwa. Jest to najważniejszy obszar funkcjonowania agencji. Wiemy, że czeka nas bardzo dużo pracy, ale jesteśmy gotowi, by osiągnąć zamierzony efekt. Ciągłość ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej zostanie zachowana, a Polacy mogą spokojnie planować wakacje – powiedziała Anita Oleksiak, prezes PAŻP.

Z kolei Tomasz Tomala, szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Infrastruktury przyznał, że „nie grozi nam już paraliż polskiego nieba w wakacje”.

– Wszystkie operacje lotnicze będą miały zapewnioną obstawę ze strony personelu lotniczego. Było to. wyzwanie, które należało podjąć z myślą o strategicznej roli polskiej przestrzeni powietrznej. Zaakceptowane warunki mieszczą się w możliwościach finansowych agencji – powiedział Tomala.

Nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów porozumienia, bo dziennikarzom nie pozwolono podczas briefingu zadawać żadnych pytań.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »