Fly4free.pl

Koniec chaosu i samowolki? Komisja Europejska chce ujednolicić przepisy w UE

pasazerka w masce na lotnisku
Foto: Ilona Titova / Shutterstock
Już od 1 marca przepisy wjazdowe we wszystkich krajach UE mają zostać ujednolicone. A konkretniej te dotyczące wjazdu osób podróżujących spoza UE/Schengen. Wobec osób w pełni zaszczepionych nie będą już stosowane ograniczenia w postaci testu.

Problem, który frustrował podróżujących spoza UE – a w szczególności Brytyjczyków chętnych do spędzania urlopu chociażby w Hiszpanii czy Portugalii, wreszcie ma zostać rozwiązany

Komisja Europejska chce ujednolicenia zasad. Zgodnie z zapowiedziami, do UE będą mogli ponownie wjechać bez żadnych dodatkowych restrykcji (np. w postaci testu) wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni – niezależnie z jakiego i do jakiego kraju się wybierają. Jedyny warunek jest taki, że wjeżdżające na teren UE osoby powinny być zaszczepione szczepionkami z listy zaakceptowanej przez kraje UE.

Wszędzie będą obowiązywać ich te same przepisy.

– Plany, które obejmą wszystkich podróżnych spoza UE, mają na celu zakończenie mozaiki różnych przepisów stosowanych przez poszczególne kraje UE, która powoduje zamieszanie – przekazała Komisja Europejska w raporcie.

Podobne zasady będą obowiązywać dzieci od 8. roku życia. Ale te, jeśli nie są w pełni zaszczepione, muszą posiadać negatywny wynik testu.

Pełny cykl szczepień będzie akceptowany przez 270 dni od daty zaszczepienia. Termin można wydłużyć przyjmując dawkę przypominającą. 

Według zapowiedzi nowe zasady mają zacząć obowiązywać od 1 marca. Jest to jednak o tyle ciekawe, że podobnie jak w wielu innych przypadkach, raport i decyzja Komisji Europejskiej, są… zaleceniem. A to znaczy, że poszczególne kraje powinny się dostosować, ale wcale nie muszą tego robić.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Niestety ale to ty Anetka wprowadzasz teraz swoisty samowolny chaos informacyjny(heh). Sama na końcu stwierdzasz , że to wszystko o czym napisałas wcześniej jest tylko zaleceniem a nie wymogiem (prawie) jak stwierdzasz wcześniej. Doradzam zmienić zawód lub zacznij kojarzyć o czym piszesz.(heh)
Semen6969, 23 lutego 2022, 11:32 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »