Fly4free.pl

Kolejni wandale w Koloseum. Chcieli zostawić „głupią pamiątkę”

Foto: prochasson frederic, Shutterstock
Co siedzi w głowach osób, które robią takie rzeczy podczas turystycznych wyjazdów? 

To informacja z gatunku tych, do których ciężko się odnieść w racjonalny sposób. Policja w Rzymie zatrzymała kolejnych turystów, którzy podczas zwiedzania słynnego Amfiteatru Flawiuszów, postanowili pozostawić na murach liczącej blisko 2000 lat budowli pewną pamiątkę.

Rodzinie z Ekwadoru najwidoczniej było za mało emocji związanych ze spacerem po słynnym Koloseum… ponieważ ojciec postanowił unieśmiertelnić w tym miejscu imię swojego syna i żony, wraz z datą. Co zrobił? Zaczął wydrapywać owe dane bezpośrednio na murach antycznej budowli. Jeden z przewodników, który oprowadzał właśnie grupę turystów po Koloseum, zauważył to i zgłosił do osób ochraniających obiekt.

Jeden głupi napis, chwila wandalizmu – i nierozsądnemu turyście z Ekwadoru grozi potężna grzywna, która może wynieść nawet 85 000 PLN (20 000 EUR).

Burmistrz Rzymu, Virginia Raggi, napisała na Twitterze:

Rzym zasługuje na szacunek. Kto szkodzi Koloseum, szkodzi wszystkim Rzymianom i wszystkim, którzy kochają miasto.

Za każdym razem, gdy opinia publiczna dowiaduje się o takim „wyczynie”, zastanawiam się nad motywacją osób decydujących się na tego typu akt wandalizmu. Imię i data na budowli / murze / płocie. Macie pomysł, skąd się to bierze?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Z gimnazjum. :)
Adonis, 13 kwietnia 2017, 12:17 | odpowiedz
Słowacki też chodził do gimnazjum? http://slowacki.klp.pl/a-5827.html
Ktoś, 13 kwietnia 2017, 12:50 | odpowiedz
Ktoś Słowacki też chodził do gimnazjum? http://slowacki.klp.pl/a-5827.html
"Będąc zaś w Egipcie wszedł na szczyt piramidy Cheopsa i zwiedził jej wnętrze. Będąc na jej szczycie odczytał wyryty po polsku napis: „Przekażcie wiekom pamiętny dzień 29 listopada 1830”. " - taka uwaga: najpierw czytamy potem komentujemy.
grafzero, 13 kwietnia 2017, 14:59 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »