Fly4free.pl

Kolejne polskie lotnisko blisko uruchomienia dalekich tras! USA? Chiny? „Rozmawiamy”

Foto: Airport Gdańsk

– Zawsze sądziłem, że połączenia long-haulowe są dla lotnisk obsługujących minimum 10 mln pasażerów rocznie, ale to już przeszłość – mówi Tomasz Kloskowski, prezes lotniska w Gdańsku. To może być czwarty port w Polsce po Warszawie, Krakowie i Rzeszowie, z którego wkrótce będą realizowane regularne połączenia międzykontynentalne.

Lotnisko w Gdańsku przygotowuje się do rozbudowy terminala – powstanie nowy pirs, więcej stanowisk kontroli bezpieczeństwa, bramek oraz rękawów pasażerskich. Wszystko jest podporządkowane temu, by zwiększyć przepustowość terminala i przygotować się na przyjęcie nowych przewoźników.

– Gdyby dzisiaj pojawiło się u mnie British Airways, ja nie jestem w stanie zaoferować mu dokowania pod rękaw, czyli jego standardu usług. Po wybudowaniu pirsu będę mógł, i robię to m.in. dla Brytyjczyka – mówi w rozmowie z “Rynkiem Lotniczym”.

Kloskowski zdradza też, że w niedalekiej przyszłości z Gdańska mogą zostać uruchomione operacje dalekodystansowe.

– Zawsze sądziłem, że połączenia long-haulowe są dla lotnisk o minimum 10 mln pasażerów rocznie, ale to już przeszłość. Kraków jest tu wyjątkiem – jest oparty na turystyce, do USA lata całe Podhale. Jednak rozbudowa terminala pozwala nam na to, żeby zastanowić się nad umiejscowieniem w przyszłości stanowiska E, czyli dla największych samolotów – mówi Kloskowski.

Prezes portu w Gdańsku nie chciał jednak zdradzić, czy władze lotniska zastanawiają się nad połączeniami transatlantyckimi czy azjatyckimi.

– Pracujemy nad wszystkimi kontynentami i kierunkami, ale nic więcej nie powiem – mówi w rozmowie z “Rynkiem Lotniczym”.

Przypomnijmy, że obecnie jedynymi lotniskami, które obsługują regularne loty międzykontynentalne z Polski są Lotnisko Chopina, lotnisko w Krakowie (na razie tylko loty do Chicago, od przyszłego roku dojdzie połączenie LOT do Nowego Jorku) oraz Rzeszów (trasa do Newark, która jednak zostanie zawieszona w zimowym rozkładzie lotów).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Kolejny artykul z doopy. Wiedzialem zeby tego nie klikac bo niczego sie nie dowiem. Ale rozumiem ze jakos trzeba zapleniac artykuly na stronie. Stajecie sie powoli takim wp.pl
edek_z_krainy_kredek, 21 września 2019, 11:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »