Fly4free.pl

Kolejna tania linia bankrutuje! Stworzyło ją dwóch gigantów, pokonał – koronawirus

Foto: NokScoot.com

Tajska linia NokScoot, specjalizująca się w tanich lotach na dalekich trasach, ogłosiła bankructwo. Przewoźnik działał ledwie 5 lat i nie udało mu się w tym czasie osiągnąć rentowności.

Decyzję o likwidacji przewoźnika podjął zarząd linii. Stwierdził on, że w obliczu pandemii koronawirusa linia nie będzie w stanie wyjść na prostą. Co jest o tyle ważne, że przewoźnikowi nie udało się choćby raz wyjść na zero, odkąd w 2014 roku założono NokScoot.

Teoretycznie był to dobrze przemyślany biznes – linia powstała jako spółka joint-venture między tajską linią Nok Air (jednym z jej największych udziałowców jest Thai Airways) oraz Singapore Airlines, która ma w niej 49 proc. udziałów (za pośrednictwem swojej taniej linii Scoot). W depeszach prasowych czytamy, że właśnie głos Singapore Airlines był decydujący o tym, by zakończyć działalność przewoźnika. Linia przyznaje zresztą w komunikacie, że proponowała Nok Air przejęcie jej udziałów w linii za 1 tajskiego bahta, ale linia nie zdecydowała się na to. W tej sytuacji obie strony uznały, że wszelkie możliwości ratowania linii zostały wykorzystane.

W efekcie tej decyzji 450 pracowników linii straci pracę.

Linia NokScoot operowała flotą 7 Boeingów 777 i wykonywała dłuższe połączenia, głównie ze swojego hubu w Bangkoku. Przewoźnik latał stąd m.in. do Indii, Chin i Japonii.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »