Fly4free.pl

KLM zamyka wszystkie dalekie trasy! „To wyrok śmierci dla tej linii”

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Holenderski przewoźnik od najbliższego piątku zawiesi bezterminowo wszystkie połączenia międzykontynentalne oraz dużo połączeń na krótszych trasach. Decyzja ta jest związana z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez holenderski rząd.

Decyzję w sprawie wprowadzenia kolejnych restrykcji holenderski rząd podjął w środę i jest ona związana ze zwiększoną liczbą przypadków koronawirusa. Zmiany wchodzą w życie już w sobotę: najważniejszą z nich jest wymóg posiadania aż dwóch negatywnych testów na COVID-19. Pierwszy test PCR należy (jak dotychczas) wykonać na maksymalnie 72 godziny przed planowanym przylotem do Holandii, drugi to tzw. szybki test antygenowy, który należy wykonać bezpośrednio przed wejściem na pokład samolotu lub innego środka komunikacji zbiorowej. A ponieważ wymóg ten ma dotyczyć też członków załóg lotniczych, linia zdecydowała, że nie może ryzykować, że utkną oni zagranicą.

Ale KLM nie bardzo miał też wyjście, bo oprócz nowych rygorów związanych z testowaniem, holenderski rząd zapowiedział też, że od soboty wprowadzony zostanie na miesiąc zakaz lotów z Wielkiej Brytanii, RPA i krajów Ameryki Południowej, dokąd KLM lata przecież dość intensywnie.

Stąd ta dość radykalna decyzja, bo nawet mimo ograniczonej siatki, KLM wciąż wykonuje ponad 270 lotów międzykontynentalnych tygodniowo. Oprócz tego holenderska linia zawiesi też wiele połączeń na krótkich trasach po Europie, choć ich ostateczna lista nie jest jeszcze znana – na razie pewne jest, że zawieszone będą trasy, które wymagają nocowania poza Holandią przez załogi pokładowe.

Foto: KLM

Związki wściekłe: “To zabójstwo naszej linii”.

Związki zawodowe mocno krytykują decyzję rządu.

– Wymaganie dwóch testów od członków załóg przed przekroczeniem granic Holandii to wyrok śmierci dla linii.  Zawieszenie tras międzykontynentalnych spowoduje utratę tysięcy miejsc pracy. Nasz rząd właśnie zabił naszą narodową linię lotniczą – komentuje Reinier Castelein, szef związku zawodowego De Unie.

Jak zauważa portal Simple Flying, decyzja holenderskiego rządu i linii KLM może skomplikować sytuację wielu krajów z dostawami szczepionek przeciw koronawirusowi, które do tej pory w dużej mierze dostarczał tu właśnie KLM. Dotyczy to takich krajówjak Meksyk, Panama, Kolumbia, Brazylia czy Argentyna.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Logika wg Holendrów. Mamy dużo zakażeń w kraju wiec testujmy wjeżdżających.
lb10, 21 stycznia 2021, 16:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
nikt nie przebije logiki polskiego (nie)rządu. 
lb10 Logika wg Holendrów. Mamy dużo zakażeń w kraju wiec testujmy wjeżdżających.
aragonix, 21 stycznia 2021, 18:59 | odpowiedz
 Logika PISu: jest nowy groźny szczep w Anglii - tylko zakażemy lot na około 2 tygodnie, potem będzie wszystko w porządku. Brak słów...
aragonix nikt nie przebije logiki polskiego (nie)rządu. 
lb10 Logika wg Holendrów. Mamy dużo zakażeń w kraju wiec testujmy wjeżdżających.
Paweł Weiss, 21 stycznia 2021, 19:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ale się obrońców Holendrów znalazło. Co ma jedno do drugiego. Z resztą aferę z Anglią to nakręciła Francja reszta Europy się dostosowała. Pewnie, ze niepotrzebnie bo niby dlaczego Polska ma wspierać Francję w ich negocjacjach z Anglią. Szczególnie, ze darmo.
Paweł Weiss  Logika PISu: jest nowy groźny szczep w Anglii - tylko zakażemy lot na około 2 tygodnie, potem będzie wszystko w porządku. Brak słów...
aragonix nikt nie przebije logiki polskiego (nie)rządu. 
lb10 Logika wg Holendrów. Mamy dużo zakażeń w kraju wiec testujmy wjeżdżających.
lb10, 21 stycznia 2021, 19:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jeśli zawieszają połączenia m. in. do Am. Pd. to dlaczego w systemach rezerwacyjnych są sprzedawane bilety na ten kierunek? także na terminy w lutym?
Alborz1, 22 stycznia 2021, 11:17 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »