KLM wprowadza płatny bagaż rejestrowany

Tradycyjne linie lotnicze KLM, podobnie jak Air France, postanowiły wprowadzić nową taryfę z płatnym bagażem rejestrowanym. Air France pilotażowa taryfa… taniej linii >> Na oficjalnej stronie przewoźnika możemy przeczytać, że od 22 kwietnia pasażerowie lecący na krótkiej trasie europejskiej zapłacą za bagaż rejestrowany 15 euro, bądź 30 euro, jeśli zapłacą za przewóz bagażu dopiero na lotnisku.

Nadal będzie można bezpłatnie przewieźć bagaż podręczny, o wadze nie większej niż 12 kg i wymiarach nie przekraczających 55x23x35 cm. Nowa opłata za bagaż rejestrowany dotyczy wyłączenie lotów na krótkich trasach, początkowo będzie to 11 tras, które w przyszłości będą rozszerzone łącznie aż do 30 kierunków.

KLM pozostawił przywileje bezpłatnego przewożenia bagażu dla posiadaczy kart lojalnościowych Flying Blue oraz dla pasażerów z biletami w najwyższych klasach rezerwacyjnych oraz dla pasażerów lotów międzykontynentalnych, których częścią podróży będzie trasa europejska. Także nowa opłata nie będzie obowiązywała na trasach z/do: Białorusi, Gruzji, Turcji, Rosji i Ukrainy.

Sprawdź inne superokazje 🔥
Ruszyła Szalona Środa w PLL LOT 🔥 Sprawdź loty po Europie już od 349 PLN ✈️
Szalona Środa w PLL LOT 349 PLN

Ruszyła Szalona Środa w PLL LOT: sprawdź loty po Europie

Odkryj Azję 🏯🌸 Tanie loty do Korei i Singapuru od 2399 PLN ✈️🍲
Azja z z Krakowa 2399 PLN

Odkryj Azję: zarezerwuj swoje wymarzone loty

Wakacje w Wiecznym Mieście 🏛️✈️ 4 noce w Rzymie za 909 PLN ☀️😎
Włochy z Krakowa 909 PLN

City break w Wiecznym Mieście: 4 noce w Rzymie

Cyklady za 1301 PLN ☀️🇬🇷 Bezpośrednie loty + tygodniowe noclegi z basenem 💦👙
Grecja z Gdańska 1301 PLN

Odwiedź w tym roku Cyklady: tydzień na Santorynie

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Tradycyjne linie poszły po rozum do głowy w walce z liniami nisko kosztowymi i wprowadzają opłatę za bagaż rejestrowany,uzasadniając swoją decyzję w ten,dosyć pokrętny sposób : "KLM tłumaczy swoją decyzję faktem, że nawet 70% pasażerów podróżujących na krótkich trasach zabiera ze sobą wyłącznie bagaż podręczny,a wprowadzenie opłaty za bagaż rejestrowany pozwoli zaoferować niższe ceny biletów." Byle by tylko jakiś geniusz nie wymyślił płatnych posiłków i innych wynalazków jak w FR czy W6. Bagaż podręczny o wadze nie większej niż 12 kg będzie nadal darmowy i według mnie to w zupełności wystarczy,jeśli zaoferują loty po Europie za +/- 400 PLN RT,lądujemy w cywilizowanym miejscu i bez tego całego cyrku,który ma miejsce w LCC.
nelson 1974, 13 lutego 2013, 18:25 | odpowiedz
Już widzę te tańsze loty przez płatny bagaż, jasne. Bardzo złe posunięcie. Normalne linie miały właśnie te przewagę nad low costami, że miały w cenie bagaż. A teraz co? Płaci Pan i Pani. No i oczywiście nie można zrobić standardowego wymiaru podręcznego, każda linia musi mieć swój rozmiar, no farsa normalnie.
Majkel, 13 lutego 2013, 18:50 | odpowiedz
płatny bagaż ok, ale czy to oznacza ze ceny beda niższe - pewnie nie. Dobrze jest placic za to co się chce i jezeli mialbym wybor poleciec KLM bez bagazu, bez posilku, bez ... i cena byla by nizsza to pewnie wybral bym tego przewoznika zamiast FR czy W6
justarrived, 13 lutego 2013, 18:56 | odpowiedz
Czy jeśli ktoś już ma bilet, to musi się tym przejmować?
Odpowi Adam, 13 lutego 2013, 20:38 | odpowiedz
Adam: Nie musi, prawo nie działa wstecz.
matt, 13 lutego 2013, 21:37 | odpowiedz
Z Togo co widziałem, nie wystarczy być członkiem fb, ale mieć status elite. Ale wówczas o tak sie traci -wcześniej były dwie torby. Ciekawe czy opłata za kolejna torbę będzie taka sama ( do tej pory kolejne torby kosztowalydosc Droge chyba z 70€
Xav, 14 lutego 2013, 0:18 | odpowiedz
Doczytalem sie,ze z oplaty zwolnieni sa wszyscy czlonkowie Flying Blue i wszyscy czlonkowie Bluebiz. Kto wiec bedzie placil za bagaz, skoro mozna zapisac sie w dowolnej chwili...? To chyba wiele halasu o nic....
Vis, 14 lutego 2013, 7:29 | odpowiedz
haha, niezla sciema :D juz widze jak bilety beda tansze pfff, niedoczekanie akurat tak sie sklada, ze mieszkam we Francji i do domu zawsze latam, wiec bagaz jak najbardziej jest mi potrzebny, a mieszkam w takiej czesci Francji, ze nie lataja stad zadne tanie linie do Polski, najczesciej latalam lufthansa, czasami swiss, air france i klm nawet nie wchodza w gre bo zawsze byly dobre kilkadziesiat euro drozsze niz te wymienione linie, wiec jak jeszcze teraz wprowadza platne bagaze to juz w ogole odpada
kol, 16 lutego 2013, 21:18 | odpowiedz
no i jak zaczęliście pisać, że robią błąd to... się wycofali fragment maila: "Niedawno informowaliśmy o zmianach w polityce bagażowej KLM na rejsach europejskich, które miały obowiązywać od 22 kwietnia 2013 roku. Termin wdrożenia nowej polityki został odroczony do odwołania."
Eryk, 4 maja 2013, 19:14 | odpowiedz