Fly4free.pl

KLM i 3 inne duże linie znoszą obowiązek noszenia masek w samolotach! Wbrew… decyzji swojego rządu

Foto: KLM
Holenderskie linie KLM, Transavia, Corendon i TUI Nederland ogłosiły, że od 23 marca nie będą wymagały od pasażerów noszenia maseczek na pokładach swoich samolotów. Robią to wbrew decyzji holenderskiego rządu, który chce, aby maski w dalszym ciągu pozostały obowiązkowe. Przewoźnicy twierdzą, że taka decyzja jest nieodpowiedzialna i obawiają się, że spowoduje to zwiększoną liczbę incydentów z udziałem agresywnych pasażerów.

Holandia może być drugim europejskim krajem po Wielkiej Brytanii, którego przewoźnicy zniosą obowiązek noszenia maseczek w samolotach. Może, choć nie musi, bo sprzeciwia się temu holenderski rząd. Ogłosił on bowiem pakiet znacznego luzowania obostrzeń, w tym zniesienie obowiązku korzystania z maseczek w transporcie publicznym. Pozostawiono jednak ten obowiązek w samolotach, argumentując, że takie są rekomendacje Unii Europejskiej.

Linie lotnicze są rozczarowane tą decyzją. Protestuje przeciw niej m.in. KLM.

„Branża lotnicza uważa te decyzje za niewystarczające, zwłaszcza w świetle tego, na jakim etapie jest obecnie pandemia. Prowadzimy obecnie rozmowy z holenderskim rządem w tej sprawie, bo wierzymy, że obecnie noszenie maseczek nie jest już konieczne dla naszych pasażerów” – czytamy w komunikacie holenderskiej linii.

Przewoźnicy obawiają się też zwiększonej liczby agresywnych zachowań ze strony pasażerów, którzy będą przymuszani do noszenia maseczek.

Równie mocne są głosy innych przewoźników.

Pasażerowie są coraz mniej zainteresowani przestrzeganiem tych przepisów, które nie będą już obowiązywały reszty społeczeństwa. A my nie będziemy w stanie bronić ani wyjaśniać tej polityki. Ostatnio notujemy zwiększoną liczbę przypadków agresji na pokładzie skierowanej w stronę naszych załóg i innych pasażerów. Bezpieczeństwo jest dla nas największym priorytetem. Dlatego wzywamy rząd, aby zmienił regulacje i zamiast nakazu noszenia maseczki ochronnej wprowadził ten zapis jako rekomendację” – informuje linia TUI Nederland.

Przewoźnicy informują, że od 23 marca będą jedynie rekomendować noszenie maseczek ochronnych w samolocie, ale w żaden sposób nie będą tego egzekwować od swoich pasażerów.

Przypomnijmy, że kilka dni temu obowiązek noszenia maseczek zniosły także linie British Airways oraz Virgin Atlantic.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »