Fly4free.pl

KLM znów anuluje mnóstwo lotów tuż przed wylotem i wścieka się na lotnisko. „To niezwykle irytujące”

Foto: Semmick Photo / Shutterstock
Po trudnym lecie sytuacja miała wrócić do normy jesienią, tymczasem… W sobotę linia KLM anulowała w sumie 52 zaplanowane loty z Amsterdamu z powodu chaosu i wielkich kolejek na lotnisku. Samoloty wylatują puste, by odbierać wracających do Holandii pasażerów, linie wściekają się, a prezes lotniska Schiphol został zwolniony z pracy!

Lotnisko Schiphol w Asmterdamie jest symbolem chaosu, który dopadł branżę lotniczą w ostatnich miesiącach: zwiększony popyt na loty wraz z brakami kadrowymi w liniach lotniczych i na lotniskach skutkował ogromnymi kolejkami, a także tysiącami mocno opóźnionych i odwołanych lotów. Wydawało się jednak, że duże europejskie lotniska najgorsze mają za sobą: wraz z nadejściem jesieni poprawiła się sytuacja na takich lotniskach jak Heathrow czy Frankfurt. Jednak w Amsterdamie wciąż pojawiają się kłopoty. Pisaliśmy o nich w ubiegłym tygodniu, jednak okazuje się, że mają one ciąg dalszy.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-22T14:57:00.222Z przez Wakacje.pl

Do kolejnego zamieszania na lotnisku doszło w sobotę – po raz kolejny mieliśmy do czynienia z chaosem, wywołanym przez braki kadrowe. W efekcie linia KLM zdecydowała się na odwołanie wielu połączeń – pierwotnie były to 34 odwołane sobotnie loty, jednak ostatecznie stanęło na ponad 50 połączeniach.

– Schiphol poprosił nas o ograniczenie liczby pasażerów, co jest niezwykle irytujące, ponieważ już teraz ze względu na kłopoty lotniska musimy odwoływać od dziesięciu do dwudziestu lotów dziennie – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka KLM.

Przewoźnik ogłosił też, że do końca roku będzie sprzedawać mniej biletów na loty z lotniska w Amsterdamie. Jest to reakcja na decyzję Schiphol, w myśl której przepustowość lotniska zostanie zmniejszona do 31 października aż o 18 procent, czyli ok. 9250 wylatujących pasażerów dziennie. W tej sytuacji media donoszą, że na wielu trasach KLM wysyła z Amsterdamu puste samoloty po pasażerów oczekujących na lot do Holandii, by ograniczyć liczbę poszkodowanych pasażerów

– Farsa na Schiphol sprawia, że spada zaufanie pasażerów do KLM – twierdzi Rob Swankhuizen z Holenderskiego Związku Zawodowego Techników Lotnictwa, cytowany przez „De Telegraaf”.

Wściekłe są też inne linie lotnicze, m.in. Transavia, a także pasażerowie, którzy dzielą się w mediach społecznościowych swoimi wrażeniami, m.in. 3-godzinną kolejką do kontroli bezpieczeństwa.

Tymczasem przed stołecznym lotniskiem pojawiło się nowe wyzwanie – poszukiwanie nowego szefa. W ubiegłym tygodniu do dymisji podał się bowiem dotychczasowy prezes Schiphol Dick Benschop.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A więc jak w końcu? Prezes lotniska został zwolniony czy sam się zwolnił? 
DMWpl, 18 września 2022, 23:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »