Fly4free.pl

Najlepsze kierunki do odwiedzenia w 2022 r. Niektóre są naprawdę blisko!

bhutan
Foto: Khanthachai C / Shutterstock
Od Wysp Normandzkich, przez Turyn, Uzbekistan, Walencję aż po Bhutan – lista polecanych kierunków na 2022 rok może was zaskoczyć. Zobaczcie, co ludzie z branży turystycznej polecają zobaczyć i dlaczego!

Wraz z nadejściem nowego roku, cała branża turystyczna zastanawia się, jak będzie wyglądać najbliższych 12 miesięcy. Przyzwyczailiśmy się już trochę do obostrzeń, choć wcale nam się nie podobają i marzymy, aby jak najszybciej odeszły do historii. Wciąż liczymy na większą stabilizację i jak najmniej chaosu w przepisach, znów chcielibyśmy jeździć „gdziekolwiek”, a nie „tam, gdzie można”. Czy to się spełni? Nie wiadomo. Ale czy warto mieć w zanadrzu fajne pomysły na tegoroczne wyjazdy? Zawsze!  

Brytyjski dziennik The Independent – wraz z zaprzyjaźnionymi dziennikarzami i pisarzami podróżniczymi postanowił stworzyć listę 9 kierunków polecanych na 2022 rok. Wśród nich nie brakuje zaskakujących propozycji. Sprawdźcie, co proponują i dajcie znać, czy zgadzacie się, że to miejsca warte odwiedzenia! Wiemy przecież doskonale, że nie brakuje wśród naszych czytelników osób, które już je zwiedziły!

Pierwsze na liście są Wyspy Normandzkie. Archipelag u wybrzeży Francji poza wieloma zaletami ma jedną najważniejszą – jest blisko. A to w czasach koronawirusa ma niebagatelne znaczenie.

– Zawsze byłam fanką Wysp Normandzkich, dzięki ich swobodnej atmosferze życia na wyspach, ciepłemu klimatowi i możliwościom zanurzenia się w morzu na każdym kroku. Jednocześnie dają mi przyjemne wrażenie, jakbym podróżowała do jakiegoś odległego i egzotycznego miejsca– mówi Helen Coffey, jedna z dziennikarek gazety.

Wśród innych poleceń znalazł się też Kair, który w ostatnich miesiącach zapowiedział wielkie zmiany i otwarcie się także na podróżników, którzy nie chcą kupować wycieczek z biur podróży. Dodatkowo nie można zapominać, że w tym roku ma się otworzyć Wielkie Muzeum Egipskie (choć to już kolejna z rzędu przesunięta data), które będzie jednym z najbardziej spektakularnych obiektów tego typu.

Jeśli tworzycie listę marzeń, warto dorzucić do niej Uzbekistan. Kraj, który nie zdążył jeszcze zdobyć gigantycznej popularności wśród turystów, ma sporo do zaoferowania – od festiwali artystycznych, przez świetną kuchnię, aż po zabytki i krajobrazy. Tym bardziej warto wziąć go pod uwagę, bowiem jest jednym z tych krajów, które zrezygnowały z kwarantanny dla turystów.

Wielbiciele „Gry o Tron” nie mogą zapomnieć o zaplanowaniu wyjazdu do Belfastu. To właśnie w tym roku, nieopodal tego irlandzkiego miasta zostanie otwarte studio, w którym kręcono sporą część sagi. Biorąc pod uwagę także inne atrakcje, które oferują okolice stolica Irlandii Północnej, pomysł na city break jest gotowy.

Na listę trafił też Bhutan, którym Lonely Planet zachwycał się już dwa lata temu. Choć kraj ten jest 8 razy mniejszy od Polski, to aż 30 proc. powierzchni jest objęte programami ochrony przyrody! Dołóżcie do tego informację, że nigdzie indziej na świecie nie ma czegoś takiego jak poziom „szczęścia narodowego brutto” i możecie rezerwować bilety.

The Independent poleca również Walencję, która ma w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Inteligentnej Turystyki i Światowej Stolicy Designu. Na liście znalazła się też Turcja południowo-zachodnia, szczególnie późnym latem lub wczesną jesienią, Turyn – choć głównie dlatego, że Włochy to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza dla gastroturystów oraz Kolumbia Brytyjska.

Jej bujne lasy sosnowe, urocze nadmorskie miasteczka i szlaki piesze, po których biegają niedźwiedzie, na pewno ukoją moją duszę – podsumowała Lucy Thakray.

Pełną listę wraz z uzasadnieniem dla każdego kierunku znajdziecie na stronie The Independent.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
"Wyspy Normandzkie.Archipelag należący do Francji...." czy ja śnię ????????????????
astor1, 4 stycznia 2022, 6:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »