Fly4free.pl

Słońce przez cały rok i tanie loty. Ten kierunek szybko zdobył serca Polaków

jordania
Foto: Jordan Tourism Board
Przyjemne 20°C nawet zimą, gdy u nas plucha i mróz, nieliczne deszcze raptem przez kilkanaście dni w roku i zupełnie inne warunki pogodowe na północy i na południu, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie – tak w skrócie można opowiedzieć o pogodzie w Jordanii. Kraju, który dzięki swojemu nieumiarkowanemu dostępowi do słońca jest idealnym kierunkiem turystycznym przez cały rok.

Szukasz miejsca, w którym złapiesz nieco słońca, gdy u nas dni robią się krótkie, a zmrok przynosi znaczący spadek temperatury? Może już teraz myślisz, dokąd polecieć, gdy w Polsce pojawi się pierwszy śnieg? A może najzwyczajniej w świecie prognoza pogody nie napawa Cię optymizmem i już wiesz, że czym prędzej trzeba kupić bilety w jakieś cieplejsze miejsce? Świetnie się składa, bo to doskonały moment, by upolować promocję na loty do słonecznej Jordanii.

Każdy znajdzie porę roku idealną dla siebie!

Jeśli Jordania od dawna była na Twojej liście, to prawdopodobnie rozważałeś różne pory roku na przyjazd tutaj. Dobra wiadomość jest taka, że właściwie nie da się trafić źle, choć w zależności od celu wizyty – niektóre pory roku warto wziąć mocniej pod uwagę niż inne.

Wiosna i zima są najlepsze na zwiedzanie Petry, przygód i noclegów na Wadi Rum, a także odwiedzanie innych zabytków, jak chociażby słynne mozaiki z Madaby, Bethany, czyli miejsce chrztu Chrystusa, Wzgórze Eliasza, z którego prorok miał być wyniesiony do nieba czy Górę Nebo, z której to Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Nie ma tłumów, a pogoda sprzyja nawet wielogodzinnemu zwiedzaniu. Latem Jordania jest doskonałym kierunkiem na wypoczynek i korzystanie z dobrodziejstw dwóch mórz – Czerwonego i Martwego. Koniecznie wybierzcie się na snorkeling albo nurkowanie z butlą. Jesień to idealny czas na połączenie wszystkich tych aspektów – każdego po trochę, a także odwiedzenie atrakcji, które nie są dostępne przez cały rok – jak chociażby kanion Wadi Mujib. Nie zawiodą was tu także święta wielkanocne ani Boże Narodzenie, ale prawda jest taka, że nie ma złego czasu na odwiedzenie Jordanii.

Umówmy się bowiem, że nie ma tu złej pogody, a jedynie nieco mogą zmieniać się polecane aktywności na konkretny czas w roku. Na szczęście przez cały rok znajdziesz tu mnóstwo rzeczy do zrobienia!

Foto: Jordan Tourism Board

Pogoda? Świetna przez cały rok!

Co konkretnie oznacza dobra pogoda? Przyjrzyjmy się średnim temperaturom w zimie, czyli wtedy gdy – przynajmniej z założenia – jest to najgorszy czas w roku. W Akabie, czyli najpopularniejszym kurorcie całej Jordanii, nawet w grudniu możecie liczyć na 18-20°C.
 
Inne pory roku? Proszę bardzo! Jesienią będzie tam od 23 do nawet 30°C (głównie na początku tej pory roku), a w lecie masz gwarantowane kilka stopni ponad 30°C. Świetnie wygląda też sytuacja z potencjalnym deszczem. Nawet w najsłabszym momencie roku zdarzają się tu średnio zaledwie 2 (!) dni deszczowe (głównie w grudniu i styczniu), a liczba godzin słonecznych nigdy nie spada poniżej 11. Nie musicie też martwić się o kąpiele, bo woda zawsze ma powyżej 20°C.
 
Nieco chłodniej będzie zawsze w Ammanie, a nieco cieplej nad Morzem Martwym – warto o tym pamiętać planując trasę objazdu po Jordanii czy wybierając miejsce na pobyt.

Kiedy więc następnym razem zobaczysz tanie bilety do Jordanii (a pracujemy nad tym nieustannie), to nie musisz się wahać, czy będzie dobra pogoda. Tę Jordania gwarantuje przez cały rok! Podobnie jak świetną zabawę i szereg atrakcji.

We współpracy z
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »