Fly4free.pl

Boeing znów w tarapatach. Miał być hitowy samolot, a jest gigantyczne opóźnienie

boeing 777x
Foto: Boeing

Tim Clark, prezes Emirates przyznał, że najprawdopodobniej Boeingi 777x nie zostaną dostarczone wcześniej niż w pierwszym kwartale 2024 roku. To oznacza, że te nowe, mocno oczekiwane maszyny będą spóźnione o blisko… 4 lata.

Nowe Boeingi, w wersji 777x miały pojawić się na niebie już w czerwcu 2020 roku. Teraz okazuje się, że kolejne opóźnienia nie tylko nie zagwarantują dostawy w tym roku, ale nawet w ciągu kolejnych dwóch lat! Wszystko przez przedłużającą się certyfikację maszyn.

Pesymistyczne prognozy zdradził prezes Emirates, Tim Clark.

777x miał pojawić się w czerwcu ubiegłego roku, teraz wydaje mi się, że jest mało prawdopodobne, aby wydarzyło się to przed pierwszym kwartałem 2024 r. – powiedział Clark, cytowany przez Agencję Reuters.

Dla Emirates jest to spory problem, bowiem na początku linia zamówiła aż 150 sztuk tego typu samolotów. Ostatecznie stanęło na 126 maszynach, ale harmonogram dostaw zmienił się znacząco. Już w czerwcu 2020 roku miał bowiem zacząć pracę w barwach bliskowschodniego przewoźnika.

Sam Boeing wydaje się być bardziej optymistyczny, ale też trudno tu mówić o sukcesie. Według planistów filmy, obecny harmonogram zakłada wprowadzenie 777x na rynek pod koniec 2023 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »