Fly4free.pl

„Kolebka ludzkości” otwiera się na świat! Afrykańska perła znosi obowiązek wizowy, również dla Polaków

Kenia
Foto: Kanokratnok / ShutterStock
Od początku stycznia 2024 roku podróżowanie do Kenii dla obywateli wszystkich krajów świata, w tym również Polski będzie znacznie tańsze i łatwiejsze. Wszystko za sprawą przełomowej decyzji o zniesieniu obowiązku wizowego, ogłoszonej przez prezydenta tego kraju.

Decyzja o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli wszystkich krajów została ogłoszona tuż po tym, jak prezydent William Ruto przekazał, iż pod koniec grudnia Kenia otworzy swoje granice dla obywateli afrykańskich państw. Podczas wtorkowych obchodów z okazji 60. Dnia Dżamhuri w ogrodach Uhuru w Nairobi zdradził też, że opracowana została specjalna cyfrowa platforma, pozwalająca na wcześniejszą identyfikację wszystkich podróżujących. Oznacza to, że turyści będą musieli uzyskać jedynie elektroniczne zezwolenie na podróż.

Jako prezydent tego niezwykłego kraju, z wielką przyjemnością ogłaszam historyczną decyzję rządu. Od stycznia 2024 roku Kenia będzie krajem bezwizowym. Żadna osoba z dowolnego zakątku świata nie będzie już musiała dźwigać ciężaru ubiegania się o wizę. Mamy proste przesłanie dla ludzkości: Witamy w domu! – powiedział z wielką estymą cytowany przez dziennik „The EastAfrican” Ruto.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-13T17:57:00.700Z przez Wakacje.pl

W dalszej części przemówienia prezydent Kenii podał przykład Europy. – Wszyscy wiemy, co daje możliwość przekraczania granic bez wizy. Nasi bracia z Europy przyjechali do nas i nas tego uczyli, dlatego teraz możemy to ogłosić – dodał.

Już wcześniej Kenia zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Indonezji, Senegalu i Kongo, opierając się na umowach dwustronnych, których celem było usprawnienie przepływu turystów, inwestorów i wykwalifikowanego personelu. Jednocześnie stała się drugim krajem z Afryki, po Rwandzie (w listopadzie), który ogłosił ruch bezwizowy dla wszystkich Afrykanów.

Jeszcze aktualne przepisy wymagają uzyskania wizy pobytowej, o którą można ubiegać się przez Internet, a jej koszt wynosi 51 dolarów (ok. 204 zł). Na jej podstawie można również udać się do Tanzanii lub Ugandy, a następnie wrócić do Kenii bez konieczności ponownego wyrabiania wizy. Ponadto, przy przekraczaniu granicy konieczne jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

Poza dziką przyrodą i zwierzętami, Kenia przyciąga turystów z całego świata za sprawą określania jej mianem „kolebki ludzkości”. Zwrot ten przyjął się po tym, jak w 1972 roku w okolicy jeziora Turkana odkryto najstarsze, pochodzące sprzed około 2 mln lat, szczątki człowieka (Homo rudolfensis).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Cieszę się, że moją informację sprzed kilku dni na forum wykorzystałeś.
FUX, 13 grudnia 2023, 19:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »