Fly4free.pl

Kenia zmienia zasady. Wjadą tylko osoby zaszczepione

kenia
Foto: Craig Stevenson / Unsplash
Już od 21 grudnia w Kenii zaczną obowiązywać nowe zasady. Do kraju wjadą wyłącznie zaszczepieni turyści. Do tego już po przyjeździe paszport covidowy będzie konieczny, aby korzystać z transportu publicznego czy atrakcji turystycznych.

Kenia jest wśród Polaków jednym z najchętniej wybieranych krajów na egzotyczne wakacje. W tej chwili ma też niezbyt skomplikowane zasady wjazdu. Co prawda nie są bezproblemowe, bo wszyscy podróżni muszą wykonać test PCR nie wcześniej niż 96 h przed przyjazdem, ale i tak dla wielu są do zaakceptowania.

Teraz jednak Kenia zaostrza restrykcje, więc zasady się zmieniają. Przede wszystkim do kraju będą mogli wjechać jedynie w pełni zaszczepieni turyści. Niezaszczepieni póki co muszą się pożegnać z wyjazdami do tego kraju. To jednak nie jedyne zmiany, na jakie muszą przygotować się turyści.

– Obowiązek okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID-19, dotyczyć będzie także transportu krajowego, instytucji publicznych, parków narodowych, hoteli, barów i restauracji – informuje MSZ.

Nowe zasady zaczną obowiązywać 21 grudnia.

Nadal trzeba też pamiętać o wypełnieniu formularza wjazdowego na stronie: http://bit.ly/covid19moh i wykonaniu testu PCR nie wcześniej niż 96 h przed podróżą. Obostrzenia wjazdowe nie dotyczą osób do 18. roku życia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »