Fly4free.pl

Majówka: Kazachstan i Tadżykistan w jednej podróży z Warszawy za 1746 PLN

1746 PLN
Góry Fan
Foto: Valerii_M / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Gratka dla miłośników gór! Przygotowałem dla was propozycję wyprawy na początku maja do Azji Centralnej. Odwiedźcie południową część Kazachstanu, gdzie znajdują się najciekawsze pod względem przyrodniczym miejsca, a także majestatyczny, ciągle nieodkryty Tadżykistan.

Proponowany przeze mnie termin podróży przypada na długi majowy weekend. Do Ałmatów polecicie w terminie 30 kwietnia – 15 maja, natomiast lot do Duszanbe jest zaplanowany na 4 – 13 maja. Możecie wybrać także inne daty podróży, jednak cena biletów może się różnić. Z Warszawy do Ałmatów wybierzecie się tylko z bagażem podręcznym. Sprawdźcie nasze porady jak się spakować. W drodze powrotnej czeka was dłuższa przesiadka w Rydze (7 godzin), którą możecie wykorzystać na zwiedzanie miasta.

Termin podróży: kwiecień – maj 2020
Linie lotnicze: Air Baltic oraz Air Astana
Bagaż: podręczny (Air Baltic), podręczny oraz rejestrowany (Air Astana)

Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to 1846 PLN za osobę.

Hotel

W Ałmatach rozważcie noclegi w 3* hotelu Millenium

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Pierwsze dni po przylocie do Duszanbe proponuje wam spędzić w 4* hotelu Lotte Palace

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Kazachstan i Tadżykistan w maju?

W pierwszym etapie podróży polecicie do położonego na południu kraju miasta Ałmaty. To właśnie tam znajdziecie najpiękniejsze rejony pod względem przyrodniczym, m.in. Kanion Szaryński, Jeziora Kolsai, Kaindy, Bałchasz, Park Narodowy Altyn Emel i wiele innych. Dotrzecie tam lokalnymi marszrutkami.

Kilka dni później wybierzecie się do Tadżykistanu. Najbiedniejszy kraj byłego Związku Radzieckiego, przez lata targany wojnami jest jeszcze ciągle mało znany dla masowej turystyki. Ma jednak do zaoferowania wspaniałe, wysokogórskie krajobrazy i szczerą gościnność mieszkańców. Ze stolicy kraju najszybciej dostaniecie się w Góry Fan – uważane za jedne z piękniejszych z alpejskimi krajobrazami. Jednak najbardziej znane jest pasmo górskie Pamir, ze słynną szosą pamirską. Bezkresne przestrzenie, księżycowe krajobrazy i spektakularne widoki przyciągają tam globtroterów z całego świata. Polecam wam relację naszego czytelnika.

Foto: NOWAK LUKASZ / Shutterstock
Foto: RAndrei / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Pamiętajcie, że do Tadżykistanu będziecie potrzebować wizę. Możecie ją wyrobić online. Wjeżdżając na teren Pamiru (Górny Badachszan) wymagane jest specjalne zezwolenie (GBAO).

  • Na południu Kazachstanu na początku maja będziecie mogli liczyć na temperatury w granicach 15 stopni Celsjusza, natomiast w Tadżykistanie ok. 10 stopni więcej.

  • Przed wyruszeniem w podróż zamówcie dla siebie wielowalutową kartę Revolut i nie traćcie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »