Fly4free.pl

Katedra Notre Dame z 225 ton lodu. Niezwykłe miejsce w Tatrach już czeka na turystów!

tatrzanska swiatynia lodowa
Foto: Vysoke Tatry

Tatrzańska Świątynia Lodowa powróciła w Tatry. Niezwykły obiekt, zbudowany w całości z lodu, co roku przyciąga tłumy turystów. W tym sezonie motywem przewodnim budowli jest katedra Notre Dame. W ten sposób twórcy chcieli zwrócić uwagę na problem ochrony zabytków.

18 rzeźbiarzy z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Litwy, 1880 bloków lodu o łącznej wadze ponad 225 ton i wysoka na 11,5 m kopuła, która przykrywa cały obiekt – to tylko początek imponujących liczb, jakimi może pochwalić się Tatrzańska Świątynia Lodowa. A to wszystko na wysokości 1285 m n.p.m.

Jak co roku obiekt powstał bowiem na Hrebenioku w Wysokich Tatrach. Za projekt kolejny raz odpowiada także ten człowiek – Adam Bakoš. Zmienił się jednak wizualnie – w każdym sezonie atrakcja przybiera zupełnie nowy kształt i nawiązuje do czegoś innego. W zeszłym roku podziwialiśmy więc lodową Bazylikę Św. Piotra, a w tym roku zobaczymy katedrę Notre Dame.

Przed warunkami atmosferycznymi, całą lodową budowlę chroni specjalna kopuła o średnicy 25 m.

– Tatrzańska Świątynia Lodowa będzie odzwierciedlać wspaniałą zachodnią fasadę Notre Dame, na której znajdują się trzy główne wejścia, nad wejściem środkowym dominuje witraż w kształcie rozety. Nad głównymi wejściami znajdują się dwie przednie wieże służące jako dzwonnice.

Tatrzańska Świątynia Lodowa jest czynna codziennie, od 9:00 do 16:15 aż do kwietnia 2020 roku. Na Hrebeniok możecie wyjechać kolejką ze Starego Smokowca lub wejść piechotą. W ubiegłym roku atrakcję odwiedziło 250 tys. osób. Wstęp jest bezpłatny.

Dodatkową atrakcją w lodowej świątyni będą wydarzenia artystyczne. W tym roku zaplanowano kilka koncertów z muzyką na żywo. Szczegółowe informacje na temat znajdziecie na stronie obiektu. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »