Fly4free.pl

Katar znosi wizy dla obywateli 80 państw. Polska też jest na liście!

Foto: Fitria Ramli / Shutterstock
Katar postanowił znieść wizy dla Polaków i obywateli 79 innych państw. Decyzja wprowadzona ze skutkiem natychmiastowym ma zachęcić ludzi do korzystania z usług Qatar Airways i pomóc rozwinąć turystykę.

Obowiązek wizowy nie będzie dotyczył osób ze strefy Schengen – w tym także Polaków oraz między innymi obywateli Indii czy Turcji.

– Wspólnie z Qatar Airways pracujemy nad poprawą polityki wizowej naszego kraju i wdrożeniem rozwiązań ułatwiających podróżowanie do Kataru. – powiedział Mohammed Al Ateeq, dyrektor generalny Departamentu Spraw Paszportowych i Emigracyjnych

Teraz podróżujący z wymienionych krajów potrzebują tylko ważnego paszportu i biletu powrotnego (lub na dalszą część podróży). Nowe przepisy pozwalają pozostać na terytorium Kataru przez 90 dni. Przez tak długi czas, oprócz Polaków bez wizy mogą przebywać obywatele jeszcze 33 krajów. Natomiast obywatele 47 państw (m.in. USA, Rosji czy Wielkiej Brytanii) mogą wjechać bez wizy do Kataru na 30 dni.

– Dzięki zniesieniu wiz Katar jest obecnie najbardziej otwartym krajem w regionie i cieszymy się, że możemy zaprosić turystów do odkrywania naszej słynnej gościnności, dziedzictwa kulturowego i skarbów przyrodniczych – powiedział Hassan al-Ibrahim z Katarskiej Organizacji Turystycznej.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Znieśli wizy, bo już tam do nich nikt nie lata, po banie sąsiadów na przestrzeń :)
Pozi, 10 sierpnia 2017, 9:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Pozi Znieśli wizy, bo już tam do nich nikt nie lata, po banie sąsiadów na przestrzeń ?
A nie mógłby ktoś tak zbanować USA, Rosji i Chińczyków? Może by poszli za ciosem?
maginiak, 10 sierpnia 2017, 9:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wcześniej ZEA teraz Katar ciekawe kiedy Arabia Saudyjska ?
Biko, 10 sierpnia 2017, 13:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Powiedział: "Wspólnie z Qatar Airways pracujemy nad poprawą polityki wizowej naszego kraju i wdrożeniem rozwiązań ułatwiających podróżowanie do Kataru." Pomyślał: "Teraz utrzemy nosa Arabii Saudyjskiej i reszcie towarzystwa które myśli że nas zablokuje. Przy okazji zedrzemy trochę ekstra kasy z niewiernych". ;)
Adżi, 10 sierpnia 2017, 21:30 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »