Fly4free.pl

Jak obniżyć koszty podróży zagranicznych? Podpowiadamy sprytne rozwiązanie

Foto: iStock.com

Marzenie każdego podróżnika? Konto w banku, które oprócz wygody korzystania (i niskich opłat lub wręcz ich braku) zapewni także to, czego potrzebujecie podczas wyjazdów zagranicznych: przewalutowanie transakcji w wielu walutach na złotówki bez żadnych dodatkowych kosztów. Planując wakacyjne wojaże za granicą, warto poświęcić trochę czasu na kwestie związane z finansami – unikniecie niemiłych niespodzianek. Jak to zrobić?

Gotówka czy karta? A jeżeli karta (i konto) – czy wystarczy nam zwykły rachunek, z którego korzystamy na co dzień w Polsce? Odpowiedź na tak zadane pytanie może być dość prosta: o ile okoliczności nie zmuszają nas do używania gotówki, na przykład podczas podróży po krajach, gdzie płatność kartami jest praktycznie niemożliwa – rekomendujemy używanie „plastiku” podczas dokonywania opłat za bilety, przejazdy, noclegi, atrakcje i pamiątki.

Dobra karta i dobre konto to nie tylko kwestia wygody i bezpieczeństwa, ale też… oszczędności w podróży, które mogą być niebagatelne. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Foto: BNP Paribas

Przewalutowanie, czyli jak ustrzec się przed niepotrzebnymi kosztami

Płacenie kartą podczas wyjazdów zagranicznych jest proste i wygodne: odpada czasochłonne poszukiwanie kantorów oferujących dobry kurs wymiany walut, nie musicie wypychać portfela banknotami – jednocześnie mniej epatując posiadaną gotówką, co ma spore znaczenie w kontekście bezpieczeństwa i ryzyka ewentualnej kradzieży.

Łatwo jednak wpaść z deszczu pod rynnę: większość popularnych kart obciąży was kosztami przewalutowania. Pisząc prościej: zapłacicie znacznie więcej niż suma, która widnieje na rachunku, np. przez podwójne przewalutowanie. Rozwiązaniem jest karta, która umożliwia przewalutowanie dla blisko 160 walut bez dodatkowych kosztów, taka jak Karta Otwarta na Świat, którą w swojej ofercie posiada bank BNP Paribas.

Jak to wygląda w praktyce? Bardzo prosto! Rozliczenie transakcji dokonanych Kartą Otwartą na Świat następuje po kursie z dnia jej wykonania przez użytkownika, a sam kurs obciążeniowy możecie wygodnie sprawdzić na stronie banku. Podkreślmy to jeszcze raz: przewalutowanie na walutę rachunku (czyli złotówki) dokonywane jest bez dodatkowych kosztów, a obowiązującym kursem jest ten ustalony przez organizację płatniczą MasterCard – niezależnie od tego, czy płacicie w euro, dolarach czy może w mniej popularnej walucie.

Foto: iStock.com

Przezorny zawsze ubezpieczony. Na dodatek - bezpłatnie!

Bezpłatne przewalutowanie to tylko jedna z zalet Karty Otwartej na Świat – każdy posiadacz tej karty może przystąpić do bezpłatnego ubezpieczenia „Rezygnacja z Podróży”. W tych nietypowych, pandemicznych czasach, możliwość zabezpieczenia się przed poniesieniem kosztów w przypadku konieczności odwołania wyjazdu jest niesamowicie przydatną opcją. Warto dodać, że ewentualnym zwrotem może być objęta nie tylko osoba ubezpieczona, ale także do 4 innych towarzyszy podróży!

Jakie mogą być dopuszczalne powody rezygnacji z podróży? Tutaj lista jest bardzo rozbudowana, znajdziecie na niej m.in. nieszczęśliwe wypadki ale i nagłe zachorowanie. Koszty odwołania zarezerwowanej podróży (maksymalnie 40 000 PLN na jedną osobę na podróż) zostaną zwrócone, jeżeli zostały poniesione poprzez przelew z konta osobistego w banku BNP Paribas lub jako płatność Kartą Otwartą na Świat.

Foto: iStock.com

Wygoda i brak kosztów

Nie zawsze poradzicie sobie bez gotówki. W takim wypadku czeka was spacer do najbliższego bankomatu. Jak wiemy, koszty operacji wypłaty gotówki niekiedy potrafią niemile zaskoczyć. Posiadając Konto Otwarte na Ciebie nie musicie się nimi martwić: wypłata gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce przy użyciu Karty Otwartej na Świat jest zupełnie bezpłatna.

Nie dość tego: bez żadnych dodatkowych kosztów ze strony banku BNP Paribas dokonacie również wypłaty gotówki za granicą (w krajach EOG) jak również na całym świecie: w bankomatach Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance – listę możecie sprawdzić tutaj.

Foto: ginton / yayimages.com

Coś dla estetów, coś dla praktyków

Czy karta musi wyglądać jak każda inna, nie mając żadnego elementu przykuwającego uwagę? Powyższe pytanie może być istotne zwłaszcza dla przedstawicielek płci pięknej. Jest na to sposób: możecie postawić na oryginalność i zamówić Kartę Otwartą na Świat z unikalną grafiką, zaprojektowaną przez Agatę Nowicką – karta będzie wyróżniać się nie tylko w portfelu 😉

Wspomnieliśmy również o praktyczności: jeżeli nie rozstajecie się ze swoim smartfonem, możecie „podpiąć” kartę banku BNP Paribas m.in. do Google Pay i Apple Pay (aby płacić telefonem lub zegarkiem) jak również korzystać z wygody płacenia BLIKIEM w sklepach – i wypłaty w bankomatach. Nie wyciągając karty z portfela będziecie w stanie płacić w sklepach internetowych, stacjonarnych a także w wielu aplikacjach.

Foto: BNP Paribas

Niski koszt - duże możliwości

Patrząc na powyższą listę zalet, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Karta Otwarta na Świat (której obsługa to koszt 10 PLN / miesiąc) może być idealnym partnerem w podróżach nie tylko po Polsce, ale i po całym świecie.

Wygoda korzystania, brak kosztów przewalutowania, ubezpieczenie rezygnacji z podróży, bezpłatne wypłaty z bankomatów – to wszystko składa się na pakiet, który doceniają nie tylko turyści. Dość napisać, że Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat zajęło 1. miejsce w rankingu kont dla podróżujących, przygotowanym przez  popularny portal money.pl

Warto postawić na bezpieczne, wygodne i sprawdzone rozwiązania – a podczas wakacyjnych wyjazdów martwić się tylko ewentualnie o pogodę 😉

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Najproscie to mieszkac w aprtamencie i samemu robic jedzenie, unikac restauracji, w wieczorami zamiast knajpy to napoje ze sklepu na plazy, na promenadzie, wierzcie ze to moje najpiknijsze chwile, i wlasnie dzieki takim trikom za wakcje na 2 koncu swita place 3-4tys a nie 8 ;-), a w Polsce niespelna 1,5 w bardo drogim Świnoujsciu za 2tyg. ;-)
Czarowny, 14 lipca 2021, 9:00 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie jeść
VITAMIN_A, 15 lipca 2021, 12:29 | odpowiedz
Cudowne wakacje spędzone przy garach bez oglądania niczego poza ścianami apartamentu 😂
Czarowny Najproscie to mieszkac w aprtamencie i samemu robic jedzenie, unikac restauracji, w wieczorami zamiast knajpy to napoje ze sklepu na plazy, na promenadzie, wierzcie ze to moje najpiknijsze chwile, i wlasnie dzieki takim trikom za wakcje na 2 koncu swita place 3-4tys a nie 8 ;-), a w Polsce niespelna 1,5 w bardo drogim Świnoujsciu za 2tyg. ;-)
Mxd, 15 lipca 2021, 19:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »