Fly4free.pl

PILNE! Wizz Air – koniec biletów za 4 zł. Polska karta Citi Wizz Air przestaje zwalniać z „haraczu”!

Jak zauważył użytkownik reszczu Wizz Air po cichu wprowadził 27 zł opłatę transakcyjną przy płatności za bilety kartami Wizz Rumunia i Wizz Węgry. Wiemy już i jako pierwsi potwierdzamy, że podobny los spotka użytkowników wydawanej w Polsce karty Citibank Wizz Air World MasterCard®!Bilety Wizz Air taniej o 36 zł >>Od 23 stycznia do każdej płatności kartą Citibank Wizz Air World MasterCard® za bilety na stronie wizzair.com przewoźnik doliczy 6 euro opłaty (27 złotych). Oznacza to koniec tanich biletów za 4 zł. Od teraz najtańszy bilet w Wizz Air będzie kosztował co najmniej 22 zł (4 zł za lot + 18 zł płatność przelewem).

Poniżej publikujemy stanowisko Wizz Air przesłane do naszej redakcji za pośrednictwem agencji PR, z którego wynika, że tylko rezerwacje opłacane z konta Wizz Account będą zwolnione z opłaty rezerwacyjnej. Wizz Air nie podaje powodów dla których zdecydował się pobierać opłatę rezerwacyjną przy płatnością kartami Wizz.

„Rezerwacje opłacane z konta Wizz Account są zwolnione z opłaty rezerwacyjnej.Od 23 stycznia osoby płacące za bilety kartami kredytowymi Citi Wizz i Wizz mogą korzystać z niższej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 6 euro w porównaniu do wyższych opłat (8 euro) przy użyciu innych kart płatniczych. Posiadacze kart Wizz Air / Citi będą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club, które gwarantuje zniżkę wysokości 10 euro na każdy bilet dla członka klubu oraz 9 członków jego rodziny lub bliskich. Te korzyści się łączą co sprawia, że dokonując płatności kartami kredytowymi Wizz Air/ Citi można zgromadzić zniżkę na kolejną podróż, lub odbyć ją całkiem za darmo. Dzięki Wizz Air, latanie staje się jeszcze bardziej przystępne, szczególnie dla posiadaczy kart kredytowych Wizz Air i Citi”

Taka decyzja Wizz Air oznacza, że użytkownicy karty Citibank Wizz Air World MasterCard® tracą możliwość bezharaczowych zakupów biletów. Czy spotka się to z masowym zamykaniem kart kredytowych? Może się tak stać zwłaszcza, że płatność przelewem obarczona jest mniejszą bo 18 zł opłatą rezerwacyjną.

@Aktualizacja: Posiadając kartę kredytową Wizz Air / Citi można dołączyć do klubu Wizz Discount Club bez dodatkowych opłat. Ze względu na kwestie techniczne, konieczne jest jednak formalne zapisanie się do Klubu.

Jedyną bezpłatną formą zapłaty za bilety pozostaje tylko poprzez konto Wizz. Jednak minimalna suma jednego doładowania to: 300 EUR lub równowartość w innych walutach. Plusem jest, że środki na koncie nigdy nie wygasają. Punkty na konto możemy także zbierać poprzez korzystanie katy Citi Wizz Air.

Znamy również stanowisko wystawcy karty Citi Banku, który zachęcając klientów do posiadania karty Citibank Wizz Air World MasterCard® reklamował ją jako tą, dzięki której kupując bilet na stronie wizzair.com nie płaci się opłaty rezerwacyjnej!

Bank otrzymał informacje od organizatora PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO WIZZ AIR, że z dniem 23 stycznia benefit zwolnienia z opłaty rezerwacyjnej przy płatnościach Kartami Kredytowymi Citibank Wizz Air World MasterCard® na stronie wizzair.com zostaje zakończony. Jednocześnie Organizator Programu poinformował iż, od dnia 23 stycznia, Posiadacze Kart Kredytowych Citibank Wizz Air, którzy będą mieli obowiązującą z Bankiem Umowę dotyczącą wydania oraz użytkowania Karty Kredytowej Citibank Wizz Air, otrzymają roczne bezpłatne członkostwo Wizz Discount Club o wartości 130 PLN. Członkostwo to będzie odnawianie w okresach rocznych przy zachowaniu warunku obowiązującej Umowy o Kartę z Bankiem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
złodziejaszki...
ragasia, 10 stycznia 2013, 12:55 | odpowiedz
No to słowem - BIEDA! Czyżby megatanie latanie w Europie się faktycznie kończyło?
neonet, 10 stycznia 2013, 12:55 | odpowiedz
no to polatane, ryanair tez zlikwidowal darmowe platnosci karta prepaid, a potem w ramach jakiejs promocji mozna bylo jednak zaplacic taniej.
sadam, 10 stycznia 2013, 12:55 | odpowiedz
Nie dramatyzujcie - wciąż będzie można za darmo płacić przy użyciu konta Wizz, na który będą przelewane pieniądze za transakcje kartą.
snooka, 10 stycznia 2013, 12:56 | odpowiedz
Powiem szczerze, że zamieniłem moją kartę specjalnie na WizzAir, żeby było taniej. Jeśli wprowadzą opłaty, zamieniam na Miles&More. Nie będzie sensu latać z WizzAir'em (najczęściej do Londynu), ponieważ w Ryanair przynajmniej ma się w miarę "normalny" bagaż, bez dodatkowych opłat. A Rzym na maj zaoferowali drożej niż Lufthansa, w której jest inny komfort, bagaż i jedzenie.
Grzegorz Dymon, 10 stycznia 2013, 12:57 | odpowiedz
Dziwne jest to zdanie: "Dzięki Wizz Air, latanie staje się jeszcze bardziej przystępne, szczególnie dla posiadaczy kart kredytowych Wizz Air i Citi”" Jaj "jeszcze bardziej"...podkładaja pod nogi kolejne płatności i to ma być bardziej przystepne?
dawid, 10 stycznia 2013, 12:58 | odpowiedz
Masakra. A tekst: "Dzięki Wizz Air, latanie staje się jeszcze bardziej przystępne, szczególnie dla posiadaczy kart kredytowych Wizz Air i Citi” jest jak z bolszewickiej propagandy.
Phlox, 10 stycznia 2013, 12:59 | odpowiedz
Jak w takim razie wpłacić pieniądze na konto Wizz, aby mógł zapłacić z jego pomocą jest jakaś możliwość transferu?
Grzegorz, 10 stycznia 2013, 12:59 | odpowiedz
Na stronie wciąż wisi info: 2. TAŃSZE BILETY LOTNICZE WIZZ AIR Kupując bilety Kartą Kredytową Citibank Wizz Air na wizzair.com nie płacisz za opłatę rezerwacyjną za wszystkie loty.
neonet, 10 stycznia 2013, 13:00 | odpowiedz
Zdrada!
Tomek, 10 stycznia 2013, 13:01 | odpowiedz
Ciekawa jestem tego stanowiska banku. Jeśli bank chce mi zmienić istotne warunki umowy, to chyba zgodnie z prawem musi je wypowiedzieć, a jak nie zaakceptuję niekorzystnych dla mnie zmian, to mogę bez żadnych konsekwencji zrezygnować z umowy. Kupiłam kartę ze względu na brak opłaty Wizza, tak zresztą była intensywnie reklamowana. Karta nie dająca zniżki jest dla mnie nic nie warta. Członokstwo darmowe w WDC? Już mam. To co, będę miała teraz podwójne zniżki? :) 90 zł? Oj, będą się chyba Wizz i Citi musiały ostro tłumaczyć. I może być sprawa dla UOKiK.
Kasia, 10 stycznia 2013, 13:04 | odpowiedz
Cytuję: "Posiadacze kart Wizz Air / Citi będą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club, które gwarantuje zniżkę wysokości 10 euro na każdy bilet dla członka klubu oraz 9 członków jego rodziny lub bliskich." Czy to oznacza, że nie muszę mieć być w WDC, a wystarczy mi tylko karta Citi, żeby mieć niższą cenę biletów niż standardowa?
Artur, 10 stycznia 2013, 13:04 | odpowiedz
A jeśli zapłacę 1 zł z konta Wizz - resztę kartą - to będzie opłata czy nie?
krasnal, 10 stycznia 2013, 13:05 | odpowiedz
Pytanie za 100pkt: czy będąć POSIADACZEM karty Citibank Wizzair jest się automatycznie członkiem WDC, nawet płacąc z konta Wizz albo przelewem bankowym? Bo to ma znaczenie:)
Maciej K., 10 stycznia 2013, 13:07 | odpowiedz
Na Węgrzech od dziś tak jest - posiadacze kart Citi dostają na rok Wizz Discount Club za darmo
Gleba, 10 stycznia 2013, 13:07 | odpowiedz
no co za gnoje, moze by podawali takie informacje z miesiecznym wyprzedzeniem chociac ... jeszcze pare dni temu chcialem sobie wyrobic taka karte i co ? A jak ktos wczoraj zlozyl wniosek to co taka osoba ma powiedziec ? :)
ww, 10 stycznia 2013, 13:08 | odpowiedz
"Posiadacze kart Wizz Air / Citi będą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club, które gwarantuje zniżkę wysokości 10 euro na każdy bilet dla członka klubu oraz 9 członków jego rodziny lub bliskich". Czy to znaczy, że posiadanie karty będzie równoznaczne z uczestnictwem w Wizz Discount Club?
AK47, 10 stycznia 2013, 13:08 | odpowiedz
No to teraz Ryan jest bezkonkurencyjny jako LCC. Nie dosc że ma normalny bagaż podręczny to jeszcze nie ma zaporowych cen za platności kartą. Szkoda że Wizzar tak konczy, ze swojej strony żałuje że 8 miesięcy temu kupiłm Wizz Discount bo niepotrzebnie wydałem ponad 100 zł.
Maciek, 10 stycznia 2013, 13:09 | odpowiedz
Tylko, że konto Wizz trzeba doładować minimalną kwotą 300 Euro... Jak dla mnie to kosmiczna kwota na raz także zostaje płatność przelewem...
tini, 10 stycznia 2013, 13:09 | odpowiedz
Od samego poczatku korzystalem z konta wizz, bo latam co tydzien i nigdy nie bawilem sie w zadne karty kredytowe. Ale to tylko dla tych, co wylataja w roku za 500 euro.
pawel_hbg, 10 stycznia 2013, 13:09 | odpowiedz
No ładnie.... Trzeba będzie teraz przekalkulować, czy bez tej zniżki nadal karta jest coś warta (dla punktów). Pewnie jednak Alior Sync wyjdzie znacznie korzystniej. Zmniejszony bagaż, zwiększona opłata za płatność, konieczność płacenia za Discount Club by mieć tańsze bilety... za drogie się to robi niestety. Ważne, żeby do 23.01 wykorzystać punkty, póki dopłata kartą jest za darmo.
shiv, 10 stycznia 2013, 13:10 | odpowiedz
@tini- nie 300 euro a 500 euro, ostatnio wplacalem 2250pln.
pawel_hbg, 10 stycznia 2013, 13:11 | odpowiedz
"Posiadacze kart Wizz Air / Citi będą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club" A jesli mam kartę Citi Wizz i mam jednocześnie WDC ważne jeszcze przez pół roku, to co wtedy? Dwóch WDC na raz nie będę miał. Przedłużą mi automatycznie o kolejny rok?
Peter, 10 stycznia 2013, 13:11 | odpowiedz
"Minimalna suma jednego doładowania to: 300 EUR lub równowartość w innych walutach "
radopato, 10 stycznia 2013, 13:20 | odpowiedz
A po co mi taki WDC w którym za bilet 19zł płacę 24zł!
Krzysiek, 10 stycznia 2013, 13:21 | odpowiedz
"Ważne, żeby do 23.01 wykorzystać punkty, póki dopłata kartą jest za darmo." Właśnie chyba odwrotnie. Jeśli mam punkty na koncie Wizz to w przypadku gdy będę coś zamawiał do 23 stycznia to lepiej zrobić to kartą (czyli jeszcze za darmo), a dopiero po 23 stycznia płacić punktami (bo wtedy płatność kartą będzie droższa, a płatność punktami za darmo). Chyba, że źle zrozumiałem wypowiedź (?)
Kriz, 10 stycznia 2013, 13:22 | odpowiedz
To jest SKANDAL! Szczególnie przy tak intensywnym marketingu tej cechy produktu. CITIBANK nie powinien na to przystać bo robi sobie niewyobrażalną szkodę marketingową.
Krisssu, 10 stycznia 2013, 13:23 | odpowiedz
1200pln rocznie z grupą znajomych chyba idzie zrobić? a czy te pieniądze można wypłacić kiedy się chce na swoje konto bankowe?
michauu, 10 stycznia 2013, 13:24 | odpowiedz
Od kiedy da się "dopłacić" kartą? Gdy ja miałem wystarczające pieniądze na bilet do Londynu, ale na transfer autobusowy już nie, nie było opcji "dopłaty". Kupiłem bilet za punkty, a potem zrobiłem oddzielną transakcję jako zakup transferu lotniskowego za pomocą karty Wizz. Zapewne chodzi im o ograniczenie procederu zakupu biletów dla kogoś. Ja mam kartę i mogę kupić bilet dla kogokolwiek. Discount Club = zakup biletu dla siebie + dla 9 innych osób... ale ja muszę też lecieć.
Grzegorz Dymon, 10 stycznia 2013, 13:25 | odpowiedz
A mało co nie założyłem ostatnio tej karty. Dobrze że tego nie zrobiłem.
andrew, 10 stycznia 2013, 13:26 | odpowiedz
Ożesz w mordę... Już się naciąłem z kartą MasterCard Prepaid - wyrobiłem sobie, a za dwa dni Ryan zrezygnował z opłat nią. od kilku dni myślałem intensywnie i City Bank wizz air... ale bym był zły...
lesek, 10 stycznia 2013, 13:26 | odpowiedz
„Minimalna suma jednego doładowania to: 300 EUR lub równowartość w innych walutach „ Serio mówicię? Od kiedy jest taka minimalna kwota? Od nowego roku? W listopadzie telofonicznie przelewałem punkty odpowiadające kwocie około 400 zł i nie było problemu (tzn. bez problemu znalazły się na moim koncie Wizz i korzystałem z nich już)
Latacz, 10 stycznia 2013, 13:28 | odpowiedz
Ci którzy mają kartę powinni jej normalnie używać - przy wydatkach rzędu 1000 zł miesięcznie, 20 zł idzie na konto WIZZ a to przecież 2,5 podróże do Oslo.
snooka, 10 stycznia 2013, 13:28 | odpowiedz
ja kilka miesiecy tezmu tez wyrobilem ta karte zeby nie miec oplat transakcyjnych i zbierac punkty za transakcje. oplata 27 zlotych dajaca bilet 31 zl nie jest tragedia - a co wiecej nadal mozna zbierac punkty za kazda transakcje - jak dla mnie rewelka bo wszedzie place karta nabijajac punkty a pozniej wymieniam je na lot
gizmo210, 10 stycznia 2013, 13:32 | odpowiedz
Jednak olewanie pan nachalnie wrecz oferujacych karty Citi w galeriach handlowych bylo prawidlowe .
dzejkob, 10 stycznia 2013, 13:33 | odpowiedz
a ja wlasnie zmienilem karte miles and more na wizz, chyba wroce. w miles and more warunki na loty sa coraz gorsze, ale hotele wciaz sa w atrakcyjnych cenach punktowych
Rafal75, 10 stycznia 2013, 13:35 | odpowiedz
"ja kilka miesiecy tezmu tez wyrobilem ta karte zeby nie miec oplat transakcyjnych i zbierac punkty za transakcje. oplata 27 zlotych dajaca bilet 31 zl nie jest tragedia – a co wiecej nadal mozna zbierac punkty za kazda transakcje – jak dla mnie rewelka bo wszedzie place karta nabijajac punkty a pozniej wymieniam je na lot" 27 to nie jest tragedia, ale ja dotychczas zamawialem zazwyczaj dla siebie i calej paczki znajomych. Teraz przy 6 osobach to dodatkowy koszt ponad 300 zlotych za lot w obie strony. Zal...
Latacz, 10 stycznia 2013, 13:39 | odpowiedz
No to się doczekaliśmy ciężkich czasów :/ Nie dość, że ceny ostatnio poszły w górę o około 20zł to teraz dojdzie opłata rezerwacyjna. Skończy się naprawdę tanie latanie.
matt, 10 stycznia 2013, 14:00 | odpowiedz
Hubercie! Czy bank wystawiający kartę kredytową i reklamujący bardzo ale to bardzo intensywnie, że zwalania ona z opłaty, może ot tak sobie zmienić zasady i cofnąć taką możliwość, bez dania klientom prawa rezygnacji z umowy? Z jakim uprzedzeniem powinien klientów poinformować o takiej zmianie? W jakiej formie (list, email)? Może zapytajcie o to rzecznika prasowego UOKiK, Federację Konsumentów albo rzecznika konsumentów? bo mi tu coś brzydko pachnie.
AdamAnt, 10 stycznia 2013, 14:08 | odpowiedz
UWAGA!!!! przeczytajcie to: a propos dyskusji czy posiadanie karty będzie dawało "nagrodę" w postaci uczestnictwa w Wizz Discount Club. Obecnie mam kartę Wizz Citi i dodatkowo uczestnictwo w Wizz Clubie od kwietnia 2012. A tu proszę.... wchodzę teraz na profil a tu komunikat "Obecnie nie jesteś zarejestrowanym członkiem Klubu Wizz Discount. A warto! (...)" Czyli co? Wizz postanowił zrobić mi nagrodę i usunąć mnie z klubu, po czym po 23 jako posiadaczowi karty Wizz Citi obdaruje mnie wspaniałomyślnie członkowstwem w klubie????!!!! Proszę innych, którzy są w podobnej sytuacji o sprawdzenie stanu członkowstwa
Kriz, 10 stycznia 2013, 14:09 | odpowiedz
snooka, zeby miec 100zl na bilety, trzeba wydac 5000zl. Jesli Ty tyle wydajesz miesieczniez karty to super, ja nie. Karta nie oferuje zadnego cashbacku, wiec dla wielu ludzi trzymanie tej karty bedzie totalnie bez sensu.
sw, 10 stycznia 2013, 14:09 | odpowiedz
Chyba was popieprzyło mówiąc że skończyło się tanie latanie. 21zł za bilet to dużo? 21zł za bilet to dużo?! 21 ZŁ ZA BILET TO DUŻO???!!! To spróbuj gdzieś pojechać za tą kasę pociągiem
Lolq, 10 stycznia 2013, 14:11 | odpowiedz
Mieszają cos w systemie Ja tez tak mam Spróbuj zarezerwować bilet i zobacz czy możesz kupić je po cenach WDC ?
AFC, 10 stycznia 2013, 14:11 | odpowiedz
Wizz coś miesza w systemie bo ja również mam komunikat jakobym nie był członkiem WDC, a przedłuzyłem je niecały miesiąc temu. Jednak po przejściu na rezerwację mam dostęp do klubowych cen i nie dolicza mi opłaty za członkostwo: http://images45.fotosik.pl/1679/fd2f57007e517e90gen.jpg Co do konta Wizz - kiedyś pamiętam było 500E minimalnej wpłaty i środki niewykorzystane po roku czasu przepadały. Teraz czytam, że jest to kwota min. 300E i środki ważne są przez czas nieograniczony. Warunki te dotyczą doładowania konta gotówką (nie punktami z karty CitiWizz).
KrzysiekWRC, 10 stycznia 2013, 14:14 | odpowiedz
Ja nie mogę się zalogować do konta Wizz, przypominanie hasło tez nie działa. Jakieś pomysły ?
PB, 10 stycznia 2013, 14:14 | odpowiedz
*uuuuuuuuuck!
RightTime, 10 stycznia 2013, 14:19 | odpowiedz
Lolq: Pewnie, że nie jest dużo, ale zobacz, że w tej chwili robi się coraz więcej opłat. 4zł w tej chwili w systemie ciężko znaleźć, więc powiedzmy 24zł za lot +18zł za przelew to już jest 42zł w jedną i 84zł w dwie strony + ewentualny duży bagaż podręczny przy locie na kilka dni(który ryanair oferuje w standardzie)90zł w dwie strony co daje 174zł w dwie strony za najtańsze w tej chwili bilety! (nie piszę o oklepanym oslo czy sztokholmie). Możesz powiedzieć, że cena 174zł to też nie jest wielka kwota, ale przez to już nie polatamy tak często jak można było to robić za najlepszych czasów.
matt, 10 stycznia 2013, 14:21 | odpowiedz
"Wizz coś miesza w systemie bo ja również mam komunikat jakobym nie był członkiem WDC, a przedłuzyłem je niecały miesiąc temu. Jednak po przejściu na rezerwację mam dostęp do klubowych cen i nie dolicza mi opłaty za członkostwo: http://images45.fotosik.pl/1679/fd2f57007e517e90gen.jpg Co do konta Wizz – kiedyś pamiętam było 500E minimalnej wpłaty i środki niewykorzystane po roku czasu przepadały. Teraz czytam, że jest to kwota min. 300E i środki ważne są przez czas nieograniczony. Warunki te dotyczą doładowania konta gotówką (nie punktami z karty CitiWizz)." Faktycznie coś mieszają i po przejściu do rezerwacji jest dostęp do cen WDC. Co do punktów - faktycznie jest limit przy gotówce. Źle doczytałem wcześniejsze wpisy i myślałem, że piszecie o limicie przy przelewaniu punktami z Citwizz.
Kriz, 10 stycznia 2013, 14:24 | odpowiedz
lolq, jakie 21zl? W pazdzierniku kupilam bilet do paryza na luty za 58zl z duzym bagazem podrecznym w cenie. W tej cheili bilet na tej trasie kosztuje ponad 300zl, do tego trzeba doliczyc 90zl za duzy bagaz podreczny w dwie strony, bo wybacz, ale nie zamierzam chodzic w jednych gaciach przez pare dni, zeby sie zmiescic do malego plecaczka,do tego oplata za rezerwacje karta wizz i mamy prawie 500zl. Czyzby wizzair bral udzial w konkursie na najdrozsza linie roku? Za taka kase wole poleciec sobie lotem i to jeszcze na lotnisko blisko paryza, a nie do beauvais.
sw, 10 stycznia 2013, 14:25 | odpowiedz
Do tego niby nie jestem czlonkiem WDC, mimo iz wykupilam czlonkowstwo w marcu zeszlego roku, zajebiscie.
sw, 10 stycznia 2013, 14:26 | odpowiedz
no to mamy globalną ściepę na utylizację wyższych kosztów za korzystanie z Okęcia zamiast Modlina. :)
lendziro, 10 stycznia 2013, 14:38 | odpowiedz
Ciekawe, mam kartę Citi i członkostwo w Wizz Discount do kwietnia 2013... a tu niespodzianka. Właśnie wchodzę na konto Wizzair i widzę informację: "Obecnie nie jesteś zarejestrowanym członkiem Klubu Wizz Discount. A warto! [...]". Ciekawe czy to porządki czy jakiś błąd.
Luki, 10 stycznia 2013, 14:48 | odpowiedz
A moim zdanie dobrze zrobili, czytałem tu jak to ludzie te bilety po 4 zł hurtowo kupowali i wybierali sobie 1 z 10 tras na które się zdecydowali lecieć blokując tym samym możliwość lotu innym w przystępnej cenie. Teraz się to zmieni i mam nadzieje że nastanie normalność - bo ludziom twierdzącym że 23 zł za lot to dużo polecam na chwile wyjść na dwór i się przewietrzyć, bo chyba żyją w innej rzeczywistości.
tomgun, 10 stycznia 2013, 14:53 | odpowiedz
@sw - właśnie każdemu z WDC wyskakuje taki komunikat. Mieszają w systemie, podobnie jak z klubową "zniżką" z 19 na 24zł. Spróbuj przejść do rezerwacji jakiegoś lotu. Powinnaś mieć ceny jednak klubowe. Niemniej Wizz potrafi skutecznie zdenerwować swoich klientów. No i racja z cenami, teraz za lot Katowice - Dortmund czy wspomniane Beauvais w II strony zapłacimy kilkaset złotych. W profesjonalnych liniach z poczęstunkami, dużym 20kg bagażem nadawanym, większą przestrzenią na nogi i innymi "bajerami" zapłacimy podobną cenę na Charles de Gaulle. Druga sprawa, to Wizzair faktycznie przestaje być tanią linią - przeglądając różnego rodzaju promocje jakie pojawiały się ostatnimi czasy, to można porównać sobie co kto woli: 500zł Wizz'em do Beauvais, czy 990zł TAM do Ameryki Pd bądź 1500zł Etihad do Tajlandii.
KrzysiekWRC, 10 stycznia 2013, 14:56 | odpowiedz
A swoją drogą ciekawe czy Citi planuje jakiś program utrzymania klientów posiadających te karty w sytuacji gdy klient będzie chciał z niej zrezygnować. Moze zaproponują ekstra 1000 punktów i brak opłaty za kartę - zawsze to by sie przełożyło na parę złotych na koncie Wizz. - Tak Citi robi aby utrzymać klientów z kartą Miles and More.
lendziro, 10 stycznia 2013, 14:58 | odpowiedz
Skad wy bierzecie te kwoty 21zl czy 23zl za bilet? Przegladaliscie w ogole strone Wizzaira i aktualne ceny? Najtansze bilety kosztuja 24zl/44zl, a juz powrot po kilku dniach jest znacznie drozszy. Biletow za 4zl prawie nie ma, wiec przestance gadac, ze 21zl za bilet to bardzo malo, bo w 90% przypadkow za bilet bedzie trzeba zaplacic znacznie wiecej, ok. 200zl.
sw, 10 stycznia 2013, 15:02 | odpowiedz
I jesteście cytowani na Onecie :).
Oonek, 10 stycznia 2013, 15:03 | odpowiedz
a ja się cieszę, bo taki Maris(IQ)83 przestanie wykupować hurtem pół samolotu
IQ, 10 stycznia 2013, 15:04 | odpowiedz
Lendziro, ja po 23 stycznia na bank zadzwonie to Citi i zapytam sie, co maja mi do zaproponowania, aby mnie zatrzymac u siebie, bo nie oszukujmy sie, ta karta nie ma zadnych korzysci oprocz zwolnienia z haraczu.
sw, 10 stycznia 2013, 15:05 | odpowiedz
@sw Skad ty bierzecie te 200 zł?
pm, 10 stycznia 2013, 15:05 | odpowiedz
sw : Skad wy bierzecie te kwoty 21zl czy 23zl za bilet? Przegladaliscie w ogole strone Wizzaira i aktualne ceny? Najtansze bilety kosztuja 24zl/44zl, a juz powrot po kilku dniach jest znacznie drozszy. Biletow za 4zl prawie nie ma, wiec przestance gadac, ze 21zl za bilet to bardzo malo, bo w 90% przypadkow za bilet bedzie trzeba zaplacic znacznie wiecej, ok. 200zl nie wiem jak ty szukasz ale ja kupuje bilety dla swojej rodziny i latam z nimi po 4 zl - widocznie za pozno wchodzisz albo nie nadazasz za promocjami- poprostu trzeba przysiasc sledzic i kupic jak jest taka mozliwosc i promocja.
gizmo210, 10 stycznia 2013, 15:08 | odpowiedz
Zadzwoniłem do Citi z informacją, że chce zamknąć kartę i koleś na infolinii zaproponował mi, żebym nie zamykał karty a zniosą mi w ogóle opłatę za jej używanie, więc na razie się zgodziłem w sumie zawsze jest możliwość darmowego kredytu konsumenckiego ;)
Przemast, 10 stycznia 2013, 15:08 | odpowiedz
pm, jak pisalam, w tej chwili bardzo trudno znalezc lot w dwie strony po 24zl. Jesli bilet do jakiegos miasta kosztuje 24zl, to juz powrot pare dni pozniej 88zl czy ponad 100zl. Do tego oplata za karte 12 euro za dwa odcinki lotu i juz mamy prawie 200zl. Do tego jeszcze duzy bagaz i wychodzi 300zl.
sw, 10 stycznia 2013, 15:10 | odpowiedz
@ sw "... karta [wizz] nie ma zadnych korzysci oprocz zwolnienia z haraczu" ma 2% cashback
pm, 10 stycznia 2013, 15:11 | odpowiedz
sw: wczoraj kupilem lot do mediolanu na marzec po 4 zlote tam i po 44 powrot - uwazam ze za 48 zlotych w obie strony z bagazem podrecznym to nie jest duzy koszt - sporbuj pojechac pocigiem/samochdoem/autobusem w tych pieniadzach w to miejsce w obie strony
gizmo210, 10 stycznia 2013, 15:12 | odpowiedz
gizmo sorry, ale jesli chodzi o obserwowanie cen Wizzaira to jestem starym wyjadaczem:D Znajdz mi teraz Budapeszt na luty/marzec za 48zl (2x24zl), wylot w piatek, powrot w poniedzialek. Nie znajdziesz. To samo Paryz. Jak pisalam w pazdzierniku kupilam na luty paryz za 58zl, budapeszt za 8zl, teraz to niemozliwe.
sw, 10 stycznia 2013, 15:13 | odpowiedz
Bilety godzinę temu kupiłam po cenie dla członków WDC. Członkostwo w WDC mam do stycznia 2014 i też mam komunikat „Obecnie nie jesteś zarejestrowanym członkiem Klubu Wizz Discount. A warto! [...]„.
zagatka, 10 stycznia 2013, 15:14 | odpowiedz
gizmo, na trasach, ktore mnie interesuja w tej chwili nie da sie zlozyc biletu za 48zl.
sw, 10 stycznia 2013, 15:15 | odpowiedz
Właśnie maja mi przysłać taka kartę, i czy warto ja przyjąć czy lepiej odesłać do banku?
olo, 10 stycznia 2013, 15:16 | odpowiedz
sw - lot warszawa budapeszt - 88 PLN w obie strony 17/18 luty 2013 uwqazasz ze to duzo? jak pisalem wczorja byly bilety po 4 PLN do medilanu - zakupilem jak widac kto szuka i nadaza to zdaza z promcojami bycie starym wyjadaczem :D nie swiadczy o tym ze nie ma biletow :) po 4 PLN - owszem sa i mozna je kupic
gizmo210, 10 stycznia 2013, 15:17 | odpowiedz
No muszę sie zastanowić czy jej posiadanie ma sens-bo tania ona nie jest-jest opłata roczna no i do płatnosci za granicą kompletnie sie nie nadaje a samo członkostwo w wize przy tych opłatach za kartę to na jedno wyjdzie a z synca może nawet i lepiej-poczekam na rozwój wypadków ale chyba zamknę bo szkoda kasy-poza opłatami nie ma karta plusów
Adam, 10 stycznia 2013, 15:22 | odpowiedz
@ sw nikt o zdrowych zmysłach nie twierdzi, że teraz będzie taniej, ale nie dramatyzuj i porównuj podobne przypadki "Jesli bilet do jakiegos miasta kosztuje 24zl, to juz powrot pare dni pozniej 88zl czy ponad 100zl." a wcześniej to powrót po 4 zł zawsze był zagwarantowany? "Do tego oplata za karte 12 euro za dwa odcinki lotu i juz mamy prawie 200zl" zapłać przelewem - 2*18 zł "Do tego jeszcze duzy bagaz i wychodzi 300zl" a przy biletach za 4 zł nie ma dopłaty za duży bagaż?
pm, 10 stycznia 2013, 15:25 | odpowiedz
gizmo, wylot w piatek 15 lutego kosztuje 224zl, powrot 18 44zl. Czy to duzo? Tak, dla mnie bardzo;) Ja nie latam na "półdniowki", byle tylko przeleciec sie samolotem. Jak juz lece, to chce spedzic na miejscu przynajmniej 2 pelne dni. I moze na tym polega roznica miedzy nami? Ty widzisz cene 4zl i kupujesz bilety bez wzgledu na destynacje i ilosc spedzonych dni na miejscu, a ja latam tylko tam gdzie chce i to jeszcze w wybrane dni (od piatku do poniedzialku);) Zreszta o czym my tu dyskutujemy? Prawda jest taka, ze ceny podskoczyly bardzo i teraz do ceny biletow w MOIM przypadku trzeba dodac 142zł (oplata za karte+duzy bagaz podreczy)
sw, 10 stycznia 2013, 15:28 | odpowiedz
Podoba mi sie ta obraza majestatu bo linia lotnicza nie chce wozic polaczkow za darmo:) bo 4zl to bylo za darmo 3zl kosztuje bilet mpk:) No ale im sie nalezy SKANDAL NIE CHCA MNIE ZA DARMO WOZIC SAMOLOTEM PO EUROPIE Przewidujecie pisanie oficjalnych skarg??
Joe, 10 stycznia 2013, 15:42 | odpowiedz
Przeciez chodzi o 'wylaczenie' pomocy przy omijaniu oplaty za platnosc, widac to po zmianach w 'konto wizz' teraz srodki nie przepadaja i mozna placic za max. czterech towarzyszy podrozy lecacych razem z wlascicielem konta wizz. Zmniejszono rowniez zasilenie konta na 300EUR, dodano mozliwosc zasilenia konta karta platnicza. Pomijajac te sprawy ceny mocno wzrosly na moich trasach maja juz porowywalne ceny do EasyJet.
Bolo, 10 stycznia 2013, 15:42 | odpowiedz
Oczywiscie ze ceny wzrosly.Moze nie z Wwy ale np z Katowic znacznie.Z darmowa rejestracja wychodzi zawsze ponad 100 w dwie strony teraz bedzie jeszcze gorzej.Wpis tego chama co sie o polaczkach skomentuje tak : jak bym cie rasisto zlapal to bym cie tak pis..al w leb ze bys zebow pol roku szukal i szuflade bys sobie musial wprawic
Wujek Fifek, 10 stycznia 2013, 15:55 | odpowiedz
Konstytucja gwarantuje każdemu prawo do nielatania jeżeli uważa, że bilety są za drogie. Polecam rower. Zawsze to zdrowiej. Choć bezpieczniej już niekoniecznie, Swoją drogą nie rozumiem dlaczego Wizz miałby zostać bodaj jedyną (po wycofie FRancy)linią umożliwiającą ucieczkę z opłaty adm. czy jakkolwiek ją tam nazwiemy, za pomocą karty. Prawo rynku. A straty wywołane Modlinem faktycznie jakoś trzeba pokryć, choć to raczej tylko pretekst (bo co winni Węgrzy i Rumuni?)
Luca, 10 stycznia 2013, 16:01 | odpowiedz
Wujek Fifek wykazał się niezwykłą kulturą co polecam moderatorowi tego portalu. Inna sprawa, że mówienie prawdy (tak jak to nieopatrznie zrobił Joe) powinno być zabronione, bo jak widać niektórych wprawia w nieopanowany dygot. Jak wielokrotnie pisałem koszt odcinka w Europie ponoszony przez operatorów lotniczych to ok. 250-300 zł na pasażera. Jakiekolwiek niższe taryfy to promocja mogąca prowadzić tam gdzie skończyła się historia wielu linii lotniczych. Do bankructwa. Dopieroż się zaczną ochy i achy o czerdżbekach. Latającym bez celu i sensu dlatego "bo tanio" poleciłbym pracę, naukę ,dzierganie na drutach, wyszywanie makatek i inne zajęcia obiektywnie bardziej pożyteczne.
zapinio, 10 stycznia 2013, 16:07 | odpowiedz
Chozi tu o to że jest to zwykła podwyżka i wkurza mnie tylko dorabianie do tego ideologi. Po co komu karta jakich wiele i do tego nie tania. Sa karty branżowe-motoryzacyjne, z cashbackiem, ubezpieczeniowe, zakupowe itp. Moze być lotnicza ale nie moze być droższa niż chamski przelew-bo nie ma wtedy sensu
Adam, 10 stycznia 2013, 16:08 | odpowiedz
No i z synca jest szansa że wpdnie 5% cashbacku-to po co wizz z citi ?
Adam, 10 stycznia 2013, 16:08 | odpowiedz
Luca nastepny pozyteczny na i. co woli placic wiecej.A tak wogole ten ktos nie rozumie jednej zasadniczej kwestii.Jako klient banku podpisalem umowe mowiaca o korzysciach i obowiazkach.Domyslam sie ze taki Lucca z taka sama lekkoscia bedzie podchodzil do obietnicy swojej partnerki (lub partnera bo nie wiem kto to pisze facet czy kobieta) ze nie bedzie sypiac z innymi facetami gdy po 2 latach od slubu oswiadczy mu ze juz troche jej brakuje do pelni satysfakcji i potrzebuje odmiany .Jesli ktos nie pozwala sie szanowac jako klient to kim jest?
Wujek Fifek, 10 stycznia 2013, 16:15 | odpowiedz
Dawaj zappinio jestem do dyspozycji moderatora admina a nawet tego na j i ciebie tez i zastanow sie jeszcze 2 razy zanim odwazysz sie na jakikolwiek rasistowski tekst o ktorejkolwiek nacji
Wujek Fifek, 10 stycznia 2013, 16:20 | odpowiedz
Coś mieszają w systemach, bo po zalogowaniu nie pokazuje już ze jestem członkiem klubu WDC a ponieniem byc az do Lutego. Dodatkowo dostałem maila od Wizz " Pana(-i) członkostwo w klubie wygaśnie w dniu XXXXX 2013. Dla członków klubu mamy specjalną ofertę: za przedłużenie członkostwa przed 04 04 2013, można zaoszczędzić 10 euro i przedłużyć członkostwo za jedynie 19,99 euro." Ciekawe jak to sie ma tego ze posiadam karte Citi i podobno mam byc zwolniony z tej oplaty:)
Justarrived, 10 stycznia 2013, 16:21 | odpowiedz
Info dnia:) ja się cieszę:) Brawo Wizz!!!!!!!!
Matematyk, 10 stycznia 2013, 16:46 | odpowiedz
Matematyk, dlaczego Cie to raduje ?
do matematyk, 10 stycznia 2013, 16:56 | odpowiedz
Panie Konradzie, Czy mógłby Pan dopieścić Fifka ? Nie wiem od kiedy ma te objawy, ale z pewnością nie jest to właściwe miejsce dla takich osobników.
zapinio, 10 stycznia 2013, 17:01 | odpowiedz
haha, no i nie bedzie zarabiania na referralach od bankow dla f4f ;P
bonton, 10 stycznia 2013, 17:18 | odpowiedz
Absolutne poparcie dla Wujka F.Dość tego!!!!Jakim trzeba być bydlęciem aby wyzywać ludzi za to tylko,że chcą kupić bilet za 4 zł?Aby posługiwać się słownikiem rodem z szeregów NSDAP i NKWD?Aby pluć z taką pogardą?To ciebie nie boli zapinio?Kim więc jesteś?Człowiekiem?Mam wątpliwości. Jeśli chodzi o zaistniałą sytuację.Jestem wzorowym klientem citi.Jesli mam zapłacić za kartę albo odsetki płacę wzorowo na czas a nawet wczesniej.I łaski nie robię.Ale umowa obowiązuje obydwie strony.Czekam więc na propozycje ze strony citi za złamanie przez nich umowy. Uważam,że darmowe WDC do końca ważnosci karty oraz bonifikata punktowa będzie ok
Starlight, 10 stycznia 2013, 17:22 | odpowiedz
Następny do leczenia. Proponuję zrezygnować z karty i z biletów za 4 zł. Obrazić się na linie lotnicze, że nie chcą sponsorować. Przypuszczam ,że zarówno linie lotnicze jak i bank pogrążą się w nieutulonym żalu. To paranoiczne pojmowanie "wolnego rynku" oraz kretyńskie pomysły marketingowe prowadzą do wyhodowania ludzi, którzy maja tak pomieszane w głowie iż są pewni ,że "się należy" i nawet nie widzą swojej śmieszności. To już nawet nie przedszkole. To żłobek. Linie koniecznie chcąc utrzymać iluzję "taniości" podwyższają opłaty dodatkowe, manipulacyjne itd. ratując się przed dokładaniem do interesu lub przynajmniej chcą dokładać mniej. Nie ma zupy za darmo. Aż wreszcie dojdziemy do prawdy, że hasło fly4free to humbug.
zapinio, 10 stycznia 2013, 17:38 | odpowiedz
Płacić za bezużyteczną kartę 8 złotych miesięcznie raczej nie ma sensu. Ja na szczęście do października mam kartę zwolnioną z opłaty, więc do tego czasu ją zatrzymam. Dobrym pomysłem jest zadzwonić na infolinię CITI i deklarując rezygnację z karty dowiedzieć się co ewentualnie oferują - posiadaczom CITI-LOT dają 1000 mil (więcej ponoć nie mogą), więc myślę, że przy pomyślnych wiatrach można spróbować zawalczyć np. o 1000 punktów Wizz. Jak nie dadzą to żegnaj Pamelo, a jak dadzą to przynajmniej na 1-2 podróże będzie.
snooka, 10 stycznia 2013, 17:45 | odpowiedz
Sam jesteś zaburzny człowieku i to solidnie.A do tego masz dzieciaku zwichrowany system myślenia.Radzę pogadać z babcią dziadkiem - najlepiej jeszcze takimi co pamietaja czasy przedwojenne.Może coś dotrze do ciebie?...chociaz wątpię. A powracając.Powiedz mi chłopie (tak chłopie nie przypadkwo - jeśliś bystry pojmiesz ;) co mnie obchodzi,że ktoś się bawi w sztuczki marketingowe? W tych firmach siedzą ponoć "specjaliści" - być może jesteś jednym z nich. Jeśli linia nie może sprzedawać biletów po 4 zł po co to robi?Jesli bank nie może "dotować" opłaty za rezerwacje po co sie za to bierze?Nie zabezpieczyli sie na okoliczność rezerwacji biletów dla "kolegów z allegro" (co osobiście nie pochwalam i nigdy nikomu nie rezerwowałem) i teraz tracą na rezerwacjach?Ale co mnie to obchodzi?Mogli to przewidzieć a jeśli nie to niech teraz ich menadżerowie,analitycy i inni wiele uczeni "profesjonaliści" teraz dopłacają.Na tym właśnie polega wolny rynek - na tym,że jesli coś nawalisz trudno bierzesz to dzielnie na klatę - żeby zacytowac klasyka.Przeciez to są ludziki co tam nie siedza za 2tyś zł/msc więc można od nich wymagać
Starlight, 10 stycznia 2013, 17:50 | odpowiedz
Nie wysilaj sie Starlight to sa ludzie ktorzy dopiero kiedys beda mieli karte kredytowa na razie tlumaczysz im cos abstrakcyjnego dla nich
Wujek Fifek, 10 stycznia 2013, 17:56 | odpowiedz
Jak żyć, panie premierze, jak żyć!? Zapinio rozumiem, że bardzo cię stresuje, że inni odbyli podróże w niewygórowanych cenach 2-5-8-26-44 itd zł w dwie strony, ale wyobraź sobie, iż dzięki takim cenom Wizz i Ryan zrobiły sobie olbrzymi marketing bez dodatkowych kosztów. Wiesz ile kosztuje reklama? A tu za darmo o nich mówili i pisali - bilety lotnicze za 4 zł? Niemożliwe! No jak nie jak za tyle leciałem... Prasa, strony internetowe, fora, radia, TV pewnie też (nie wiem, nie oglądam)... i to wszystko za nic. Tzn za różnicę pomiędzy realnym kosztem przewiezienia pasażera a tym, co zapłacił.
Roku, 10 stycznia 2013, 18:26 | odpowiedz
Mnie 2 lata temu w Krakowie i w zeszlym roku na Okenciu w Warszawie wiele razy iscie na sile chcieli wcisnacta karte, nawet nie majac dowodu osob, wystarczyloby zeby im podac numery dowodu i podpisac umowe. Tlumaczylem im ze ja glownie latam Ryanairem, czasem Wizzairem, LOTem, EasyJetem. Ale gl Ryanairem z kilkaset przelotow, od poczatku, ze na Ryanaira mam karte BZWBbK i to uwazam uczciwe, tania karta z tym ze te przelewy musialem robic, teraz wystarczy mi na Ryanaira karta przypisana do konta Visa Electron przynajmniej ostatnio nie bylo zadnych oplat. A jak chce kupic bilet Wizzair to wole zaplacic te kilkanascie zl dodatkowo, raz za czas niz sprawiac sobid karte City Banku, byli bardzo nahalni ale nie sklonili mnie do podpisania umowy. Wyglada na to ze dobrze zrobilem nie kupujac tej karty City Banku, a karta BZWBK tez traci waznosc na wiosne. Raz rozmawialem tak w cztery oczy z personelem w samolocie Wizzair w Burgas, bo byl pusty, chcialem sie od polskiego personelu cos dowiedziec wiecej, co mysli Wizzair, A ONI MI NA TO ZE SAMI NIE WIEDZA CO MYSLI WIZZAIR I CHCIELIBY WIEDZIEC CO MYSLI WIZZAIR, TAK ZE TEGO TYPU LINIE SA ZASKAKUJACO NIEOBLICALNE
hol2, 10 stycznia 2013, 18:32 | odpowiedz
tytuł tyleż dramatyczny, co mylący - 4 zł za lot można zapłacić z konta wizz bez "opłaty za płatność"
pm, 10 stycznia 2013, 18:37 | odpowiedz
SŁABO JEST, Dostajesz DISCOUNT CLUB (warotsc 130) ale za karte musisz zaplacic 94 rocznie, czyli realnie dostajesz 34 zł :) m&m mBanku mala lepsze przywileje (ubezpieczenia, ktore latajac za Citi musisz se dokupic) i wychodza za darmo.
Wilhelm, 10 stycznia 2013, 19:09 | odpowiedz
Śmiać mi się chce jak słyszę to biadolenie. Już wszyscy chyba zapomnieli o Amber Gold i OLT. Też było tanio. Jasne, że każdy chciałby latać za darmo (bo przecież nam się należy) ale... Linie aby wyjść na swoje muszą mieścić się w rachunku ekonomicznym. Jeżeli kogoś nie stać na normalny bilet lotniczy to niech nie psioczy, tylko dziękuje tanim liniom, że przynajmniej przez jakiś czas mógł zasmakować taniego latania. Taniego czyli poniżej kosztów ponoszonych przez operatora linii. I marketing do tego nic nie ma, bo jeżeli cena 4 zł jest tylko w reklamie, to na pewno nie spowoduje to wzrostu liczby pasażerów. A płaczkom z pod znaku Citi Wizz Air, którzy łzy leją nad niepotrzebną teraz kartą proponuję rozwiązać umowę z powodu niewywiązania się z niej przez bank. Oczywiście najpierw przestudiowawszy dokładnie jej treść. Bo jeżeli w umowie jest zapis o gwarantowanych zniżkach przy zakupie biletów to jest do tego podstawa, ale jeżeli w umowie zapisu takiego nie ma, a jest tylko w warunkach ogólnych, to trzeba się liczyć z konsekwencjami przedterminowego zerwania. Wujek Filek - proponuję wziąć w rękę słownik wyrazów obcych i zapoznać się z pojęciem "rasizm". To przykre jak niewiele potrzeba, by wylazły na wierzch wszystkie lęki i frustracje. Jeszcze chwila, a pojawią się wpisy że wszystkiemu winien Jarek albo Donald.
Śmiech na sali, 10 stycznia 2013, 19:17 | odpowiedz
A zauważyliście, że w tabeli opłat dodatkowych odprawa na lotnisku kosztuje już 90 zł a odprawa online 45 zł? http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/service_fees System rezerwacyjny jeszcze tego nie uwzględnia, ale to pewnie kwestia godzin... "No to se q... polatałam"
A odprawa?, 10 stycznia 2013, 21:24 | odpowiedz
Patrze i nie wierze, rzeczywiscie odprawa online ,czyli pdf w domu, kosztuje u nich teraz 45zł a na lotnisku az 90zł. Niech spodziewaja sie szybkiej tendencji spadkowej, bo ludzie napewno pomysla 2 razy zanim teraz poleca Proszkiem Wizz.
digi1, 10 stycznia 2013, 22:12 | odpowiedz
I tym sposobem wizz air straci masę klientów a lotniska również skoro zmiejszy się liczba podróżnych. Powiem tyle UWSTECZNIANIE SIĘ! to robi własnie wizz air.
bartek, 10 stycznia 2013, 22:14 | odpowiedz
To dotyczy ODPRAWY NA LOTNISKU przy uwzględnieniu że zarezerwuje się ją ONLINE. Czyli w praktyce NIC SIĘ NIE ZMIENIA Ludzie, wy macie problemy z czytaniem? To do szkoły trzeba iść gimbusy.
Prof, 10 stycznia 2013, 22:23 | odpowiedz
Spoko loko... Tu mają jeszcze pole do manewru ;-) Skoro FRanca każe sobie już płacić za odprawę online... Jak mawiają sąsiedzi: pożywiom - uwidim :-p
Luca, 10 stycznia 2013, 22:38 | odpowiedz
I dalej biadolenie, że nie jest za darmo. Nie będzie. Przewiduję, że ceny będą rosły ,co było do przewidzenia, bo nikt przy zdrowych zmysłach w nieskończoność do interesu dokładał nie będzie. A jeżeli ruch się zmniejszy to...zmniejszy się też ilość lotów. Jeżeli i to nie pomoże trasy będą likwidowane. Ryanair robił to wielokrotnie. Teraz Air One zawiesił połączenie miedzy Warszawą , a Wenecją (wróci na wiosnę), a połączenie z Mediolanem w ogóle zlikwidował. Bo nie ma zupy za darmo.
zapinio, 10 stycznia 2013, 22:51 | odpowiedz
@zapinio :) ale socjalizm nauczył, że ma być za darmo i tak we krwi zostało. A jak będzie po zeta to będą brać jak papier toaletowy w stanie wojennym i dumnie na szyi wieszać i w wersalkach upychać :)
Trurl, 10 stycznia 2013, 23:30 | odpowiedz
Mam lot do Mediolanu z wizzairem bez wykupioneo bagażu, chcę zapytać czy wymiary małego bagażu podręcznego sa ścisle sprawdzane? czy może mała walizka ok. 50 cm przejzie bez problemu?
lucosi, 10 stycznia 2013, 23:51 | odpowiedz
A te 18 zł przelewem to płatność za 1 bilet czy za całą transakcje np 4 bilety?
mtsky, 11 stycznia 2013, 1:27 | odpowiedz
@mtsky za odcinek..
p14, 11 stycznia 2013, 2:27 | odpowiedz
Wg tego co jest na stronie Wizz, odprawa przez internet jest nadal bezplatna jak ktos wydrukuje sam karte pokladowa, jak na lotnisku bedzie drukowal to placi. Dla sfrustrowanych, tym ze bilety drozeja, oplaty tez, a tanie praktycznie za darmo latanie do atrakcyjnych miejsc sie skonczylo jak narazie, albo nie maja czasu na latanie. PROPONUJE LOTNISKO POD PODUSZKA, A LATANIE W MARZENIACH I WE SNIE, Z BRAKU TANICH BILETOW W REALU. Rozwiazanie to ma szereg zalet. 1. Elastycznosc lotow w marzeniach, na jawie i we snie 2. Mozliwy pelny luksus i pozycja horyzontalna ciala w podrozowaniu wirtualnym 3. Bezpieczenstwo gwarantowan nawet bez wykupionej polisy praktycznie 4. Mozliwosc tanich napojow i goracych i zimnych posilkow z kuchni 5. Mozna odwiedzac egzotyczne miejsca nawet nie istniejace na Ziemi 6. Jak ktos juz troche podrozowal w realu to mozna kreowac dalsze przezycia 7. Brak ryzyka ze odwolaja lot lub przesuna, lub nastapi wypadek 8. Nie trzeba dzwigac ciezkich bagazy 10. Nie trzeba placic drogich noclegow 11. Nie okradna nas jesli dobrze zamkniemy mieszkanie 12. Nie ma zadnych kosztow z dodatkowymi przejazdami 13. Nie bedziemy zmeczeni ale wypoczeci po takiej podrozy 14. Nie naciagniemy swojego portfela ani karty kredydowej, kasa zostanie! 15. Mozna zabrac psa i kota bez oplat i paszportu 16. Mozna zabrac duzy bagaz kolo luzka bez oplat 17. Prawdopodobienstwo zarazenia sie choroba nie istnieje praktycznie 18. Swoje marzeni podrozoania mozna wspomagac filmami i Internetem 19. Brak stresu i realnego zagrozenia, mile mozna spedzac czas na poduszce 20. Same zalety prawie takiego latania i podrozowania, zwlaszcz jak juz ktos troche pdrozowal i potrafi kreowac dalsze podroze w marzeniach.
Arek, 11 stycznia 2013, 4:20 | odpowiedz
@ mtsky dlaczego nie przeczytasz tabeli opłat?
pm, 11 stycznia 2013, 7:38 | odpowiedz
"Posiadając kartę kredytową Wizz Air / Citi można dołączyć do klubu Wizz Discount Club bez dodatkowych opłat. Ze względu na kwestie techniczne, konieczne jest jednak formalne zapisanie się do Klubu." Czy ktoś wie jak mogę "formalnie" zapisać się do klubu posiadając kartę Citi Wizz? Najlepiej proszę o odp na maila: tmsz.zielonka@gmail.com
zielak666, 11 stycznia 2013, 7:50 | odpowiedz
Jeżeli dla kogoś kwota <150 zł za przelot w dwie strony jest zbyt wielkim wydatkiem, to zdecydowanie powinien skorzystać z rady Arka.
Luca, 11 stycznia 2013, 9:20 | odpowiedz
https://wizzair.com/pl-PL/travel_services/WIZZ_Card Co ciekawe do tej pory oferują karty citiwizz jako zwalniające z opłat...
Cieplix, 11 stycznia 2013, 9:50 | odpowiedz
No przecież karta citiwizz zwalnia z opłat, więc piszą prawdę ... a że niedługo będzie inaczej, to już całkiem inna sprawa :)
maczala1, 11 stycznia 2013, 10:02 | odpowiedz
@Matek oczywiscie chomiki i swinki morskie sa zwolnione od oplat i paszportow i wszystko co sobie tylko jestes sensownie wyobrazic latajac prawdziwymi drealerami marzen w marzenach na jawie i we snie, na poduszcze polecam ! Jesli chodzi o karte Citi Banku to mialaby ona sens dla latania pojedynczego gdyby kosztowala tak ok 20 zl jak wiele innych kart np BZWBK, cena 94 zl za karte City Banku jest zbyt wygorowana, jak zniosa zwolnienie z oplat pod koniec stycznia, to ta karta kredytowa bedzie jak pisza jak narazie dawala czlonkostwo w Wizz Air Club za 130 zl ale trzeba to samemu formalnie dopilnowac, co bedzie dalej nie wiadomo? Karta ta daje tez mozliwosc zbierania ponoc punktow przy zakupach w sklepach na Konto Wizz, co zwalnia od oplat. Ale zalozenie konta Wizz i podladowanie min kwota 300 euro tylko telefonicznie jak narazie, ale maja uruchomic przelewy na konto wiz przez Internet. Telefony do WizzAira to tez ok 4-5 zl za min. Jednak dla pojedynczych przelotow tanich mrozenie 300 euro na koncie to troche nie wydodna sprawa. Lepiej moze jednak zaplacic 18 zl za przelew z banku za kazdy odcinek. Na karcie Citi Banku nie ma ubezpieczenia podroznego, co trzeba sobie oddzielnie gdzies kupic jak ktos chce. Tak ze ta karta Citi Banku jest stanowczo za droga 94 zl za rok to chyba jedna z najdrozszych kart kredytowych na rynku, czlonkostwo w Wizz. club jest teraz dla posiadaczy tej karty, ale za rok juz moze nie byc. WizzAirr dobrze mysli i nie chce doplacac do banku, woli kase trzymac u siebie na Koncie Wizz (moze jako parabanku) bez oprocentowania ma sie rozumiec, ale zwalnia od oplat za przelewy bankowe i z kart. A karta Citi Banku sie konczy, zeby miala sens na rynku to powinna kosztowac duzo mniej ok 20zl a max 50 zl jeszcze z jakimis promocjami a nie ok 100 zl jak teraz. TAK ZE PRAWDZIWE BEZAWARYJNE DREAMLINERY MARZEN W MARZENIACH NA JAWIE I WE SNIE SA BEZKONKURENCYJNYM HITEM !
Arek, 11 stycznia 2013, 11:27 | odpowiedz
Jest to portal o tanim lataniu a niektórzy maja pretensje że ktoś kupił biolet za 4 zł-jest to ponizej kosztów ale jest to też reklama lini-i tak wydaje mi sie należy to traktować. Nie rozumiem zadowolenia niektórych z podwyżek. Wydaje mi sie ze linia kiepsko finansowo stoi skoro w okresie kilku miesiecy usiłuje wyciągnąć sporo kasy dodatkowej od pasażerów mało sensownymi posunieciami-bagaż podręczny i karty de facto-lojalnosciowe. Spójrzcie na lot 23.01 Gdańsk -Luton z małym podręcznym wizzem kosztuje dziś ponad 1200 zł w 1 stronę. Pytanie kto to kupi w tej cenie. LH jest taniej a na pewno wygodniej. To świadczy też o tym, że łapią frajerów i ciągle zmieniaja warunki gdy. Na razie jest 2:1 na ryana. Rozumiem że są koszty przelewu ale nikt mi nie powie że 18 zł za odcinek (jak już to tak jak w easyjecie za rezerwację), czy karty za 6 euro. Toż to ewidentna ściema.
Adam, 11 stycznia 2013, 11:29 | odpowiedz
@ Arek "Karta ta daje tez mozliwosc zbierania ponoc punktow przy zakupach w sklepach na Konto Wizz," skąd ta wątpliwość [ponoć]? upraszczając przeliczenia, wychodzi 2% cashback. wydając 1000 zł/m-c masz 20 zł na koncie wizz, więc netto 12 zł do przodu. a jeśli chodzi o opłatę 8 zł/m-c to wystarczy zadzwonić na infolinię z informacją, że się rezygnuje - anulują od ręki. mi dodatkowo dali 50 zł cashbacku na styczeń (10% od zakupów, max 50 zł). w zaistniałej sytuacji myślę, że nie będzie problemu wyszarpać coś więcej.
pm, 11 stycznia 2013, 11:39 | odpowiedz
Do końca tego roku może się karta opłacać bo bank coś dorzuci ale potem szkoda zbierać plastik
Adam, 11 stycznia 2013, 11:50 | odpowiedz
Potwierdzam, wystarczy wysłać maila do Banku z prośbą o wskazanie procedury zamknięcia karty. Po 3 dniach oddzwonił konsultant z propozycją zniesienia opłaty na zawsze + zwrotu opłaty miesięcznej za ostatnie 3 m-ce. Oczywiscie propozycja zalezy pewnie od wartosci klienta (obrotów na karcie)
Ladislao, 11 stycznia 2013, 12:03 | odpowiedz
Ladislao niestety mam na karcie mały dług i bank czuje że w styczniu go nie zapłacę i nie jest skory do dawania czegoś gratis. Także trudno jeszcze 2 miechy wytrzymam ale potem dziekuję-wolę kartą z cashbackiem płacić albo przelewem.
Adam, 11 stycznia 2013, 12:41 | odpowiedz
Od momentu wydania mam tę kartę bez żadnych opłat na zawsze, więc jest to uzyskania bez żadnego większego wysiłku. A cashback 2% plus członkostwo WDC bez opłat to nie taka zła propozycja. Tak, jest też Alior Sync z cashbackiem 5%, ale tylko na zakupy w necie, więc wcale nie jest to taki wypas jak to kilka osób przedstawia.
AK47, 11 stycznia 2013, 14:03 | odpowiedz
karta kartą... mam i korzystam. ale za klub zapłaciłem jakieś 2 tygodnie temu... *****.
krzysiek k, 11 stycznia 2013, 15:05 | odpowiedz
Adam, Nikt nie ma za złe ,że ktoś coś, że poleciał za 4 albo wrócił za 8. Rozmowa jest o tym,że część ludzi popadła już w taką paranoję iż uważa ,że to wszystko naprawdę i że będzie tak zawsze, że się należy. Ty nie zapłacisz 1200 zł za lot do Londynu.Trudno. Tak wycenia swoją usługę Wizzair 23.01. Wolny wybór. Jeżeli liniom nie będzie się opłacać prowadzenie tego biznesu to go zlikwidują. I wtedy będziesz miał do wyboru,że albo zapłacisz tyle ile sobie zażyczy inna linia lotnicza albo nie polecisz. I żadne obrażanie się niczego tu nie zmieni. To elementarz ekonomii. Usprawiedliwieniem może być to,że od 1989 roku trwa kształcenie na różnych wartościowych inaczej kierunkach w rodzaju marketing i zarządzanie,psychologia drobiu itd., , które skutecznie jak widać odmóżdżyły całkiem znaczną część populacji z premedytacją robiąc z nich analfabetów niezdolnych do samodzielnego rozumowania.
zapinio, 11 stycznia 2013, 15:11 | odpowiedz
zapinio masz trochę racji obrażanie się nie ma sensu-to jest ekonomia. Ale rynkiem rządzi także klient. Ja kierując się racjonalnoscią dokonuje wyboru ekonomicznego-także porównując oferty-w sytuacji podróży z rodziną akurat w kwietniu wychodzi mi z bagazem ryanem o ok. 100 zł za osobę mniej niż wizem. Stansted czy Luton-jednakowo daleko. Z tego powodu wizz starci. Przy lotach kombinowanych również. Nikt nie żada od lini niskich cen ale przy ich braku rozsądku - serwowanie cen 1200-to nawet moi rodzice nie majacy pojęcia o latanie nie pojadą-prawie każdy powie ze jest to za drogo jak na taki standard i trasę. Jest kryzys i wiadoo że linia szuka oszczędnosci-ale jest tez konkurencja która nie śpi. Wystarczy zobaczyć ile kosztuje teraz Air Berlin z Gdańska do Stanów czy Bagkoku czy Pkuket (relatywnie tanio-w granicach 1600-2000) a np. kombinowany wizem i ryanem na Kanary z Bagażem wyjdzie koło 1200-1400 zł-i ryzyko że jakiś lot się posypie. To ja wolę i myśle wielu innych polecieć sobie do Tajlandi niż babrać się tzw. tanimi liniami po Europie.
Adam, 11 stycznia 2013, 17:14 | odpowiedz
"serwowanie cen 1200-to nawet moi rodzice nie majacy pojęcia o latanie nie pojadą-prawie każdy powie ze jest to za drogo " Zawsze możesz jechać autobusem - będzie taniej ;)
Lukas, 11 stycznia 2013, 18:04 | odpowiedz
Polecam kontakt z infolinią banku, bez problemu znoszą opłaty za kartę na rok, na dodatkowe punkty nie ma co liczyć. posiadając kartę automatycznie stajesz się członkiem WDC, także pomimo że nie można już liczyć na zniżkę rezerwacyjna, to posiadanie karty za darmo nadal się opłaca. Zniżka 45 zł obowiązuje przy biletach powyżej 59zł. Ja swoją kartą płace wszędzie, gdzie tylko akceptują płatności, raz w miesiącu ją spłacam, a punkty sobie nabijam..cash back w Aliorze niby 5%, ale tylko na transakcje internetowe... Wolę już miec kartę Wizz ale za darmo
klient, 11 stycznia 2013, 18:39 | odpowiedz
A 1 zł, 4 zł,8 zł albo nawet 99zł to aby nie za tanio ? Czy tu także pojawiają się wątpliwości co do godziwości ceny ? Czy tu oburzenie i kategoryczność stwierdzenia będą równie silne ? Po prostu dobrze jest być odpornym na propagandę ustroju gospodarczego, marketingu i różnych fiki-miki, które są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem i logiką, a które to na naszych oczach w skali światowej dogorywają...
zapinio, 11 stycznia 2013, 18:39 | odpowiedz
Ja jako posiadacz WDC i karty Citi Wizz nie mam pretensji do Wizzair za podwyżkę - to ich sprawa. Klientem staję się dla nich w momencie zakupu biletu, patrzę na cenę i decyduję. Moja złość skierowana jest w kierunku Citi Handlowego. To ten bank oferował kartę, to z tym bankiem podpisywałem umowę na kartę (dodam, że niedawno) i to ta karta miała mi gwarantować 0 zł za opłatę rezerwacyjną. KROPKA. Taka była oferta. Oczywistym jest, że obie firmy miały między sobą umowę. Citi reklamowało (i nadal reklamuje sic!) swoją kartę jako bezharaczową. I co.. z dnia na dzień otrzymują pismo od Wizza "sorry panowie od jutra kończymy"? Kto normalny w to uwierzy? A Citi zachowuje się w tej sytuacji niemal całkowicie pasywnie... jakby na nic nie miał wpływu, a to dla nich wizerunkowy strzał w stopę. Wizzair dał im 14 dni wypowiedzenia i co? Ziewamy i olewamy? A wypowiedzenie umowy karty trwa minimum 30 dni... Osobiście nie widzę sensu dalszego trzymania karty. Dla mnie stracili całkowicie wiarygodność i to nie dlatego, że warunki się zmieniły, ale dlatego że o tym poinformował Wizzair, a nie oni sami! Dramat.
Wtk, 11 stycznia 2013, 18:45 | odpowiedz
aha, i jako ciekawostkę dodam, że z ofertą założenia konta zdążyli dziś zadzwonić. Natomiast poinformować klienta o istotnej zmianie karty - nie. Pani w słuchawce nawet zbytnio się nie zdziwiła, tylko pomału wycofała się z rozmowy... pozdro Citi :)
Wtk, 11 stycznia 2013, 18:48 | odpowiedz
Jak to nie ma co liczyć na darmowe punkty od CITI? Mile M@M rozdają a punktów WIZZ już nie? Ja bym trochę poczekał, jak dostaną kilka tysięcy wniosków o rezygnację to rura im nieco zmięknie i zaczną po tysiaku dawać.
snooka, 11 stycznia 2013, 20:05 | odpowiedz
This is the end... ;-) via koniec poliszenglisz Ale tak na serio - Wizz i Ryanair powinni za to miec zakazane reklamowac sie w rodzaju od 1 PLN. Dlaczego? Bo skoro czlonkostwo w ich beznadziejnym klubie oznacza wplate calkiem sporej sumki(moze nie dla mnie, ale to badz co badz w okolicach pensji minimalnej w RP) to wcale nie oznacza zwolnienia. Wprost przeciwnie - dana osoba udziela im nieoprocentowanego kredytu, ktory moga sobie niezle zainwestowac. Wystarczy odjac srednia ilosc lotow na pasazera, pomnozyc liczbe pasazerow razy taka sume i juz niedlugo albo beda samoloty kupowac za same roczne odsetki albo co najmniej zarobia wiecej na lokacie/inwestycjach niz samych lotach...
sfvgsdfsdfds, 11 stycznia 2013, 21:39 | odpowiedz
@zapinio i @Lukas Co do Twojego wywodu zapinio zwlaszcza - nie do konca jest prawda, ze tutaj rzadza prawa rynku. Rynek lotniczy jest dosc regulowany i to nie w sensie li wylacznie bezpieczenstwa(co mozna zrozumiec), ale takze slotow etc. Gdyby nie uwolnienie go w latach 90 czesciowo dzisiaj nadal bylby monopol, w znaczeniu doslownie faceta z palka "kupuj u nas" z gangsterskich filmow(tylko, ze w garniturze) . Nie jest tak, ze majac pieniadze, spelniajac warunki bezpieczenstwa mozna sobie latac gdzie sie chce swoja linia lotnicza, a kazde lotnisko Ciebie przyjmie, jak porty statki. Ba nawet w takich krajach jak RFN nie mozna sobie do niedawna bylo(bo sie chyba zmienilo) tworzyc regularnych polaczen autobusami miedzymiastami, bo ktos chcial uratowac koleje kosztem pasazerow... Nie zawsze prawda jest takze, ze autobus jest tanszy. Polecam poleciec do Szwajcarii, moze sie okazac, ze najtanszy na miejscu jest wlasny samochod :-). Pociagi i autobusy paradoksalnie sa tam czesto drozsze niz samoloty do/z wielu rejonow swiata, zwlaszcza Europy...
sfvgsdfsdfds, 11 stycznia 2013, 21:48 | odpowiedz
"Pociagi i autobusy paradoksalnie sa tam czesto drozsze niz samoloty do/z wielu rejonow swiata, zwlaszcza Europy…" Porównuj regularną cenę na danej trasie lotu samolotu w stosunku do autobusu a nie jakąś promocyjną dla samolotu
Lukas, 11 stycznia 2013, 22:17 | odpowiedz
Nie czytałem wszystkich komentarzy, ale większości nie rozumiem. Ja do tej pory kupowałem bilety tylko przy użyciu pieniędzy z punktów, więc karta i tak mnie nie zwalniała z opłat. Teraz dodatkowo dostanę Club za darmo, za który płaciłem co rok ponad 100 zł. W czym problem więc? Oczywiście kwestia tego kto i jak używa karty, ja wydaję nią miesięcznie ~1300 zł, więc jak łatwo policzyć co miesiąc trafia ~26 zł. Latam zazwyczaj biletami kosztującymi maksymalnie kilkadziesiąt złotych, kilka razy w roku. Jeśli ktoś jednak lata dużo, to rozumiem. Niemniej odnoszę wrażenie, że do zmiany programu przyczyniliście się... WY! Wy, którzy oferowaliście kupno biletów na forum innym osobom bez opłat za bookowanie, a w zamian zgarnialiście 4% za bilety do własnej kieszeni. I o ile znam się na ludziach, to właśnie WY krzyczycie teraz najgłośniej.
Dawid Wróbel, 11 stycznia 2013, 23:19 | odpowiedz
Jak dla mnie sama koncepcja opłaty za przyjęcie kasy jest absurdalna. Jest to chyba jedyny biznes któremu jak chcesz zapłacić to zostaniesz ekstra skasowany.
Ole, 12 stycznia 2013, 8:05 | odpowiedz
Lukas wcale autobusem nie muszą jechać-za 1200 to mozna polecieć jakąkolwiek prawie linią a nie dziadami z wiza. Porównajcie wydajesz 500 zł na bilety-z kartą citi dostajesz za to 200 pkt czyli 20 zł. Z synca 25 zł. Karta citi ma paskudne kursy walut i nic więcej nie daje. Punkty można wydać tylko na bilety wiza, 25 z synka na cokolwiek. Kartą citi można dostać punkty za wszytskie transakcje bezgotówkowe i tylko to jest plus. Także jak ktoś używa do płacenia np. w sklepie dużo może mu się opłacać, jak tylko do zakupu biletów jak to robiłem ja to nie ma sensu-bo mam tańszą kartę i jak na razie cashback dostanę w kasie którą mogę wydać na cokolwiek-choćby na zakupy z karty debetowej u ryana.
Adam, 12 stycznia 2013, 9:23 | odpowiedz
Średnia cena biletu aby lot był opłacalny dla linii to 200zł. Jeśli ktoś kupił bilet za 8zł, to dla przeciwwagi ktos musiał kupic bilet za 392zł aby wyjsc na zero. Wizz ma swiadomosc ze za tą cene (~400zł) mozna polecieć Lotem lub inna normalną linia. Dlatego szukają rozwiazań, aby najtańszy bilet był nieco droższy np 70zł. Ja bym dopłacił do 100 aby latać z Chopin'a a nie z Modlina. Karte Wizz mam od 13 grudnia 2012, kupiłem 3 bilety do Mediolanu z 1 bagazem do luku i z członk. WDC zapłąciłem 400zł. Najtaniej chyba normalną linią było by 1000zł za 3 bilety w Mega promo kupujac 6 miesiecy wczesniej. Więc juz mam 600zł oszczednosci. Teraz na koncie mam 200zł z punktów na bilety, wiec mimo wszystko się opłąca... Tak mi się wydaje, że górna granica opłacalnosci kupna biletu w tanich liniach na trasie europejskiej to 200zł/pasażera. Powyżej tej kwoty bardziej opłacalne są loty w normalnej linii w klasie ekonomicznej. W samym artykule była informacja o minimalnym doładowaniu konta 300E - jak to doładować? Czy chodzi o doładowanie punktami z karty Citi, czy może jakoś gotówką - jak?
Pawel, 12 stycznia 2013, 9:37 | odpowiedz
@ Adam "Karta citi ma paskudne kursy walut i nic więcej nie daje." - a karta synca to ma takie dobre kursy? - karta wizz daje bezpłatny WDC - 130 zł/rok + tańsze bilety
pm, 12 stycznia 2013, 9:46 | odpowiedz
3.2. Fundusze do Konta Wizz można dodać przy pomocy doładowania konta WIZZ dokonując wpłaty kartą kredytową lub przelewem bankowym w wybranej walucie bazowej. @Pawel Z regulaminu konta Wizz... 3.4. Prośbę o dodanie funduszy należy zgłosić przez telecentrum. Telecentrum dokonuje rejestracji pasażera, podaje klientowi numer konta bankowego Wizz Air, na które należy dokonać wpłaty, oraz identyfikator użytkownika WIZZ. Zlecenie płatnicze musi zawierać identyfikator użytkownika WIZZ w polu wpłaty. 3.5. Po otrzymaniu wpłaty na konto bankowe Wizz Air, staramy się dodać fundusze na konto WIZZ pasażera w ciągu 2 dni oraz przesłać potwierdzenie pocztą elektroniczną. Jeżeli pasażer nie otrzyma potwierdzenia w ciągu 2 dni, jest on odpowiedzialny za skontaktowanie się z telecentrum Wizz Air w celu sprawdzenia stanu wpłaty oraz udzielenia pomocy w jej ewentualnej identyfikacji.
Justarrived, 12 stycznia 2013, 12:42 | odpowiedz
Ciekawe czy da radę zapisać WDC (to ktore mamy otrzymac w związku z kartą) na inną osobę?
mar941, 12 stycznia 2013, 13:18 | odpowiedz
na znak protestu nie kupie juz zadnego biletu za 4zł..
TOM971, 12 stycznia 2013, 13:44 | odpowiedz
właśnie dziś (12.01.2013) kupuje bilet na 23.01 - system nienalicza mi opłaty 2 x 36zł po czym po zapłacie kartą informuje że trzeba dopłacić 72zł !!! :-) (lot w dwie strony). Czyli na bilety z data od 23-go trzeba płacić haracz już teraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kriss, 12 stycznia 2013, 15:54 | odpowiedz
@ kriss Wow, ja dziś kupowałem bilety i wszystko przebiegło normalnie. Jeśli można to poproszę screeny i przyjrzę się tej sprawie.
Hubert Olender, 12 stycznia 2013, 16:08 | odpowiedz
ech, kilka dni temu przedluzylem wdc za 85 pln. ile trwa przelanie pkt z karty na konto wizz? pisze niby w citi 14 dni, a w rzeczywistosci?
shi, 12 stycznia 2013, 16:11 | odpowiedz
@ kriss ale to na maila dostałeś info, że masz dopłacić, czy jak? Do ostatniego kroku nie pobiera opłaty za płatność kartą Wizz, ale z tego co piszesz, to następuje to już po dokonaniu transakcji?
J, 12 stycznia 2013, 17:42 | odpowiedz
pm sync nie ma super kursów walut ale citi bije wszystkie banki w PL na głowę swoimi kursami i dotyczy to nie tylko euro i funtów-mega drogo jest innymi walutami-dotyczy to zarówno płatnosci internetowych, wypłat z bankomatów. Każdy kto płacił kartą citi za granicą to potwierdzi. Jakakolwiek inna karta w PL jest lepsza nawet auchan skarbonka MC czy inna prepaidowa jest lepsza. Oczywiscie pytanie jaka jest górna akceptowalna cena biletu taniej lini-ktoś podawał 200 zł-to zależy od trasy i konkurencji oraz terminu płatności. Na niektórych trasach to i 400 będzie dobrą ceną, Ale trzeba porównywać oferty porównywalne-tu mamy lotniska wygwizdowa, dziwne pory lotów, masę dodatkowych płatnosci-za miejsce, bagaż itp. Czasami taniej jest regularną linią
Adam, 12 stycznia 2013, 18:01 | odpowiedz
re: Hubert Olender : "@ kriss Wow, ja dziś kupowałem bilety i wszystko przebiegło normalnie. Jeśli można to poproszę screeny i przyjrzę się tej sprawie." dzięki za zainteresowanie; No to coś wiadomo (chyba): mają jakąś awarie (dwoniłem do Wizzair). Zrobiłem równiez drugą i trzecia rezerwacje inną kartą i to samo. W końcu zadzwoniłem bo w czwartej (poprzednie 3 znikły) pisze że realizacja zakończona (a nie ściągneło z karty i jako status płatności pisze że "oczekuje". Dodatkowo pisze że podróż minęła a to ma być 23.01.2013 ?! wic nie wiem wg jakiego kalendarza pracuje Wizzair Nie wiem też co z tego będzie bo Pani powiedziała że jest awaria i żebym sprawdził po 20.00 Wg niej jest ok, a mi nie przyszedł SMS z kodem z City Banku wiec ja uważam że kolejna rezerwacja pójdzie w powietrze (bo bank nie poteierdził)! A ja wydałem 35zł za tel do Wizzair, który miał mnie uspokoić a chyba mnie szlag trafi bo nie czają o co chodzi :-( no i nie wiem czy kupiłem te bilety czy nie ! porażka ...
kriss, 12 stycznia 2013, 18:23 | odpowiedz
cd... re: Hubert Olender : (zamiast sccrena) Aktualny status: Zamknięty Kolejny krok: Ta podróż została potwierdzona i zrealizowana w przeszłości. Mamy nadzieję, że lot był udany! Nie można dokonać modyfikacji. Zmodyfikuj rezerwację: Nie można dokonać modyfikacji.Wylot W6 1141 23 stycznia 2013 Wylot z: Katowice (KTW) 06:05 → Przylot do: Rzym Ciampino (CIA) 08:15 Lot w jedną stronę Katowice (KTW) → Rzym Ciampino (CIA) 168,00 zł Bagaż 90,00 zł Łączna cena 258,00 zł Podsumowanie płatności Metoda płatności Cytowana cena Pobrana cena Status Karta Citibank Wizz Air XXXXXXXXXXXXXXXX 258,00 zł 258,00 zł (oczekuje) ========================================================================== PS. co z powyższego wynika ? tego nie wie nikt :-(. Najlepsze że mają nadzieję że lot który ma się odbyć w przyszłości był udany :-)
kriss, 12 stycznia 2013, 19:07 | odpowiedz
@kriss Po Twoim wpisie sprawdziłem rezerwację robioną kilkanaście minut temu i mam dokładnie taką samą sytuację. :(
adik78, 12 stycznia 2013, 19:20 | odpowiedz
A nie ma przypadkiem jakiegoś prawa unijnego stanowiącego że musi być co najmniej jedna karta zwalniająca z opłat? Cos sie mi obiło o uszy przy okazji "afery" z opłatami w FR. A swoja drogą to jest dziecinada ze strony wizza. 2-3 lata temu nie było karty wizz i najtanszą opcją był przelew. Potem wprowadzili kartę, a teraz sie wycofują znowu i ponownie przelew jest najtańszy. Niepoważni są. Ryan z reszta to samo. Udawanie że bilet lotniczy może być w cenie miejskiego na autobus a nastepnie opłaty za bagaż za rezerwację itd. A już najlepsze sa "tabelki" w ryanairze z wyszczególnionymi opłatami, gdzie mogą sobie wpisać wszystko.
jaac., 12 stycznia 2013, 20:48 | odpowiedz
do: adik78 : sprawdź teraz jaka jest cena. Mój lot jest droższy o 100zł (po awarii) jakbym chcial zrobić kolejną! Napisalem reklamacje mam nadzieję że pozwolą ją dokończyć.
kriss, 12 stycznia 2013, 21:13 | odpowiedz
@ kriss Sprawa znana jest na forum: http://www.fly4free.pl/forum/wizz-dziwne-potwierdzenie-rezerwacji,181,23691 Ja zawszę dzwonię w takich sytuacjach na bezpłatny (połączenie lokalne) nr Wizz Air: http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/schedule_change/ Obowiązują lokalne stawki za połączenia. Numery te przeznaczone są wyłącznie dla pasażerów wymagających pomocy w związku ze zmianą rozkładu lotów i nie mogą być wykorzystywane do zgłaszania innych zapytań lub problemów.
Hubert, 12 stycznia 2013, 21:36 | odpowiedz
@Rafal75 No nie zaruj z Miles&Less.... to przeciez jest mega sciema, bilety nagrody to zlodziestwo - rzekome podatki i oplaty sa sa czasem drozsze niz ogolnodostepne normalne ceny biletow w systemie rezerwacyjnym ! Ceny hoteli? Przyklad Monachium 15.03 - 1 noc, najtanszy hotel Nh Muenchen Am Ring 22000 mil bez sniadania, bylem w tym hotelu rok temu za 140zl! czyli liczac ze dostajesz za 5zl jedna mile , musisz wydac 100.000 zl poprzez karte Citi M&M zeby dostac 1 noc w najtanszym hotelu za 140zl bez sniadania. PROSZE ! Kuba
KubaS, 13 stycznia 2013, 11:08 | odpowiedz
KubaS ma całkowitą rację przepuszczając 100.000 zł przez inną kartę np. z cashbackiem 1% - ma się 1.000 zł i bez łaski można sobie zwyczajnie kupić kilka takich noclegów. MM to żenada chyba że jest sie prezesem dużej firmy lata służbowo a wykorzystuje to prywatnie. W innym przypadku nie ma szans cos zebrać-do tej pory nie udało mi sie nazbierać nawet na 1 lot i dlatego kartę tę zamykam niedługo bo kompletnie nic ona nie daje.
Adam, 14 stycznia 2013, 10:03 | odpowiedz
Zbędna dyskusja. Złożyłem wypowiedzenie karty CitiWizz w dniu dzisiejszym. Straciła dla mnie rację bytu. Niech się teraz CITI martwi jakiego to partnera handlowego sobie wybrało.
zefirelli, 14 stycznia 2013, 10:31 | odpowiedz
O tych milach na kartę co piszecie to sciema u innych typu np. pay paca.
Janusz, 14 stycznia 2013, 13:41 | odpowiedz
Dziś dzwoniono do mnie z banku i Pani powiedziała, że teraz karta będzie obniżała kwotę za bilet o 45zł o ile jego wartość przekroczy 50zł. Nie szukałem jeszcze w internecie, ale bardzo ciekawa informacja...
niepewny, 14 stycznia 2013, 19:53 | odpowiedz
No przecież obniżkę ceny biletu o 45zł daje właśnie członkostwo w WDC. O tym piszą już wszyscy. Karta City będzie dawała darmowe człnkostwo w WDC. Inna sprawa że takie członkostwo można sobie wykupić bez karty :)
maczala, 14 stycznia 2013, 20:28 | odpowiedz
Witam, Posiadam karte Citibank Wizzair i czlonkostwo w WDC od okolo pol roku. W tej chwili w zakladce profil zaznaczone jest ze nie posiadam czlonkostwa w WDC ale przy wyborze biletow przyznaje mi ceny z WDC. Moje pytanie jest nastepujace czy po 23 stycznia moje czlonkostwo bedzie "wykorzystane" z karty CITI jako rekopensata czy dalej ze starego czlonkowstwa i dopiero w momencie zakonczenia starego wejdzie nowe z karty CITI? W momencie gdy od 23 stycznia bedzie to czlonkostwo z karty CITI czuje sie pokrzywdzony przez bank i przewoznika za niewykorzystany okres WDC za ktory zaplacilem.
Jacek B., 15 stycznia 2013, 7:04 | odpowiedz
Nie rozumie, co tacy nerwowi pryjdzie 23.01 i wszystko bedzie jasne.
Janusz, 15 stycznia 2013, 8:11 | odpowiedz
Jak ktos lata 2-3 razy w miesiacu do tego kupuje duzo biletow to takie informacje sa cenne. W tej chwili wizzair podniosl wszystkie ceny i obawiam sie ze do 23.01 beda dalej na takim wysokim poziomie bo wszyscy beda chcieli skorzystac do 23 ze znizki z CITI, a pozniej Wizz znowu je obnizy.
Jacek B., 15 stycznia 2013, 8:28 | odpowiedz
Zefirelli ma rację bo jak zadzwoniłem to wyobraźcie sobie że wcale nie dali mi darmowej karty-generalnie nic nie zaproponowali. Będę chciał to zwyczajnie kupię sobie członkostwo i będę płacił albo przelewem albo kartą walutową albo z cashbackiem jak już będę musiał z nimi lecieć chociaż teraz cześćiej wolę ryanem-jest tańszy no i zawsze duży podręczny.
Adam, 15 stycznia 2013, 8:59 | odpowiedz
Polaczki cebulaczki płaczą, że karta nieważna, niech bank odda hajs itp, bo zmienił zasady! straaaaszne! A jakbyście przeczytali regulamin to kartę możecie oddać w każdym miesiącu bez żadnych konsekwencji - ważne aby była spłacona. Ale płaczcie dalej na internecie, będzie Wam lepiej! :)
andrew golota, 15 stycznia 2013, 13:25 | odpowiedz
Gołota-jest okres czasu na wypowiedzenie umowy i w tym czasie mogą pobrać opłaty jakbyś nie wiedział jest coś takiego jak umowa i działa w 2 strony chyba że jesz cebule i nie wiesz
Adam, 17 stycznia 2013, 15:18 | odpowiedz
Niespodzianka. Przeglądając kalendarz Wizza trafiłem na taki myk: Gdańsk - Hamburg - Gdańsk 08.03.13. - 11.03.13. Cena zwykła (płatność Citi): 19 zł + 4 zł Cena z Wizz Club (płatność Citi): 24 zł + 4 zł Okazuje się, że taniej bez Wizz Clubu :)
sax, 18 stycznia 2013, 13:26 | odpowiedz
Dwa ważne pytania: 1) Posiadając kartę Citi Wizz dostaję automatycznie członkostwo w Discount Club -> a pytanie brzmi czy zniżki obowiązują mnie tylko przy płaceniu tą kartą, czy w każdym wypadku (np. płacę punktami z konta= brak opłaty + zniżka za Discount) ? 2) Na jakimś forum wyczytałem, że punkty zbierane za pomocą karty Citi Wizz są ważne tylko przez rok.. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić tą informacje? Czy to jest gdzieś napisane w regulaminie? Jeżeli tak to proszę o podanie linka / cycatu z regulaminu ;) W miarę możliwości proszę o odpowiedź na maila: tmsz.zielonka@gmail.com
zielak666, 22 stycznia 2013, 17:48 | odpowiedz
Na jedno z moich pytań już mogę odpowiedzieć jakby kogoś interesowało: Mianowicie punkty na koncie Wizz pozyskane z karty Citi są ważne 2 lata a nie rok. Co ciekawe, punkty przed przelaniem ich na konto Wizz (czyli gdy znajdują się jeszcze „na karcie”) są ważne forever (do rozwiązania umowy o kartę). Czyli jak ktoś mało lata a zbiera te punkty to opłaca się trzymać te punkty w Citi a wymieniać jak potrzeba – trzeba tylko pamiętać o tym, że wymiana zajmuje ok 2-3 dni. Natomiast pierwsze moje pytanie po dłuższym przemyśleniu chyba było głupie ;]
zielak666, 22 stycznia 2013, 19:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »