Fly4free.pl

Karaibski raj znosi wszystkie restrykcje związane z koronawirusem!

Foto: Valentin Valkov / Shutterstock
Władze Dominikany ogłosiły, że rezygnują ze wszystkich krajowych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. To efekt udanej kampanii szczepień, która mocno ograniczyła liczbę nowych zakażeń.

Dominikana może uchodzić za wzór dla innych krajów mocno stawiających na turystykę, bo niemal przez cały okres to pandemii podróżujący do tego kraju nie musieli przy wjeździe pokazywać paszportów szczepień ani negatywnych wyników testu na koronawirusa. W efekcie turyści chętnie podróżowali do tego karaibskiego kraju: w ubiegłym roku Dominikana przyjęła niemal 5 mln zagranicznych turystów. To niemal dwa razy więcej niż w 2020 roku i 77 procent liczby z 2019 roku. Jednocześnie sytuacja pandemiczna na Dominikanie przez cały czas pozostawała pod kontrolą.

W najgorszym momencie, w połowie stycznia tego kraju, liczba nowych przypadków wynosiła 6-7 tysięcy nowych zakażeń dziennie. Obecnie ponownie spadła do poziomu kilkuset przypadków dziennie, więc władze Dominikany postawiły na kolejny krok, czyli zniesienie wszystkich restrykcji związanych z koronawirusem wewnątrz kraju.

– Będziemy musieli dbać o siebie odpowiedzialnie, ale bez ograniczeń – powiedział w wystąpieniu telewizyjnym Luis Abinder, prezydent Dominikany.


Dominikana zrezygnuje więc m.in. z nakazu noszenia maseczek, okazywania certyfikatu szczeień przy wejściu do zamkniętych pomieszczeń publicznych oraz ograniczeń w liczbie osób przebywających w miejscach publicznych.

Z oficjalnych danych wynika, że dwiema dawkami zaszczepiło się 5,8 mln mieszkańców tego kraju, czyli ok. 56 procent obywateli Dominikany. Jeśli zaś chodzi o trzecią dawkę, to przyjęło ją 2,2 mln ludzi, czyli ok. 20 procent uprawnionych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Od dawna tak jest...to żaden news...chyba sponsorowany przez biura podróży 
Agata Wawrzyn, 18 lutego 2022, 17:00 | odpowiedz
To jest wg Was "udana kampania szczepień"? 56% zaszczepionych.
DMWpl, 20 lutego 2022, 12:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »