Fly4free.pl

Kambodża ponownie otwiera się na turystów. Już za kilka tygodni!

Kambodża Phnom Penh
Foto: Elite Studio / Shutterstock
Rząd Kambodży ogłosił plan ponownego otwarcia granic dla turystów. Według aktualnych informacji, pierwsi odwiedzający mogliby odwiedzić ten kraj już z końcem listopada! Sprawdziliśmy, jakie warunki trzeba będzie spełnić.

Obecnie wjazd do Kambodży jest możliwy, ale bardzo kłopotliwy i niewielu turystów decyduje się na taką wyprawę. Na czym polega trudność? Przede wszystkim, zawieszono wydawanie wiz przez internet i na granicy. W efekcie trzeba ją uzyskać w placówce dyplomatycznej.

To jednak dopiero początek, bowiem poza tym musimy poddać się kwarantannie hotelowej – 14 dni w przypadku osób niezaszczepionych i 7 dni w przypadku zaszczepionych. Poza tym musimy przedstawić negatywny wynik testu PCR i wpłacić depozyt na poczet potencjalnego leczenia (2 tys. USD dla niezaszczepionych i 1 tys. USD dla zaszczepionych). Sporo, prawda?

Przepisy mają się zmienić pod koniec listopada

Nowe zasady mają zacząć obowiązywać 30 listopada. Będą jednak dotyczyć wyłącznie turystów, którzy są w pełni zaszczepieni (tzn. przyjęli dwie dawki w przypadku preparatów dwudawkowych i jedną w przypadku jednodawkowych).

Na ten moment wiadomo, że tacy turyści będą zwolnieni z kwarantanny. Przez pierwszych 5 dni pobytu muszą jednak pozostawać w wyznaczonych miejscach, a dopiero później będą mogli zupełnie swobodnie podróżować po całym kraju. W ciągu tych 5 dni mogą jednak zwiedzać okolice, korzystać z wszystkich usług, sklepów czy atrakcji.

Czeka nas również zrobienie testu PCR przed wyjazdem i szybkiego testu na koronawirusa już po przyjeździe. Dodatkowo po wspomnianych 5. dniach pobytu również musimy poddać się badaniu. Wymagane będzie również wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Dokąd będzie można pojechać?

Istotny jest jednak fakt, że nie od razu będzie można przylecieć w dowolne miejsce. Na początek turyści będą mogli odwiedzić przede wszystkim nadmorskie miejscowości i regiony. Mówi się, że pierwsze do otwarcia są Sihanoukville i Koh Kong.
Najważniejsze miejsce z perspektywy turystów, czyli Siem Reap (tuż obok świątyń Angkor Wat) ma dołączyć do tych regionów w styczniu 2022 roku.

Kambodża straciła fortunę przez długie miesiące utrzymujących się obostrzeń. Jeszcze przed pandemią, czyli w 2019 roku do kraju przyjechało 6,6 mln obcokrajowców, którzy zostawili 5 mld USD. Dla porównania rok później turystów było zaledwie 1,3 mln, a wpływy do budżetu zmalały pięciokrotnie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
jakie otwarcie ? chyba raczej jakies jaja. Test przed wylotem, po przylocie, po 5 dniach. Z takimi wymaganiami to oby mieli jeszcze mniej niz 1,3 mln turystow w 2022 roku. Kazdy rozsadny turysta wybierze kraj lub kraje gdzie nie ma takich cyrkow (kilku testow pomimo zaszczepienia)
gosc_us, 29 października 2021, 16:28 | odpowiedz
Środkowy palec trzeba pokazać. To nie jest żadne otwarcie.
Adaam34, 29 października 2021, 20:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
dla władz Kambodży, i nie tylko, zaszczepieni stanowią takiego samego ryzyka zarażenia.
edgardepo, 30 października 2021, 16:14 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »