Fly4free.pl

Kambodża jest gotowa się „otworzyć”. Ale nie liczcie na bezproblemowy wjazd

angkor wat
Foto: Paul Szewczyk / Unsplash

Po Tajlandii, a także zapowiedziach Wietnamu i Malezji, kolejnym krajem Azji Południowo-Wschodniej, który chce znów na szerszą skalę przyjmować zagranicznych turystów, jest Kambodża. I teoretycznie mogłyby to być dobre wieści, ale obostrzenia, które wraz z tą decyzją szykuje rząd, nie wszystkim się spodobają.

W tej chwili wjazd do Kambodży nie jest zupełnie niemożliwy, ale bardzo uciążliwy. Przede wszystkim wizy wydają wyłącznie placówki dyplomatyczne, więc już tu napotykamy pierwszy problem. Po drugie każdy z obcokrajowców musi wpłacić 2 tys. USD depozytu, który ma zabezpieczyć potencjalne koszty leczenia, kwarantanny czy dodatkowych testów na COVID-19. Po trzecie – musimy wykonać testy, zarówno przed przylotem jak i po dotarciu do Kambodży, a także mieć ubezpieczenie zdrowotne. I po czwarte – czeka na nas 14-dniowa kwarantanna w wyznaczonym ośrodku.

W tym kontekście nowe zasady wydają się być liberalne, ale to wcale nie znaczy, że wjazd będzie bezproblemowy, a turyści szturmem wrócą do Kambodży. Z inicjatywą zmian wyszedł premier Hun Sen. Co konkretnie zaproponował?

Przede wszystkim, do Kambodży będą mogły wjechać wyłącznie osoby zaszczepione. Będą również musiały przejść 7-dniową kwarantannę. Pocieszeniem może być fakt, że ta ostatnia nie oznacza bezwzględnej izolacji. W ciągu tego tygodnia możemy zacząć już zwiedzanie okolicy, choć według z góry ustalonych zasad.

– Przejdą kwarantannę, ale nie w hotelowym pokoju. Mogą w tym czasie spacerować po mieście, na przykład w Siem Reap, mogą zwiedzać świątynie – tłumaczył premier.

Teraz całą sprawę ma przedyskutować rząd. Wtedy poznamy prawdopodobną datę wprowadzenia nowych zasad i więcej szczegółów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ale się z nich uśmiałem.
zbigtramp, 17 września 2021, 21:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »