Fly4free.pl

Kambodża zniesie restrykcje wjazdowe dla części turystów. Ale dopiero pod koniec roku

kambodża
Foto: Sagdawut Tantoksap / Shutterstock

Rząd Kambodży rozważa poluzowanie obostrzeń wjazdowych w czwartym kwartale 2021 roku. Nie oznacza to jednak, że zupełnie otworzy swoje podwoje. Jako pierwsi bez utrudnień wjechać będą mogli do tego kraju turyści z krajów niskiego ryzyka, którzy dodatkowo będą już zaszczepieni.

Kambodża nareszcie zapowiedziała wstępną datę odmrażania turystyki.

– Ciężko pracujemy, aby w czwartym kwartale 2021 roku przyjmować turystów zagranicznych, zwłaszcza zaszczepionych – powiedział Thong Khon, minister turystyki.

Najprawdopodobniej jednak jako pierwsi będą wpuszczani turyści z krajów niskiego ryzyka. Czy to oznacza, że zupełnie nie będą obowiązywać ich obostrzenia czy jedynie, że będą musieli spełnić ich mniej? Tego na razie nie wiadomo. Na razie wiemy, że luzowanie ma się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku.

Minister turystyki zapowiedział również, że w najbliższych miesiącach chciałby przyśpieszyć nieco tempo szczepień – nie tylko wśród zwykłych mieszkańców, ale szczególnie wśród osób pracujących w turystyce. Resort będzie również wspierał branżę turystyczną w trakcie odmrażania i zapowiedział, że powrót turystów musi odbyć się w sposób bezpieczny. To jednak może oznaczać ścisłe wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób będzie można zwiedzać Kambodżę.

Na szczegóły przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Kambodża jest jednym z tych krajów, które obecnie mają najbardziej restrykcyjne zasady wjazdu. Przede wszystkim zawieszono możliwość uzyskania e-wizy lub tzw. wizy on arrival, a więc wizę trzeba uzyskać przez placówki dyplomatyczne. Musimy też spełnić szereg warunków – posiadać ubezpieczenie zdrowotne (na przynajmniej 50 tys. USD) i wpłacić depozyt w wysokości 2 tys. USD na poczet potencjalnego leczenia lub kwarantanny. Dodatkowo zaraz po przylocie musimy poddać się testowi na COVID-19.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »