Fly4free.pl

Znana tania linia z USA poleci do Europy! Nowe maszyny, a w planach aż 6 miast

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowe, znacznie więcej miejsca na nogi niż u konkurentów i supertania klasa biznes – takie zalety posiada amerykańska linia JetBlue, która ogłosiła właśnie, że od 2021 roku uruchomi połączenia z Bostonu i Nowego Jorku do Londynu. Wbrew pozorom, to może oznaczać duże zmiany na rynku połączeń transatlantyckich.

O pojawieniu się linii JetBlue na jednej z najpopularniejszych tras świata głośno było od kilku lat. Ostateczne potwierdzenie otrzymaliśmy dopiero w środę, gdy przewoźnik podzielił się swoimi planami. Co wiemy?

Połączenia z Bostonu oraz Nowego Jorku do Londynu zostaną uruchomione w 2021 roku i będą realizowane kilka razy dziennie. Przewoźnik będzie korzystał z nowoczesnych wąskokadłubowych Airbusów A321 w wersji Long Range, czyli przeznaczonej na dalekie trasy. Linia będzie miała 13 takich samolotów, a w każdym z nich znajdzie się jej największa zaleta, czyli Mint – to zdecydowanie najlepszy produkt klasy biznes w tanich liniach lotniczych, a i wśród regularnych przewoźników pewnie plasuje się w czołówce.

W ramach tej usługi pasażerowie klasy biznes mogą rozkładać fotel do pozycji pełnego łóżka, ale też – mogą się odseparować od reszty samolotu, bo Mint ma zamontowane drzwi, które dają pasażerom maksymalną prywatność.

Mint JetBlue
Foto: JetBlue

Kolejną zaletą JetBlue ma być cena – na trasach krajowych w USA klasa biznes u tego przewoźnika jest nawet o połowę tańsza niż u konkurentów. Teraz przedstawiciele linii przekonują, że podobne różnice zachowają na trasach transatlantyckich.

Ale to nie jedyna zaleta dla pasażerów – JetBlue słynie też z bardzo wygodnej klasy ekonomicznej, co wyraża się w wielkości przestrzeni na nogi. Amerykański low-cost oferuje swoim pasażerom w klasie ekonomicznej aż 34 cale tzw. legroomu – to 86,86 centymetrów. Dla porównania – w Ryanairze miejsce na nogi jest o 3 cale węższe i wynosi ok. 78,74 centymetra. Mamy więc tu do czynienia z rzadko spotykaną sytuacją, gdy pasażer klasy ekonomicznej ma do dyspozycji naprawdę komfortowe miejsce.

Niewiadomą jednak jest to, na które londyńskie lotnisko poleci przewoźnik – JetBlue chciało latać na Heathrow, ale trudno jest tam o sloty (które są zresztą niezwykle drogie), więc nie można na razie wykluczyć, że będzie to np. Gatwick.

Ale prawdziwym hitem jest fakt, że Londyn na pewno nie jest ostatnim miastem w Europie, do którego poleci JetBlue. Na przedstawionej w środę prezentacji mogliśmy zobaczyć, że wśród miast, w których amerykańska linia chciałaby wkrótce się pojawić, są: Dublin, Paryż, Lizbona, Madryt i Amsterdam.

Czekamy z niecierpliwością na pojawienie się tego przewoźnika w Europie.

Foto: JetBlue
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »