Fly4free.pl

Brytyjska tania linia zawiesza loty do Polski na kilka miesięcy. Z powodu sytuacji w Ukrainie

jet2
Foto: DoubleClix / Shutterstock
Brytyjska linia Jet2 zdecydowała się zawiesić wszystkie loty do Polski. Według nieoficjalnych informacji powodem ma być sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów i gwałtowny spadek popytu na połączenia.

Jet2 to tania brytyjska linia, która w swojej siatce połączeń od kilku lat ma także Polskę. Lata co prawda tylko na jedno lotnisko – do Krakowa, ale za to aż z pięciu brytyjskich miast.

Loty z Manchesteru były oferowane 4 razy w tygodniu, a z Birmingham, Glasgow, Leeds Bradford i Newcastle dwa razy w tygodniu. Teraz wszystkie zniknęły z siatki połączeń.

Linia wyjaśnia, że nie skasowała połączeń, a jedynie zawiesiła te trasy. Zgodnie z tą, decyzją odwołano wszystkie loty do naszego kraju – od 24 marca. Trasy do Manchesteru, Birmingham i Leeds mają wrócić za dwa miesiące – 27 maja, ale już te do Glasgow i Newcastle dopiero za 5 miesięcy, bo 2 września.

Co stoi za taką nagłą zmianą rozkładu? Jet2 nazywa to dość ogólnikowo „obecnymi okolicznościami”. Nie ma jednak wątpliwości, że chodzi o inwazję Rosji na Ukrainę. Dodatkowym czynnikiem miał być spadek popytu na te połączenia.

– Za decyzją o anulowaniu lotów do Krakowa stoją obecne okoliczności. Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy – poinformowała linia.

Jet2 zapewniło też, że wszystkie istniejące rezerwacje zostaną anulowane z automatu. Linia nie wyklucza jednak dalszych zmian. Będzie bowiem na bieżąco informować o sytuacji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »