Fly4free.pl

PAŻP dogadała się z kontrolerami! Wakacyjne loty z Polski odbędą się zgodnie z planem

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego i PAŻP porozumiały się w sprawie wszelkich rozbieżności – informuje Polsat News. Oznacza to, że znika groźba anulowania setek lotów z i do Polski od 10 lipca, bo tylko do tego dnia zawarte było porozumienie.

Spór kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP o nowe warunki pracy toczył się od kilku miesięcy. Szczególnie nerwowa atmosfera towarzyszyła rozmowom pod koniec kwietnia, gdy pojawiła się groźba, że od 1 maja kilkuset kontrolerów odejdzie z pracy, co oznaczałoby kompletny chaos w polskiej przestrzeni powietrznej. Ostatecznie pod koniec kwietnia obie strony podpisały „zawieszenie broni” do 10 lipca i wróciły do stołu negocjacyjnego.

W zeszłym tygodniu kontrolerzy alarmowali co prawda, że porozumienie jest zagrożone, jednak jak informuje dzisiaj Polsat News, obie strony osiągnęły już porozumienie we wszystkich spornych kwestiach. Co to oznacza? Najważniejszą sprawą jest to, że wakacyjne loty z i do Polski będą się odbywały zgodnie z planem (choć nie można wykluczyć innych problemów, związanych np. z przepustowością lotnisk czy strajkami w liniach lotniczych).

Jak słyszymy, porozumienie czeka jeszcze tylko na podpis ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, jednak wydaje się to tylko formalnością. Tym bardziej, że PAŻP już zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, która odbędzie się w środę rano.

Sam minister Andrzej Adamczyk powiedział we wtorek, że projekt porozumienia w PAŻP, a zwłaszcza nowego regulaminu płacowego, jest obecnie poddany analizie w resorcie infrastruktury. Dodał jednak, że „Polacy mogą spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »