Fly4free.pl

Zupełnie sam na pokładzie „trzech siekier”. Za prywatny lot liniami Emirates zapłacił 900 PLN!

emirates lot
Foto: Bhavesh Javeri / Facebook

Zaledwie 246 USD – tyle zapłacił jeden z pasażerów za przypadkowy „prywatny lot” samolotem Emirates z pełną obsługą na wyłączność. Biznesmen z Dubaju okazał się być bowiem jedynym pasażerem w Boeingu 777, który w normalnych okolicznościach może zabrać na pokład nawet 360 pasażerów.

Do tej wyjątkowej sytuacji doszło w trakcie lotu EK501 z Mumbaju do Dubaju. Jeden z podróżnych kompletnie nie spodziewał się, że będzie jedynym pasażerem w trakcie tego rejsu.

– Czułem się wyjątkowo, ponieważ byłem jedyną osobą na pokładzie Emirates. Stewardesy klaskały, kiedy wszedłem do samolotu, a pilot wyszedł, aby ogłosić publicznie, ponieważ byłem jedyną osobą na pokładzie – opowiada o swojej podróży.

Brzmi jak klasyczna historia, która kończy się słowami, że „kierowca autobusu wyszedł i wszyscy zaczęli klaskać”? Ta różni się tym, że wydarzyła się naprawdę, a wszystko zostało sfilmowane. Całą jego relacje możecie obejrzeć pod tym linkiem. 

Bhavesh Javeri – bohater tej historii – na co dzień mieszka w Dubaju. Zapewne mógł zakładać, że lot nie będzie zbyt oblegany, bo podróże między Indiami a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi są obecnie mocno utrudnione, a dla wielu po prostu niemożliwe. Loty pasażerskie są zawieszone, a wyjątek stanowią jedynie loty repatriacyjne – dla obywateli ZEA i niektórych posiadaczy długoterminowych wiz.

Jak się okazuje, Javieri należy właśnie do tej drugiej grupy. Biznesmen może podróżować pomiędzy tymi krajami ze względu na rodzaj swojej wizy. Tzw. golden visa jest długoterminowym zezwoleniem na pobyt, które wydaje się inwestorom, przedsiębiorcom czy innym wybitnym jednostkom w przeróżnych dziedzinach lub bardzo obiecującym studentom.

Rzeczywistość okazała się jednak być dużo lepsza od wyobrażeń, bo jak widać, nie tylko udało mu się zdobyć złotą wizę, ale i ustrzelić złoty bilet. Pilot oprowadził go po samolocie, a stewardesy otoczyły wyjątkową opieką.

Biznesmen przyznał na koniec, że był bardzo szczęśliwy i podekscytowany tą przygodę. Tym bardziej, że jak wyznał – zapłacił za bilet jedynie 18 tys. INR (czyli ok. 900 PLN). Zamiast jednego miejsca otrzymał jednak do dyspozycji aż 360, bo tyle normalnie mieści Boeing 777, który obsługiwał ten konkretny lot.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »