Fly4free.pl

Japonia w 12 dni. Osaka, Okinawa, Tokio z Warszawy za 2576 PLN. Noclegi i przejazd + 2173 PLN

2576 PLN
Japonia Kyoto Fushimi Inari
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: superjoseph / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Wycieczka do Kraju Kwitnącej Wiśni nie musi was dużo kosztować. Japonię można odwiedzić nie wydając fortuny, a moja propozycja tylko was w tym utwierdzi.

Oferta podzielona jest na dwie kwoty. Ta pierwsza dotyczy samych przelotów, a terminy znajdziecie poniżej. Natomiast druga to suma noclegów (ceny na obrazkach dotyczą zakwaterowania dwóch osób), przejazdów oraz innych biletów (pociągi). Dojazd na/z lotnisko także wliczyłem, tak samo jak komunikację miejską. Odżywianie to indywidualna sprawa każdego z was, dlatego w zestawieniu próżno szukać cen posiłków. Sama propozycja może wam także posłużyć jako inspiracja do własnej kombinacji podróży po Japonii.

Bagaż

Międzykontynentalne loty odbędziecie z bagażem podręcznym oraz rejestrowanym. Natomiast przeloty po Japonii w najniższej cenie dostępne są tylko z bagażem podręcznym. Za ten nadawany do luku do 20 kg będziecie musieli zapłacić odpowiednio 1750 JPY (ok. 60 PLN Osaka – Okinawa) oraz 1900 JPY (ok. 66 PLN Okinawa – Tokio)

Po przylocie na lotnisko Osaka Kansai udajcie się do biura JR w celu zakupu 5-dniowego biletu na przejazdy pociągami. Jego koszt to 14500 JPY/osoba (ok. 502 PLN). Jeżeli dokonacie rezerwacji wcześniej to zapłacicie 13500 JPY (ok. 468 PLN). Przez 5 kolejnych dni od pierwszego użycia (tj. od 18 do 22 czerwca), będziecie mogli przemieszczać się pociągami, także Shinkansenami po regionie Kansai – Hiroszima. Używanie biletu jest bardzo proste. Wystarczy, że włożycie go do odpowiedniego otworu przed przejściem przez bramki na peron. W taki sam sposób należy opuścić teren peronu. Przejazd z lotniska na stację Shin-Osaka oraz z powrotem dojedziecie pociągiem „HARUKA”. Kursy te łapią się w użytkowanie 5-dniowego biletu. Na samo przemieszczanie się po Osace ten JR-Pass powinien wam wystarczyć. Pamiętajcie, ważny jest on tylko w pociągach.

Zamieszkajcie w Osace w Hotelu Claiton Shin-Osaka, który jest położony w miejscu, które idealnie nadaje się bazę wypadową do odkrywania miasta. Bliskość stacji Shin-Osaka zapewni wam sprawne i szybkie przemieszczanie się po regionie. W pokoju znajdziecie to co najważniejsze czyli: klimatyzację, telewizor, łazienkę z prysznicem oraz zestaw do parzenia kawy/herbaty.

Co warto zobaczyć w okolicy:

Kilka ważnych miejsc, które warto zobaczyć będąc w Osace, a z 5-dniowym JR-Passem szybko się tam dostaniecie.

  • Kioto. Mnogość świątyń, las bambusowy oraz gejsze. To po to się tutaj przyjeżdża.
  • Nara. To tutaj między ludźmi, bez żadnego skrępowania przechadzają się Jelenie.
  • Himeji. Zapewne kojarzycie zdjęcia imponującego japońskiego zamku. On właśnie znajduje się tutaj!
  • Hiroszima oraz Miyajima. Jak „zaliczyć to w jeden dzień” dowiecie się odwiedzając ten wątek.

Bonus

  • Uji, miejscowość znajduje się pomiędzy Kioto a Narą. To tutaj znajduje się świątynia Byodoin Temple, która widnieje na rewersie monety 10 JPY. Bliźniaczą świątynia znajduje się na Hawajach, na wyspie Oahu.

Na Okinawie spędzicie 4 dni. Najwygodniej będzie, jeżeli wykupicie sobie OKINAWA Bus Pass and Yui Rail, który jest ważny przez 3 dni. Jego koszt to 5500 JPY/osoba (ok. 190 PLN). Dzięki temu będziecie mogli korzystać z wszystkich autobusów oraz pociągów monorail na wyspie. Pełna siatka komunikacji wchodzącej w skład 3-dniowego biletu dostępna jest tutaj. Każdego dnia możecie podróżować i przesiadać się do woli. Na wyspie możecie połączyć relaks ze zwiedzaniem. Listę najważniejszych atrakcji Okinawy znajdziecie tutaj. Zalecam zacząć korzystać z biletu od 23 czerwca, dzięki temu wrócicie na nim na lotnisko. Drogę z lotniska do hotelu pokonajcie na jednorazowym bilecie za 260 JPY/osoba (ok. 9 PLN).

Hotel, w którym proponuję Wam się zatrzymać znajduje się tuż nad brzegiem oceanu w miejscowości Naha. W Naha Beach Side pokoje zostały wyposażone w klimatyzację, telewizor, lodówkę oraz czajnik elektryczny z zapasem zielonej herbaty w torebkach. W każdym z nich znajduje się także łazienka z prysznicem oraz suszarką do włosów. Najwygodniejszą opcją na dostanie się z lotniska w okolice hotelu (na przystanek Naha Bus Terminal/Asahibashi Station) będzie skorzystanie z kolejki Yui Rail.

Tokio jest na tyle dużym miastem i ma tak wiele do zaoferowania, że nie ma co zapuszczać się dalej. Tutaj na pewno nie będziecie się nudzić. Najlepszą opcją na przemieszczanie się po mieście będzie korzystanie z rozbudowanej siatki metra. Na 4-dniowy pobyt przydadzą się wam bilety: jeden 24-godzinny oraz jeden 72-godzinny. Ich koszt to odpowiednio 800 JPY/osoba i 1500 JPY/osoba (ok. 28 PLN i 52 PLN). Każdy z tych biletów upoważnia do korzystania metra przewoźników Tokyo Metro oraz Toei Subway lines. Bilety możecie kupić na lotnisku lub na jednej ze stacji w stolicy Japonii.

Z lotniska Tokio Narita do miasta (stacja Ueno) proponuję wam przejazd pociągiem Limited Express w cenie 1030 JPY/osoba (ok. 36 PLN). Natomiast ze stacji Asakusa na lotnisko Haneda dojedziecie za 614 JPY/osoba (ok. 21 PLN).

W stolicy Japonii proponuję wam zakwaterowanie w Hotel Centurion Residential Akasaka, który znajduje się w samym sercu dzielnicy Akasaka. Klimatyzowane i ogrzewane pokoje wyposażone zostały także w telewizor LCD, odtwarzacz DVD oraz pralkę. W każdym z nich znajduje się ponadto łazienka z prysznicem oraz suszarką do włosów.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Szkoda że nie na okres sakury, szukam do dłuższego czasu i nic taniego nie mogę znaleźć...
Conrad857, 19 lutego 2019, 20:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Świetna okazja, wszystko wyłożone jak na tacy, za taką cenę to grzech nie lecieć. W czerwcu co prawda niestety sporo pada, na moich 9 dni jakoś 6 było deszczowych, ale mimo wszystko mam świetne wspomnienia, to wspaniały kraj który warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.
lsk, 20 lutego 2019, 9:40 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »