Fly4free.pl

Leć do Japonii w najpiękniejszym okresie! Są prognozy dotyczące terminów kwitnienia wiśni

Sakura w Japonii
Foto: thipjang, Shutterstock
Marzycie o obejrzeniu słynnych kwitnących wiśni w Japonii? Możecie już szukać biletów lotniczych!

Tradycja hanami (czyli podziwiania urody kwiatów wiśni) jest czymś, co rokrocznie przyciąga do Japonii dziesiątki tysięcy turystów. Niesamowita feeria barw oraz mnóstwo wrażeń, które czekają na miłośników Japonii powoduje, że miejscowe stacje meteorologiczne przygotowują prognozy z terminami kwitnienia wiśni (sakura) z dużym wyprzedzeniem.

Jaka jest tegoroczna prognoza? Japońscy meteorologowie z JMC (Japan Meteorological Corporation) opublikowali informacje, na które czekało wielu turystów. Warto zwrócić uwagę, że prognozy nie dotyczą jednego miejsca – terminy kwitnienia wiśni są różne dla poszczególnych regionów tego kraju.

daty kwitnienia wiśni

Fot. Japan Meteorological Corporation

W okolicach Tokio pierwsze kwiaty powinny pojawić się 20 marca. Pełen rozkwit nastąpi 28 marca. Z kolei na Hokkaido kwiaty powinny zacząć kwitnąć w okolicy 3 maja, z przewidywanym apogeum na 6 maja.

Kioto? Idealnie byłoby znaleźć się tam 27 marca… i zostać do 4 kwietnia. Z kolei w okolicach Osaki kwitnienie rozpocznie się 26 marca, a jego szczyt zapowiadany jest na 3 kwietnia. Daty te mogą jednak nieznacznie się zmienić. Aktualizacja prognozy pojawi się 15 lutego.

Sakura w Japonii

Fot. Sean Pavone, shutterstock

Kraj Kwitnącej Wiśni

JMC twierdzi, że opracowała swoją własną metodę prognozowania kwitnienia na podstawie wielu szczegółowych informacji z przeszłości. Zwyczaj hanami jest praktykowany od setek lat – wiele osób twierdzi, że sakura to najpiękniejszy moment w ciągu roku na odwiedzenie Japonii.

Kwitnienie wiśni trwa od jednego do dwóch tygodni – zazwyczaj odbywa się w marcu lub kwietniu. Całe wydarzenie jest wyczekiwane przez mieszkańców Japonii i szeroko relacjonowane przez światowe media.

Zobaczcie, jak wygląda sakura w obiektywie założyciela Fly4free.pl, Kamila Lodzińskiego oraz naszej redakcyjnej koleżanki, Eweliny Karpowicz:

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Niby fajnie ale jak do tego dodać golden week w Japonii to komunikacja przeżywa oblężenie, podróżowanie po tym kraju jest utrudnione, hotele droższe itd
Conrad857, 8 lutego 2018, 15:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Conrad857 Niby fajnie ale jak do tego dodać golden week w Japonii to komunikacja przeżywa oblężenie, podróżowanie po tym kraju jest utrudnione, hotele droższe itd
to lec w lutym, będziesz z pustego autobusu oglądał gołe drzewa, o kto lubi
becek, 8 lutego 2018, 15:52 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W ten sam sposób przewidują także (zarówno w Japonii jak i w Korei) przejście "fali kolorowych liści' na jesień :) Sama skorzystałam z takiej prognozy dla Korei i było bardzo ładnie i słonecznie w czasie mojego wyjazdu.
Turtelik, 8 lutego 2018, 17:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Przeżyć sakurę w Japonii to coś jak karnawał w Rio de Janeiro czy Las Fallas w Walencji. Kto widział, to wie. Niezapomniane wrażenia!!
chartsman, 8 lutego 2018, 19:37 | odpowiedz
Avatar użytkownika
becek
Conrad857 Niby fajnie ale jak do tego dodać golden week w Japonii to komunikacja przeżywa oblężenie, podróżowanie po tym kraju jest utrudnione, hotele droższe itd
to lec w lutym, będziesz z pustego autobusu oglądał gołe drzewa, o kto lubi
Najlepiej poleciec dwa razy. Raz na Sakurę, a raz na zwiedzanie. Nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazic zwiedzanie podczas Sakury, skoro teraz jest juz bardzo ciężko, a tłumy nieprzebrane wszędzie w Kyoto.
jacek96, 9 lutego 2018, 14:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »