Fly4free.pl

Te filmy oglądamy najczęściej w samolocie. A Polacy? Nasze gusta są… bardzo specyficzne

ife oglądanie filmów w samolocie
Foto: Techspot.com
Długie podróże sprzyjają oglądaniu filmów. Jakich najczęściej? Dane linii są ciekawe, ale najmocniej zaskakuje LOT, który zdradził, co najchętniej oglądamy na pokładach Dreamlinerów. Który film wygrał? Nie zgadniecie za Chiny.

Może to jakieś moje drobne dziwactwo, ale w czasie długiego lotu, np. podczas spaceru, lubię sobie spoglądać jednym okiem na to, co na swoich ekranach oglądają inni pasażerowie. Zwykle zaskoczeń nie ma: najbardziej w cenie są hollywoodzkie hity albo filmy nakręcone w kraju, z którego pochodzi linia lotnicza. Ale jakie tytuły konkretnie są najchętniej oglądane? Postanowiłem to sprawdzić. Tym bardziej, że pod koniec roku pojawił się ciekawy ranking linii Qantas, prezentujący 10 najpopularniejszych filmów w ubiegłym roku. Qantas to akurat dość reprezentatywny przykład, bo z Australii wszędzie jest daleko, więc siłą rzeczy pasażerowie muszą jakoś spędzać nadmiar wolnego czasu w powietrzu.

Jakie są wyniki? Najpopularniejszym filmem oglądanym w przestworzach w zeszłym roku okazała się animacja „Dzieciak rządzi”, czyli „The Boss Baby”. Na drugim miejscu znalazła się superprodukcja Marvela, czyli „Logan”, a na trzecim – film „Ukryte działania”.

Fot. Dreamworks

Kolejne miejsca w rankingu najpopularniejszych zajęły: „Piękna i Bestia”, nawiązująca do Harry’ego Pottera produkcja „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz „Lion” – jedyny australijski film w zestawieniu.
Czołową dziesiątkę zamykają takie hity jak: „La La Land”, „Baywatch”, „Kong: Wyspa Czaszki” oraz „Baby Driver”.
Widzimy tu więc idealną mieszankę kinowych hitów. Królują filmy, które swoją premierę miały niedawno – jest sporo wysokobudżetowych produkcji, ale też animacji przeznaczonych dla całej rodziny.

Pasażer lubi się śmiać i… popłakać

Do tego trzeba dodać sporą dawkę śmiechu. Jesienią lotnisko Gatwick przeprowadziło badania, w których poproszono pasażerów o podanie ulubionych filmów do oglądania w samolocie. Zwyciężyła komedia „Druhny” z Melissą McCarthy, a na kolejnych miejscach znalazły się: „Kac Vegas”, „Poznaj moich rodziców” oraz hollywoodzkie klasyki, takie jak: „Skazani na Shawshank”, „Forrest Gump”, „Dziennik Bridget Jones”, „Pretty Woman” i „Slumdog Millionaire”. Z ankiety wynikło także, że aż 11 proc. pasażerów podczas projekcji w samolocie zdarza się uronić łzę. I że częściej płaczą mężczyźni niż kobiety. Czy tak jest również w przypadku LOT? Trudno powiedzieć, ale dane i tak zaskakują.

Widz w Dreamlinerze jest jak inżynier Mamoń w „Rejsie”…

A to znaczy, że lubimy głównie te filmy, które już dobrze znamy. Oto 10 najpopularniejszych filmów obejrzanych w systemie rozrywki pokładowej, zainstalowanym na pokładach LOT-owskich Dreamlinerów przez cały 2017 rok.

Fot. Wikipedia

1. Superprodukcja (PL, 2002)
2. Człowiek z żelaza (PL, 1981)
3. Piękna i Bestia (USA, 2017)
4. Chłopaki nie płaczą (PL, 2000)
5. Pasażerowie (USA, 2016)
6. Ukryte działania (USA, 2016)
7. Bez snu (USA, 2017)
8. Ghost in the Shell (USA, 2017)
9. Baywatch. Słoneczny patrol (USA, 2017)
10. X-Men Geneza: Wolverine (USA, 2009)

Fot. YouTube

Zaskoczeni? Na liście jest sporo filmowych nowości, ale jeśli chodzi o najpopularniejsze pozycje, to stawiamy na klasykę. Głównie komediową. Choć przyznam, że tak duża popularność wśród pasażerów „Superprodukcji” mocno mnie zaskoczyła.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Superprodukcja to jeszcze mogę zrozumieć, wystarczająco masowa, ale Człowiek z żelaza, hmmm
kate1974, 4 stycznia 2018, 19:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Panie Mariuszu, proszę o wytłumaczenie tytułu artykułu. "Te filmy oglądamy " => kim są owi my?? Dalej pisze Pan: A Polacy? Nasze gusta są… Czy Polak to ktoś inny? Ktoś gorszy?
rowp, 4 stycznia 2018, 19:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A gdzie "Kevin sam w domu" ?
kittycate, 5 stycznia 2018, 2:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »