Fly4free.pl

Jak kupować najtańsze bilety w Wizz Air (poradnik)

Oferta nieaktualna
Wizz Air sprawia nam niemały kłopot. Na Fly4free.pl do tej pory kierujemy się zasadą, by zawsze podawać w tytułach najniższą możliwą do osiągnięcia cenę za przelot (np. płatność odpowiednią kartą, podróż z minimalnym bagażem). Po skasowaniu zwolnienia z opłaty za płatność na Wizzair.com kartą Citibank Wizz Air, pozostawiona przez węgierskiego przewoźnika furtka do unikania "haraczu" w postaci opłaty za płatność jest jednak bardzo wąska. Aby uzsykać najniższą cenę należy płacić wykorzystując do tego punkty zgromadzone na koncie WIZZ.

Uznaliśmy, że mimo powyższego, powinniśmy pozostać wierni zasadom Fly4free.pl, i nadal podawać najniższą cenę, czyli tę oferowaną przy płatności punktami z konta. Oczywiście będziemy w każdym tekście informować również o tym, ile kosztuje bilet przy wybraniu bardziej dostępnych metod płatności (najtańszy będzie tu przelew, 18 zł za odcinek lotu).

Wrócił „haracz” za bilety w Wizz Air. 18 złotych >>

Chcemy wam w związku z tym przybliżyć wiedzę, o tym w jaki sposób można uzyskać punkty na koncie WIZZ.


Wybór płatności z konta WIZZ

Konto WIZZ – co to jest?

Konto Wizz Air zakładamy nieodpłatnie pod tym adresem: http://wizzair.com/pl-PL/Register. Jest to profil użytkownika strony wizzair.com.

Jedną z opcji profilu użytkownika jest Konto kredytowe Wizz, nazywane również kontem WIZZ – i tej nazwy będziemy się trzymać. Jest to informacja o stanie środków które wpłynęły od nas do przewoźnika.


Stan konta WIZZ

Konto WIZZ – jak zasilić?

Konto WIZZ można zasilić wpłacając nań gotówkę. Kwotę nie małą, bo minimalna wpłata to 1400 złotych. Środków wpłaconych nie można wycofać, ważne są bezterminowo, a wykorzystać można je tylko na płatności za produkty i usługi oferowane przez Wizz Air na stronie wizzair.com.

Pełen regulamin dotyczący środków na koncie WIZZ >>

Środki na konto co gorsza wpłacić można tylko podczas rozmowy telefonicznej z Telecentrum Wizz Air, gdzie minuta rozmowy kosztuje 4,26 zł. Aby rozmowa przebiegła sprawnie, warto mieć w pełni wypełnione dane w profilu i podpiętą do profilu kartę płatniczą. W trakcie rozmowy konsultant zapyta o nasze dane, numer konta WIZZ (widnieje w profilu pod linkiem https://wizzair.com/pl-PL/UpdateProfile jako Numer członkowski), oraz dane karty płatniczej.

Dziś zasilenie naszego konta zajęło 4 min 41 sekund, a połączenie kosztowało nieco ponad 20 złotych. Środki na koncie WIZZ pojawiły się natychmiast.


Konto WIZZ doładowane „telefonicznie”

Tę opcję zasilenia konta WIZZ rekomendujemy tylko czytelnikom intensywnie latającym, lub planującym na przykład rodzinne wakacje.


Płatność za bilety z konta WIZZ

Zasilenie konta metodą na ciułacza 😉

Jest to opcja zdecydowanie rekomendowana, ale trudniejsza. Żeby można było z niej skorzystać niezbędna jest karta kredytowa Citibank Wizz Air. O karcie na naszych łamach pisaliśmy wielokrotnie.

Złóż wniosek o kartę Citi Wizz Air >>

Jej podstawowe atuty:
– łatwo wynegocjować zwolnienie z opłaty za kartę (sprawić by była w pełni darmowa)
– daje nieodpłatne członkostwo w Wizz Air Discount Club (WDC)
– pozwala zbierać punkty za wydawane nią pieniądze na konto WIZZ

Ostatni atut w kontekście dzisiejszego tekstu jest dla nas najważniejszy. Wydatki poczynione ta kartą pozwalają na zbieranie w ramach cashbacku (2% kwoty wydatków) punktów na koncie WIZZ. Aby uciułać 100 złotych na koncie, musimy kartą wydać 5000 zł. Jednak najlepsze kąski w Wizz Air to bilety za 4 zł. Aby uzbierać na przykład 16 zł na koncie (2 osoby w 2 strony za 4 zł) kartą musimy wydać tyko 800 zł.

Zdecydowanie rekomendujemy trzymanie parudziesięciu złotych w ten sposób uciułanych „na czarną godzinę”, czyli dobre okazje w Wizz Air.

Nie mam punktów na koncie WIZZ, a chcę kupić tanio

Jeśli obie powyższe metody Was nie przekonują, jest jeszcze trzecia droga, by obniżyć koszty zakupu. Skorzystanie z pomocy naszych forumowiczów, którzy mają środki na koncie i wykorzystają je, aby zapłacić za wasz bilet.

Lista forumowiczów gotowych do pomocy >>

Jednak i to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Posiadacz konta WIZZ, aby móc zapłacić za rezerwację musi być jednym z pasażerów. Korzystając z pomocy unikniecie więc opłaty za płatność („haraczu”) ale będziecie musieli zapłacić za jeden zbędny bilet. Ciekawą kalkulację pokazującą kiedy to się opłaca, a kiedy nie, przygotował regionalny serwis Silesiar, jest dostępna tutaj.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mala uwaga do artykulu. Konto Wizz mozna zasilic bez dzwonienia na infolinie. Wystarczy wpisac numer Konta Wizz w tytule przelewu, a numer konta dostepny jest w zakladce informacje na wizzair.com Pozdrawiam
Rafal Michalowicz, 30 stycznia 2013, 21:22 | odpowiedz
Czy ktoś zasilal konto wizzair przelewem?może ktoś potwierdzić.
nowik, 30 stycznia 2013, 21:33 | odpowiedz
Bardzo prawdopodobne jest, że istnieje taka możliwość. Jednak oficjalna strona wizzair.com jak i linia na nasze pytania w trakcie pisania tekstu - odpowiadała, że takiej możliwości nie ma. Rafał, testowałeś?
Dorota, 30 stycznia 2013, 21:33 | odpowiedz
NAPISALISCIE: "- łatwo wynegocjować zwolnienie z opłaty za kartę (sprawić by była w pełni darmowa)" MOGLIBYSCIE OPISAC-JAK? MAM POWIEDZIEC ZE CHCE ZREZYGNOWAC ZE WZGLEDU NA KOSZTY? WYKONUJĄ NIĄ DOSC DUZO OPERACJI...
Tommi, 30 stycznia 2013, 22:02 | odpowiedz
Ja jak poszedłem zapytać o możliwość wyrobienia karty teraz, to od konsultanta dostałem jasną informację o następującej treści: 1. Oczywiście wyrobienie karty daje wiele, ale to naprawdę wiele korzyści, w postaci członkostwa w WDC i bonusu 100PLN (nie wspomniane że wcześniej nie było opłaty rezerwacyjnej a teraz jest :)) 2. Zwolnienie z opłat za kartę jest możliwe w przypadku gdy obrót miesięczny będzie powyżej 2kPLN, w sytuacji gdy jest on mniejszy nalicza się normalna opłata miesięczna 8 PLN - podobno jest to dokładnie sprecyzowane w regulaminie. 3. Konsultant w oddziale dał do zrozumienia, że po 1 miesiącu użytkowania można starać sie o jakieś dodatkowe zwolnienie poprzez telecentrum Citi, on jednak nie ma możliwości nic zmienić poza tym co zaproponował na start. Dokładnie co się da, a czego nie, również nie chciał sprecyzować, ale jak powiedział "ktoś...gdzieś...jakoś" wymógł zniesienie opłaty na rok z góry, ale jak tego już nie powiedział :)
LukaszAd, 30 stycznia 2013, 22:20 | odpowiedz
Eh... Naprawdę nie rozumiem tej strategii "tanich" linii lotniczych. Reklamują się, reklamują, a potem robią wszystko, by zniechęcić do siebie ludzi. Zwykle firmy robią odwrotnie. Nie musisz być nam wierny, ale jak jesteś wierny - to masz jakieś punkty bonusy, skarbonki, mile, promile itd. A tu - odwrotnie. Jak jesteś nam wierny, to możesz pokombinować tak, żeby płacić mniejszy haracz, lub nie płacić go wcale. Rozumiem, że "sklep" ponosi pewne koszty przy realizacji transakcji, ale bez przesady. Może to być 1-2 złote na bilecie, a nie 36!
Odpowi Adam, 30 stycznia 2013, 22:25 | odpowiedz
Witam Cieszylbym sie bardzo gdybyscie opisali metode doladowania konta WIZZ za pomoca przelewu bez koprzystania z SUPERDROGIEGO polaczenia telefonicznego - tak lopatologicznie. Pozdravim
zicherka, 30 stycznia 2013, 23:10 | odpowiedz
Informacja o tym jak doładować konto przelewem znajdziecie pod linkiem, ktory został podany przez autora: http://silesiair.com.pl/wizz-air-sposob-na-tansze-bilety/
Mel, 31 stycznia 2013, 7:39 | odpowiedz
Jeśli za bilet płacimy punktami uzbieranymi przez kartę city to płacimy opłatę rezerwacyjną czy jesteśmy z niej zwolnieni ? może proste pytanie ale jakoś nie mogę się doczytać :)
skydaniel, 31 stycznia 2013, 8:17 | odpowiedz
W sprawie opłat za kartę citi wizz: Wczoraj zadzwoniliśmy do citi i ponarzekaliśmy, że karta już nie zwalnia z haraczu przy zakupie biletów, a WDC i tak mieliśmy wcześniej. Więc ta karta to dla nas żadna atrakcja. I dlatego myślimy nad jej zamknięciem. Zapytaliśmy co pani z infolinii na to? Zaproponowała zmianę typu karty na inny, co uznaliśmy od razu za niezadowalające. Zapytaliśmy więc, czy można zlikwidować opłatę za posiadanie karty. Pani przełączyła nas do innego konsultanta, minuta rozmowy i sprawa załatwiona pozytywnie. Na razie opłaty nie będzie przez rok, ale konsultant powiedział, że za rok nie powinno być problemu z przedłużeniem. Ostatnio obrót na karcie był mały, więc spodziewam się, że sposób będzie działał w większości przypadków.
krrn, 31 stycznia 2013, 9:12 | odpowiedz
A jak się podpina kartę w profilu?
Józio, 31 stycznia 2013, 10:26 | odpowiedz
A jak wygląda spraw z punktami z karty, rozumiem ze trzeba dać dyspozycje z citi, ale czy one maja jakiś czas waznosci
olo, 31 stycznia 2013, 10:30 | odpowiedz
Co do tego darmowego czlonkowsta WDC, to wcale nie jest tak kolorowo. Posiadam karte Wizz od ponad roku, przed 23 stycznia czlonkowstwo bylo nieaktywne i do tej pory nie zostalo aktywowane. Zlozylam reklamacje tydzien temu i jeszcze nie mam zadnej wiesci od Citi.
lena, 31 stycznia 2013, 12:46 | odpowiedz
A czy testował ktoś już opcję dopłaty w przypadku kiedy środki z konta wizz nie starczają na pokrycie całej rezerwacji ? Czy wtedy tez jest pobierany haracz ?
3kris, 31 stycznia 2013, 13:51 | odpowiedz
Całość opłaty za bilet (bilety) musi być uiszczona środkami posiadanymi na koncie Wizz. W przypadku, gdy brakuje choćby 1 PLN, za dopłacenie tej kwoty będzie pobrany normalny haracz.
snooka, 31 stycznia 2013, 15:48 | odpowiedz
Kupilam bielt z Budapesztu do Warszawy na 4 lutego, wybralam opcje platnosc przelewem, potem przeczytalam ze rezerwacja pplaocna przelewem musi byc 14 dni przed planowana podroza, i ze 5 dni czeka sie na potwierdzenie? co ja mam zrobic? czy ktos kupowal w tak krotkim czasie bilety placac przelewem? prosze o rade, dziekuje z gory!
Magda, 31 stycznia 2013, 17:44 | odpowiedz
widząc jak Wizz Air komplikuje co chwilę sprawę, w ogóle przestałem się nim interesować, ewidentnie chcą ludzi zniechęcić do latania :/
it, 31 stycznia 2013, 20:10 | odpowiedz
A czy nie jest tak, że aby skorzystać ze zniżki WDC i płacić ze środków na koncie Wizz - to nie wystarczy kupic bilet dla właściciela konta - musi on także podróżować - jeśli nie bedzie leciał moga miec pozostałe osoby problemy na lotnisku - tak mi powiedzieli na infolinii Wizz - czyli posiadacz konta WDC leci i jest zniżka - nie leci - nie ma zniżki ale można kupic komuś bilet plus sobie oczywiście.
adam, 31 stycznia 2013, 21:46 | odpowiedz
Jak to jest z tym doładowaniem konta Wizz przez infolinię? Mam na nią zadzwonić i co dalej...? W danych swojego konta mam podany aktualny numer telefonu i z niego rozumiem, że mam zadzwonić.
Kuba, 31 stycznia 2013, 23:05 | odpowiedz
sprawdzał to ktoś?:) czy konieczna jest osoba która kupowała mi bilet czy nie na lotniku? (musi lecieć czy nie musi)?
sema, 2 lutego 2013, 9:28 | odpowiedz
sema: sprawdzane wielokrotnie. Nie musi być tej osoby, która kupowała (wiele razy kupowałem komuś, a sam nie leciałem ostatecznie i nie było nigdy problemów
kermit, 4 lutego 2013, 10:53 | odpowiedz
A czy zasilając konto kartą alior sync dostanie się 5% keszbeku?
Emilio, 5 lutego 2013, 21:47 | odpowiedz
Witam, Czy mogę zasilić swoje konto wizz karta kredytowa CITI WIZZ mojego Taty? Czy jemu naliczą pkt za ta transakcje? dziękuje za odpowiedź. pzdr,
nowik, 20 lutego 2013, 11:40 | odpowiedz
Drodzy, Czy ktos mi pomoze w zakupie billetu wizzair bez haraczu? Bede bardzo wdzieczna za pomoc. Serdecznie dziekuje.
Aneta, 1 marca 2013, 22:26 | odpowiedz
głupie pytanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej funkcjonalności... jak się podpina kartę kredytową pod profil? wchodze w edycję profilu - nic takiego nie ma :( jest jakaś magiczna opcja?
Artur, 7 marca 2013, 22:13 | odpowiedz
Ludzie, dlaczego piszecie o jakis bzdetach i swoich przemysleniach, a ktore nie maja nic wspolnego z tematem. A po co wypowiadaja sie osoby, ktore nie przezyly danej syt. i sie wymadrzaj, ze moze tak, a moze inaczej to zupelnie nie jestem w stanie pojac. Czy ktos rzeczywiscie kupowal bilet z konta wizz a brakujaca kwote doplacal kredytowa? I jak jest z tym przelewem srodkow na konto wizz, mozna samemu czy nie?
Adam, 19 marca 2013, 23:32 | odpowiedz
Fora to strata czasu. Kiedys szukalem info jak dokupic dziecku bilet. Tragedia, przeczytalem nascie stron i same bzdury, wymadrzanie sie i cuda. W koncu sam kupilem dziecku bilet z konta kolegi-nie ojca na jego czlonkostwo, matka dziecka leciala na zuplnie innej rezerwacji, a kolega nie lecial, nawet go nie odprawialem, tylko samo dziecko. zaswiadczam ze nie bylo zadnych problemow, wazne tylko zeby dziecko bylo z rodzicem przy odprawie, nic wiecej, to czego sie naczytalem to wlos mi sie zjezyl;-), ze nie wpuszcza nas do samolotu, ze dziecko nie poleci, ze policje moga wezwac itd itd,
Adam, 19 marca 2013, 23:37 | odpowiedz
Ja zaznaczałem przelew bankowy (18 złotych) i szedłem do oddziału Citty Banku lub Banku Handlowego i płaciłem bezpośrednio bez owych 18 złotych ( w sumie 144)
elrapi, 20 kwietnia 2013, 0:46 | odpowiedz
witam, mam pytanie jeśli cena biletu np. mam 550 zł a na koncie wizz mam 250 to moge płaciić z konta wizz a reszte przez przelew?? jak to wygląda ?? dzieki za podpowiedz
marek, 23 czerwca 2013, 12:32 | odpowiedz
marekwitam, mam pytanie jeśli cena biletu np. mam 550 zł a na koncie wizz mam 250 to moge płaciić z konta wizz a reszte przez przelew?? jak to wygląda ?? dzieki za podpowiedz
Martyś, 26 czerwca 2013, 15:02 | odpowiedz
Martyś
marekwitam, mam pytanie jeśli cena biletu np. mam 550 zł a na koncie wizz mam 250 to moge płaciić z konta wizz a reszte przez przelew?? jak to wygląda ?? dzieki za podpowiedz
Podpisuję sie pod tym pytaniem, jestem w podobnej sytuacji z tym , ze mi brakuje 10zł. W statusie rezerwacji jest oczekiwanie. Jeśli ktoś dokonywal opłaty za bilet częsciowo pkt i karta, proszę o podzielenie sie doświaczeniem jak tego dokonac:)
Martyś, 26 czerwca 2013, 15:04 | odpowiedz
witam. czy ktos sie orientuje, co sie dzieje z czlonkostwem wizz discount (dostalem je jako posiadacz karty kiedy wprowadzili haracze) i punktami z cashbacku przy likwidacji karty citiwizz ? pozdrawiam
jojosh76, 30 czerwca 2013, 11:04 | odpowiedz
z regulaminu konta wizz (sam nie korzystalem jeszcze z tej opcji) 6.5. Jeżeli suma na Koncie WIZZ jest niewystarczająca do opłacenia rezerwacji, różnicę można dopłacić kartą kredytową.
Martyś
Martyś
marekwitam, mam pytanie jeśli cena biletu np. mam 550 zł a na koncie wizz mam 250 to moge płaciić z konta wizz a reszte przez przelew?? jak to wygląda ?? dzieki za podpowiedz
Podpisuję sie pod tym pytaniem, jestem w podobnej sytuacji z tym , ze mi brakuje 10zł. W statusie rezerwacji jest oczekiwanie. Jeśli ktoś dokonywal opłaty za bilet częsciowo pkt i karta, proszę o podzielenie sie doświaczeniem jak tego dokonac:)
jojosh76, 30 czerwca 2013, 11:07 | odpowiedz
Czy ktoś może sobie już z tym problemem poradził jak zapłacić za bilet częściowo środkami zebranymi na koncie Wizz, a pozostałą kwotę karta kredytową? Mam różnice 8 zł i od dwóch dni nie mogę sobie z tym poradzić. Za kilka dni mi się zwiększą środki na kocie Wizz, ale już mogą znowu bilety zdrożeć. Co robić proszę o radę bo nie chce płacić im po 4 zł za minute połączenianz telecentrum, a dodatkowo otrzymuje info , że jestem 6 w kolejce
hetman, 26 lipca 2013, 11:24 | odpowiedz
Witam , Kupuję dużo biletów i latam często ale nie mam arty City WIZZ ( bo nie mam zdolności) Płacę inną kartą - firmową bo są to loty służbowe . Czy jest taka możliwość aby bierać punkty nie płacąc kartą CITY? to nie jest sprawiedliwe uważam . Wydaję ok 5 tys zł w miesiącu i nic nie mam z tego powodu
TOMASZ, 28 stycznia 2014, 11:24 | odpowiedz
Rafal MichalowiczMala uwaga do artykulu. Konto Wizz mozna zasilic bez dzwonienia na infolinie. Wystarczy wpisac numer Konta Wizz w tytule przelewu, a numer konta dostepny jest w zakladce informacje na wizzair.com Pozdrawiam
Hej, możesz powiedzieć, gdzie dokładnie jest ten numer? Przeszukałem cały dział "Informacje" i nie znalazłem takiej informacji ;P
Jarosław Rybiński, 30 kwietnia 2014, 12:47 | odpowiedz
TommiNAPISALISCIE:„- łatwo wynegocjować zwolnienie z opłaty za kartę (sprawić by była w pełni darmowa)”MOGLIBYSCIE OPISAC-JAK? MAM POWIEDZIEC ZE CHCE ZREZYGNOWAC ZE WZGLEDU NA KOSZTY? WYKONUJĄ NIĄ DOSC DUZO OPERACJI…
właśnie tak... płacisz nią bank ma z ciebie zysk i nie masz zamiaru płacić dalej za kartę
labcio, 26 listopada 2014, 17:30 | odpowiedz
Rafal MichalowiczMala uwaga do artykulu. Konto Wizz mozna zasilic bez dzwonienia na infolinie. Wystarczy wpisac numer Konta Wizz w tytule przelewu, a numer konta dostepny jest w zakladce informacje na wizzair.comPozdrawiam
Potwierdzam, wystarczy zrobić przelew ze swojego banku na któreś z kont WIZZ (citi, pko), a w tytule podać numer swojego "konta" w Wizz. Pieniądze na drugi dzień są dostępne.
edithka, 20 marca 2015, 9:30 | odpowiedz
czy minimalna wplata 1400zl to nadal aktualne czy sie cos zmienilo?
esehiel, 19 kwietnia 2015, 19:44 | odpowiedz
czy nadal minimalna wpłata to 1400 złotych
esehiel, 19 kwietnia 2015, 20:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »